Rina Lipa vjen me koleksionin e parë të modës

Rina Lipa, motra e këngëtares Dua Lipa, ka nxjerrë në shitje koleksionin e saj të parë të modës.

Rreth 30 veshje janë bashkëpunimi i radhës mes Dua Lipës dhe Nasty Gal. Ajo ka realizuar edhe një fotosesion në Kaliforni.

Lipa ka treguar më herët se dëshiron të bëhet aktore, por nuk e ka zbuluar pasionin e saj për modën dhe fotografinë. Ajo është 18 vjeçare.

“Janë veshje të ndryshme, moderne por edhe prekin nostalgjinë e viteve 90të” tregon Rina.

“Më kanë pëlqyer gjithmonë veshjet më shumë tipike për femra, por duke u rritur kam ndryshuar edhe stilin tim, tani kombinoj gjëra” vazhdon Rina.

Rina ka treguar se shumë shpesh futet në dollapin e Dua Lipës, ndërsa këtë e ka bërë edhe kur Dua nuk ka qenë e famshme. Këtu ndoshta edhe e ka gjetur inspirimin e parë për të krijuar rroba të një linje personale. / KultPlus.com

Motra e Dua Lipës, drejt ëndrrës për aktrim

17 vjeçarja Rina Lipa, motra e vogël e këngëtares nga Prishtina – Dua Lipa, ka dhënë edhe një intervistë për Red Milk Magazine.

Ajo është në ballinën e revistës për edicionin e muajit shkurt, derisa përgjigjet në disa pyetje të kësaj magazine.

Rina dëshiron të bëhet aktore, ndërsa ka rreth 600 mijë ndjekës në Instagram, me të cilët e ndanë përditshmërinë e saj.

“Po punoj në filmin tim të parë të metrazhit të shkurtër. Jam shumë e lumtur. Vetëm ta dëgjosh regjisorin që thotë “Action” është fantastike” tregon mes tjerash Rina.

“Provoj të jem autentike në rrjetet sociale, prandaj postoj gjëra që edhe inspirojnë të tjerët. Më pëlqen të dal me shoqet e mia. Tri fjalët që më përshkruajnë më së miri në stilin tim janë ekstra, ngjyra-ngjyra dhe stil që kënaq të tjerët” tregon Rina.

Në fotosesionin për Red Milk Magazine ajo vjen e fotografuar nga Johanna Nyholm. / KultPlus.com

Rina Lipa, 17 vjeçarja në ballinën e Red Milk Magazine

Rina Lipa, motra e këngëtares Dua Lipa, nuk dëshiron të mbetet vetëm një emër tjetër i thjeshtë.

Rina së fundmi ka dalë në ballinën e Red Milk Magazine, në edicionin e muajit shkurt.

Rina gjithmonë ka qenë përkrahëse e Dua Lipës ndërsa duket se tash synon edhe vetë të krijojë imazhin e saj. Ajo duket e mahnitshme në këtë fotosesion në Los Angeles.

Red Milk Magazine kësisoj i ka dhënë hapësirë Rinës, 17 vjeçare, e cila thotë në këtë numër se aspiron të bëhet një aktore në të ardhmen. / KultPlus.com