Sting e lanson albumin “Duets” së shpejti

Këngëtari i njohur britanik, Sting, e ka lansuar një uebfaqe interaktive si pjesë shoqëruese vizuale e albumin e tij të ardhshëm “Duets”.

Muzikanti 69-vjeçar e lanson albumin i cili do t’i përfshijë bashkëpunimet ikonike që i ka realizuar gjatë karrierës me yje të njohur, si Mary J. Blige, Herbie Hancock, Eric Clapton, Annie Lennox, Shaggy dhe Gashi, më 19 mars të këtij viti.

Uebfaqja fokusohet në çdo detaj prapa çdo kënge, me përmbajtje foto-vizuale dhe komente të reja nga Stingu.

Adhuruesit anembanë botës kanë mundësi t’i shohin këto komente që vijnë në formatin vizual, në gjuhën angleze, franceze, gjermane, spanjolle, polake dhe japoneze.

Po ashtu më 11 mars në të gjitha platformat muzikore, do të publikohet kënga “My Funny Valentine” që vjen në bashkëpunim me instrumentistin, Herbie Hancock, dhe e cila fillimisht ishte incizuar si kolonë zanore e filmit japonez të vitit 2005, “Ashura”.

Për më shumë, Sting po ashtu pritet ta publikojë një version special digjital të duetit të ri me artistin afrikan, Shirazee. Kënga titullohet “Englishman/African in New York”.

Ky bashkëpunim vjen pasi kantautori i famshëm afrikan, me lejen e Stingut, e kishte ripërpunuar hitin e vitit 1988 të tij, “Englishman in New York”./ KultPlus.com

Reperi shqiptar publikon këngën në bashkëpunim me Sting (VIDEO)

Suksesi i reperit shqiptar, Gashi, ka filluar të marrë hov qysh moti. Ku sëfundi, në albumin e tij, ka përfshirë edhe një këngë në bashkëpunim me këngëtarin e njohur britanik, Sting, shkruan KultPlus.

Ndërsa sot, Gashi ka publikuar edhe videoklipin e këngës së shumëpritur.

Lidhur me këtë projekt dhe albumin e ri reperi i njohur ka dhënë një intervistë për Forbes, ku ka treguar se do sjellë bashkëpunimin e ëndrrave me Sting duke shënuar një hap goxha të rëndësishëm për të. / KultPlus.com

Reperi shqiptar në bashkëpunim me këngëtarin e famshëm Sting

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi, është një ndër emrat më të njohur të repit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sukseset e tij vijnë në rritje dita ditës.

Momentalisht ai po punon për albumin e fundit, që mban titullin “1984”, që publikohet pas 4 ditësh. Në një postim në Instagram 2 ditë më parë Gashi tregoi se e quajti albumin “1984” sepse vuan nga ankthi dhe gjen paqe vetëm kur është në shtëpi duke parë filma ose duke dëgjuar muzikë të viteve ’80.

Ndërkohë ai ka publikuar një super bashkëpunim me artistët shqiptarë, Pinksweats dhe Njomza, teksa vetëm 5 ditë më parë lançoi projekti “Lies” që po pëlqehet goxha shumë.

View this post on Instagram

look MAMA I made it @forbes

A post shared by @ gashi on

Lidhur me këtë projekt dhe albumin e ri reperi i njohur ka dhënë një intervistë për Forbes, ku ka treguar se do sjellë bashkëpunimin e ëndrrave me Sting duke shënuar një hap goxha të rëndësishëm për të.

Ai e ka ndarë lajmin me fansat në Instagram, ku ka shkruar: “Shiko mam’, ja dola!”.

Gjatë intervistës ai ka folur mbi frymëzimin nga artistët e mëdhenj, si George Michael, projektin e fundit dhe inspirimin nga muzika e viteve ’80. / KultPlus.com

Kosovarët në këtë qytet mund ta shohin koncertin e Sting

Ylli i njohur britanik muzikor Sting më 2 qershor të vitit të ardhshëm, do të mbajë koncert në rajon, shkruan KultPlus.

Ky do të jetë koncerti i dytë i këngëtarit me famë botërore në Shkup, pas performancës në “VIP Arena” në tetor të vitit kaluar, shkruan koha e përditshme.

Koncerti i ri është në kuadër turit “My Songs”, e cila në thelb paraqet zgjedhje të këngëve të tij më të famshme. Sting sipas paralajmërimeve të organizatorit, do të ofrojë “një show jo të zakonshëm dhe dinamik, duke u përqendruar në këngët e tij më të famshme nga era e “Polis” dhe nga solo karriera./KultPlus.com

Sting mbajti koncert në Beograd, u përcoll nga 15 mijë njerëz (VIDEO)

Ylli britanik Sting, mbrëmë ka mbajtur koncertin e shumëpërfolur në Beograd, shkruan KultPlus.

Mediet serbe raportojnë se ky koncert është përcjellë nga 15 mijë njerëz, dhe bashkë me Sting ka kënduar e gjithë audeinca, sidomos në këngët e famshme “Mad about you”, “If I ever lose my control of you”, “Englishman in Newyork”./KultPlus.com