Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ me premierën e super-horrorit Scream, i cili po cilësohet si filmi më i miri që nga origjinali

Njëri prej filmave të shumë pritur horror për këtë vit po arrin në Cineplexx! Me këtë rast kinemaja ka përgatitur një event special për premierën e këtij filmi, eventin Horror Night. Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 18:00. Për një eksperienc sa më reale dhe të argëtueshme për pubilkun, kinemaja do të këtë atmosferë horrori të inspiruar nga ky film. Gjithashtu nuk do të mungoj edhe vetë vrasësi, “Ghostface”.

Ngjarja e filmit vazhdon 25 vite pas një varg vrasjesh brutale të cilat tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, California. Një vrasës i ri që mban maskën “Ghostface” fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën. Aktoret kryesor në këtë film janë Neve Campbell (Sidney Presccot), Courteney Cox dhe David Arquette, treshja e famshme e cila luan në filmat e Scream që nga viti 1996.

Cineplexx gjithashtu ka organizuar një lojë shpërblyese për t’i fituar dy bileta VIP në eventin Horror Night, ku mund të bëheni pjesë e lojës këtu:

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 14:30. /KultPlus.com

Filmat e rinj më të njohur që do të dalin në 2022

Viti 2022 do të sjellë shumë filma të ri në treg, duke filluar nga muaji janar e deri në fund të këtij viti, shkruan KultPlus.

Filmat me superhero, filma afër ngjarjeve reale dhe filma të llojeve të ndryshme pritet të karakterizojnë vitin 2022.

Scream

Njëzet e pesë vjet pasi një varg vrasjesh brutale tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, Kaliforni, një vrasës i ri vesh maskën Ghostface dhe fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit.

New 'Scream' Movie Reportedly In The Works From Spyglass

The King’s Daughter

Duke shpresuar për të arritur pavdekësinë, Mbreti Louis XIV (Pierce Brosnan) kap një sirenë dhe vjedh forcën e saj jetësore, por një zbulim nga vajza e tij e paligjshme kërcënon të prishë planet e mbretit.

The King's Daughter Trailer Reveals Pierce Brosnan, Kaya Scodelario Movie

Morbius

Biokimisti Michael Morbius përpiqet të kurojë veten nga një sëmundje e rrallë e gjakut, por kur eksperimenti i tij shkon keq, ai pa dashje infekton veten me një formë vampirizmi.

Jared Leto says Morbius the vampire is a 'bit closer to who I am' - Polygon

The Batman

Riddler luan një lojë të rrezikshme mace dhe miu me Batman dhe komisionerin Gordon në Gotham City.

Can Robert Pattinson's The Batman defeat Tom Holland's super-cool new  Spider-Man? | The Batman | The Guardian

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Pas aventurave të mëtejshme të Dr. Stephen Strange dhe kërkimit të tij mbi Gurin e Kohës. /KultPlus.com

All 3 Versions Of Doctor Strange In Multiverse Of Madness Explained

Premiera e ‘Scream’, yjet e filmit nuk do të parakalojnë në tepihun e kuq

Paramount Pictures nuk do të shkojë tutje me planifikimin për paraqitje të yjeve në tepihun e kuq me rastin e shfaqjes së premierës së filmit “Scream” në Los Angeles.

Organizatorët e kësaj premiere kanë frikë nga përhapja e shpejtë e variantit të ri të COVID-19, Omicron.

Premiera e tij ishte planifikuar për datën 11 janar. Organizatorët për këtë njoftuan të gjithë të ftuarit.

Në premierë pritej të paraqiteshin ikonat e horrorit: Neve Campbell,  Courteney Cox e David Arquette, bashkë me stafin përkrahës.

Shtypi vazhdon të promovojë lansimin e këtij filmi në ekranin e madh siç ishte planifikuar.

Në filmin “Scream”,  kthehet komuniteti Woodsboro 25 vite pasi që seritë e vrasjeve të tmerrshme inspriruan edhe realizimin e katër filmave vazhdimësi.

