Dymbëdhjetë pamjet më të paharrueshme të bukurisë së Monica Belluccit (FOTO)

Nga mollëzat e dalluara dhe sigurisht ato flokë me shkëlqim italian, Monica Bellucci me siguri e di rrugën për t’u dukur bukur pa u përpjekur.

Duke filluar karrierën e saj si modele, ajo më vonë u bë një aktore, duke luajtur në filma si The Passion of Christ dhe Spectre, në këtë të fundit atë e panë atë të bëhej vajza më e vjetër e Bond në moshën 50 vjeç.

Tani, në moshën 56 vjeç, bukuria e saj nuk njeh kufij dhe ndërsa Monica ka rritur flokët gjatë gjithë viteve, ajo rrallëherë ka gabuar në firmat e saj të make-up: lëkurë me shkëlqim, sy i tymosur dhe një buzë nudo. Këtu, British Vogue shfaq disa nga pamjet më të paharrueshme të bukurisë së Monica Bellucci./ KultPlus.com

Monica Bellucci: Pyeta time bijë pse kishte kaq shumë dëshirë që të bënim këto fotografi

Fotografitë: Paolo Roversi- Vogue Italia

Monica Bellucci ka treguar për fotografinë e saj të përbashkët me të bijën, të cilat u prezantuan së bashku në një ndër revistat prestigjioze, përcjellë KultPlus

Më poshtë po ju sjellim të plotë rrëfimin e saj mbi këtë paraqitje.

“Pyeta time bijë pse kishte kaq shumë dëshirë që të bënim këtë shërbim fotografik së bashku dhe ajo më ktheu një përgjigje të mrekullueshme : sepse herën e fundit që na kanë fotografuar së bashku isha në barkun tënd. Tani që kam filluar udhëtimin tim, Mami, kam shumë dëshirë të të kem përkrah meje”./ KultPlus.com

Monica Bellucci-n me të bijën, në kopertinën e Vogue (FOTO)

Vogue Italia ka prezantuar një numër të ri, personazhet kryesorë të së cilës janë 56-vjeçarja Monica Bellucci dhe vajza e saj 16-vjeçare, Deva. Kjo është kopertina e parë e përbashkët dhe autor i fotografive është Rafael Panizza.

Monica dhe Deva pozojnë në mënyra të ngjashme dhe kanë veshje thuajse të njëjtë. Në intervistë, Bellucci tha se dëshira për të bërë një kopertinë të tillë “nënë e bijë”, erdhi nga vetë Deva.

Duhet të shihni Monica Bellucci-n me të bijën, në

“E pyeta vajzën time pse dëshiron që të filmojmë së bashku dhe ajo më dha një përgjigje të mrekullueshme: 

‘Për shkak se herën e fundit kur bëmë foto bashkë, unë isha akoma në barkun tënd (referuar një seti fotografik të aktores së muajin e shtatë të shtatzënisë). Tani, dua që kjo të ndodhë përsëri’.”

Duhet të shihni Monica Bellucci-n me të bijën, në

Gjatë intervistës, Monica foli edhe për marrëdhënien e saj me vajzën e madhe. Ajo tha se “mes tyre nuk ka kontradikta” dhe se “ajo është e kuptueshme për dëshirat dhe nevojat e fëmijëve të saj”.

“Unë përpiqem t’i pranoj të gjitha anët e Deva-s. Ajo është shumë e pavarur dhe e lirë. Që në moshën 13 vjeçare ka udhëtuar vetë dhe flet pesë gjuhë. E keni parë pamjen e saj? Ajo nuk ka frikë nga asgjë.”

Duhet të shihni Monica Bellucci-n me të bijën, në

Deva e ka filluar karrierën e modelimit prej vitesh. Ajo ka nisur me fushata të markave si Dolce & Gabbana dhe Cartier, dhe në vjeshtën e vitit të kaluar shkëlqeu në kopertinën e Elle.

