Gashi publikon një pjesë nga kënga në ardhje

Reperi me famë ndërkombëtare ka publikuar një video nga studio e tij.

Gashi ka inçizuar një pjesë të këngës së tij të re që do e lansojë së shpejti.

Ai e ka publikuar një video në Instagram duke shkruar se mezi pret ta publikojë këngën e re.

“Nuk mund të fle sepse mezi pres të publikoj këtë rekord”, ka shkruar reperi në mbishkrimin  e videos.

Ndryshe, projekti i fundit i tij është “Mama”./Lajmi.net/ KultPlus.com

Gashi publikon videoklipin e “Don’t kill me”, befason me veshjen (VIDEO)

 

Reperi Gashi është shumë aktiv me projekte të reja muzikore, për të cilat pranon komente pozitive edhe nga emrat e njohur të industrisë së muzikës.

Së fundi, reperi publikoi videoklipin e këngës “Don’t kill me”, në të cilën mori vëmendje me paraqitjen, ku shfaqet i veshur me një fustan.

Pikërisht për këtë fustan ai ka deklaruar se i kishte dalë problem me një kompani që kishte planifikuar t’ia sponsoronte videon.

Ai tha se për shkak se kishte vendosur të dalë më fustan në klip, kompania në fjalë vendosi të tërhiqej nga sponsorizimi, ngase kishin thënë se është kundër rregullave të tyre.

Kënga “Don’t kill me” është pjesë e albumit të ri të Gashit me titull “1984”, në të cilin përfshihen shumë projekte të reja të tij.

Më poshtë mund ta dëgjoni këngën me titull “Don’ kill me”, kënduar nga Gashi. /Lajmi.net/ KultPlus.com

Reperi shqiptar publikon këngën në bashkëpunim me Sting (VIDEO)

Suksesi i reperit shqiptar, Gashi, ka filluar të marrë hov qysh moti. Ku sëfundi, në albumin e tij, ka përfshirë edhe një këngë në bashkëpunim me këngëtarin e njohur britanik, Sting, shkruan KultPlus.

Ndërsa sot, Gashi ka publikuar edhe videoklipin e këngës së shumëpritur.

Lidhur me këtë projekt dhe albumin e ri reperi i njohur ka dhënë një intervistë për Forbes, ku ka treguar se do sjellë bashkëpunimin e ëndrrave me Sting duke shënuar një hap goxha të rëndësishëm për të. / KultPlus.com

Gashi publikon albumin e ri, frymëzohet nga vitit ’80: Gjithmonë kam dashur të jetoja në atë kohë

Viti 2020 ka qenë një vit i vështirë për të gjithë. Që nga vdekja e parakohshme e Juice WRLD, Kobe Bryant dhe Pop Smoke, ditët e këtij viti kanë qenë të mbushura me trishtim dhe dëshpërim. Madje ky vit shënon edhe fillimin e një pandemie që tashmë ka lënë shumë njerëz të vdekur. Prandaj, me të gjitha gjërat që janë duke ndodhur është më se e natyrshme që çdo kush dëshiron që të arratiset në një kohë dhe vit më të mirë. E premtja e kësaj jave, mundësoj një arratisje të tillë, pasi që Gashi bëri publik albumin e tij të ri të titulluar “1984”, shkruan DefPen, transmeton KultPlus.

Projekti i ri i Gashit është një tribut për një vit që ka frymëzuar procesin e krijimit të këtij albumi. Nga vizualet e deri tek muzika, ky projekt mund të konsiderohet edhe kapsulë kohore.

“Unë nuk isha gjallë gjatë asaj dekade, por lidhem aq shumë me gjithçka nga ajo epokë. Unë e dua gjithçka rreth kulturës së viteve ’80, nga muzika, filmat e deri tek moda. Gjithmonë kam dashur të jetoja në atë kohë”, tha ai për albumin e tij të ri.

“Prindërit e mi u martuan në 1984 dhe disa nga këngët më të mira të bëra ndonjëherë ishin nga vitet ’80. Unë thjesht kam dashur të bëj muzikë që ti bëjë njerëzit të ndjejnë mënyrën sesi ndjehem unë kur dëgjoj ndonjë gjë nga ajo epokë”, ka thënë Gashi. / KultPlus.com

Reperi shqiptar në bashkëpunim me këngëtarin e famshëm Sting

Reperi me origjinë shqiptare, Gashi, është një ndër emrat më të njohur të repit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe sukseset e tij vijnë në rritje dita ditës.

Momentalisht ai po punon për albumin e fundit, që mban titullin “1984”, që publikohet pas 4 ditësh. Në një postim në Instagram 2 ditë më parë Gashi tregoi se e quajti albumin “1984” sepse vuan nga ankthi dhe gjen paqe vetëm kur është në shtëpi duke parë filma ose duke dëgjuar muzikë të viteve ’80.

Ndërkohë ai ka publikuar një super bashkëpunim me artistët shqiptarë, Pinksweats dhe Njomza, teksa vetëm 5 ditë më parë lançoi projekti “Lies” që po pëlqehet goxha shumë.

View this post on Instagram

look MAMA I made it @forbes

A post shared by @ gashi on

Lidhur me këtë projekt dhe albumin e ri reperi i njohur ka dhënë një intervistë për Forbes, ku ka treguar se do sjellë bashkëpunimin e ëndrrave me Sting duke shënuar një hap goxha të rëndësishëm për të.

Ai e ka ndarë lajmin me fansat në Instagram, ku ka shkruar: “Shiko mam’, ja dola!”.

Gjatë intervistës ai ka folur mbi frymëzimin nga artistët e mëdhenj, si George Michael, projektin e fundit dhe inspirimin nga muzika e viteve ’80. / KultPlus.com

Artistët shqiptar me famë ndërkombëtare bëhen bashkë, sjellin këngën “Upset”

Rep-artisti shqiptar i cili ka marrë vëmendje ndërkombëtare dhe ka krijuar fansa gjithandej, nuk mungon me projekte të reja.

Kësaj radhe ai ka paralajmëruar për një bashkëpunim mjaft interesant me këngëtaren shqiptare po ashtu të njohur ndërkombëtarisht, Njomza si dhe me Pink Sweats.

“Upset” titullohet kënga që do të publikohet së shpejti, për të cilin është përkujdesur producenti Robbie Winn. / KultPlus.com