Në filmin e ri, Campbell, Cox and Arquette përsëritin rolet e tyre. Me role të reja paraqiten aktorët: Melissa Barrera, Kyle Gallner, Mason Gooding, Mikey Madison, Dylan Minnette, e të tjerë.

Regjinë e “Scream 5″ e bënë Matt Bettinelli-Olpin dhe Tyler Gillett.

Me fjalë të tjera,” Scream 2022 është vazhdimësi e filmit “Scream 4” të realizuar në vitin 2011.

Scream 2022 do të shfaqet në ekranin e madh me datën 14 janar 2022./ KultPlus.com

Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ më 13 janar me filmin “Scream”

Më 13 janar Cineplexx organizon eventin ‘Horror Night’ me super horrorin “Scream”.

Për një eksperiencë sa më reale dhe të argëtueshme për pubilkun, kinemaja do të jetë me skenografi të inspiruar nga ky film.

Eventi nis nga ora 18:00.

Njëzet e pesë vite pas serisë origjinale të vrasjeve në Woodsboro, shfaqet një vrasës i ri dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën.

Scream – Horror Night | Cineplexx KS (cineplexx-ks.eu) / KultPlus.com

Rikthehet filmi ‘Scream’

Seria e famshme njëkohësisht shumë e frikshme “Scream 5”, zyrtarisht do të shënojë rikthimin më 22 janar të vitit 2022.

Ky film i zhanrit horror rikthen yjet si Neve Campbell, Courtney Cox dhe David Arquette.

E pos këtyre aktorëve, pjesë e “Scream” janë edhe Melissa Berrera, Jack Quaid, Kyle Gallner, Jenna Ortega, Mason Gooding, Mikey Madison, Dylan Minnette, Jasmin Saviy Broën dhe Sonia Ammar.

Aktorët e rinj pjesë e “Scream” mësohet se shumica e tyre do të kenë lidhje me vrasjet nga katër filmat e parë, gjë që i bën objektiv në pjesën e pestë.

Në mungesë të një titulli më të mirë, siç është bërë e ditur, “Scream 5” risjell shkrimtarin Kevin Williamson si producent, së bashku me James Vanderbilt dhe Guy Busick.

Kjo është hera e parë që nga publikimi i këtyre serive që nuk janë në drejtim të legjendës së horrorit, Wes Craven i cili ndërroi jetë në vitin 2015. Në vend të tij, filmi do të drejtohet nga Matt Bettinelli-Olpin dhe Tyler Gillett./KultPlus.com

Flet e moshuara pasi fotoja e saj u bë virale: Po qaja e bërtisja dëshpëruar

Fotoja e saj ndërsa linte me dhimbje shtëpinë që rrezikohet nga zjarret e pyjeve u bë virale jo vetëm në Greqi por edhe në botë.

Tashmë Panagiota Noumidi ka treguar për mediat ndjesitë e saj në atë moment kur zjarri me përmasa të frikshme po i afrohej Evia-s.

E moshuara u detyrua që të largohej nga shtëpia e saj në Gouves duke mos e ditur nëse do ta gjente të paprekur kur të kthehej.

“Më turbulloi mendjen. Unë nuk e dija se çfarë të bëja, bërtita, që të dëgjohesha. Nuk isha e vetëdijshme në atë moment.”

Me këto fjalë, 81-vjeçarja përshkruan se si e përjetoi braktisjen e shtëpisë së saj dhe shton: “Unë qava e dëshpëruar dhe nga tensioni i lartë i gjakut rashë në tokë. Policia më mori dhe më çoi në qendrën shëndetësore.”

Zonja Panagiota pohoi e shqetësuar se e gjithë Evia është duke u djegur ndërsa shton: “e dua vendin, ata janë njerëz të mirë dhe ndjenjat e mia janë të pafundme. Shumë fëmijë nga fshati u mblodhën dhe me tanke, provuan dhe shpëtuan shtëpitë ” .

Megjithatë, e moshuara u shpreh se pavarësisht situatës, ajo ka ende shpresë./KultPlus.com