Duhet të shihni Monica Bellucci-n me të bijën, në

Foton e kopertinës, e ka shpërndarë edhe i ati i Deva-s, ish-bashkëshorti i Monica-s, Vincent

Italia këto dhjetë gra i liston si gratë më të famshme (FOTO)

Italia njihet si një vend i trashëgimisë dhe kulturës, por në të njëjtën kohë edhe një vend që ka nxjerrë shumë figura të njohura, përcjellë KultPlus.

Por kësaj radhe një nga mediumet italiane ka listuar dhjetë gratë më të famshme të Italisë, që fillojnë prej Sofia Loren e më poshtë.

KultPlus ju sjell këto gra të suksesshme.

SOPHIA LOREN
Monica Belluci
Giada de Laurentiis
Maria Grazia Cucinotta
Asia Argento
Sara Tommasi
Caterina Murino
Elisabetta Canalis
Melita Toniolo
Sara Varone

KultPlus.com

Monica Bellucci refuzon ftesën e Sanremos

Në edicionin e tij të 70-të, festivali italian i këngës ua ka lënë të gjithë pushtetin grave.

Janë plot 10 femrat që do të shoqërojnë në skenë Amadeus, prezantues i njohur në ekranin e vendit fqinj. Një ndër këto emra ishte dhe aktorja e njohur Monica Belluci por kjo e fundit  i ka thënë jo këtij festivali për arsye madhore.   Aktorja emri i së cilës ishte konfirmuar gjatë konferencës për shtyp përkrah Amadeus, largimin e saj e ka bërë të ditur përmes zëdhënësit të saj.

’ Amadeus dhe unë u takuam muaj më parë dhe kishim bërë një projekt së bashku. Fatkeqësisht për arsye madhore ne nuk kemi pasur sukses. I uroj atij dhe ekipit të tij një festival të këndshëm dhe shpresoj për një shans tjetër në të ardhmen ” është shprehur zyra për shtyp e aktores.

Fëmijën e parë e linda në moshën 40 vjeçare, të dytin 45 vjeçare, dhe kurrë nuk do të doja të jem përsëri një 20 vjeçare

“Fëmijën e parë e linda në moshën 40 vjeçare, të dytin në moshën 45 vjeçare, xhirova filmin James Bond kur isha 50 vjeçare, dhe kurrë nuk do të doja të jem përsëri një 20 vjeçare. Kur jeni e re, ju keni një beuatie di diable (bukuri djallëzore), siç thonë francezët, një bukuri që nuk e kuptoni, të cilën nuk e keni njohur. Por kur jeni 50 vjeçare, lind një bukuri e një lloji tjetër brenda jush, bukuri që ju jep forcë. Dhe kjo forcë nuk është e lidhur me bukurinë e jashtme!”

Monica Bellucci

“Festivali i Filmit Ndërkombëtar i Kosovës dhe Metohisë”, mbahet për herë të tretë në Graçanicë

Festivali mbahet nën mbështetjen e Ministrisë së Kulturës në Republikën e Serbisë, në partneritet me Qendrën Kulturore në Graçanicë, festival i cili do të prezantojë vetëm filmat serb, shkruan KultPlus.

Është edicioni i tretë sivjet dhe Gracanica është gati për hapjen e këtij edicioni të festivalit, të cilën tashmë e tre vite e kanë emëruar “Festivali i Filmit Ndërkombëtar i Kosovës dhe Metohisë”, shkruan KultPlus.

Sipas medieve serbe, ky festival që organizohet nga Forumi i Evropës, do të nisë më 13 dhe do të mbyllet më 15 dhjetor.

Festivali mbahet nën mbështetjen e Ministrisë së Kulturës në Republikën e Serbisë, në partneritet me Qendrën Kulturore në Gracanicë, festival i cili do të prezantojë vetëm filmat serb.
Bëhet e ditur se në këtë festival do të prezantohet filmi i nominuar për Oscar “Rekvijem za gospodu J”, me regji të Bijana Vuletic, sikurse edhe filmi tjetër i Emir Kusturicës “Na mlecnom putu”, ku luan edhe e famshmja Monica Belluci, komedia “Stado”, pastaj filmat “Igla ispod paraga”, “Biser Bojane”, Books of Knjige”…/KultPlus.com