Ava Max publikon klipin e këngës ‘Every Time I Cry’ (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max, ka publikuar së fundmi klipin e këngës “Every Time I Cry”.

Kënga përndryshe është kompozuar dhe shkruar nga Caroline Pennell, Lauren Aquilina, Sean Myer, Henry Walter dhe vet Ava Max, transmeton KultPlus.

Artistja shqiptare, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, vazhdon të jetë shumë aktive dhe të shijojë suksesin e albumit të saj muzikor më të fundit, “Heaven and Hell”.

Ky album të cilin ajo e publikoi në shtator, u ngjit shumë shpejt në majat e klasifikimit në top listat ndërkombëtare, ndërsa ishte albumi i tretë më i dëgjuar i vitit 2020 nga një artiste femër në Spotify. / KultPlus.com

Nijazi Bytyqi, këngëtari i parë që ka bërë videoklip në gjuhën shqipe (VIDEO)

Në mars të vitit 2018, muzika shqiptare humbi këngëtarin e parë shqiptar të muzikës pop dhe rok, Nijazi Bytyqi, shkruan KultPlus.

Bytyqi cilësohet si këngëtari i parë që ka bërë videoklip në gjuhën shqipe, videoklip ky që është bërë në vitet e 70-ta nga ekipi i televizionit kroat. Në atë kohë nuk ka ekzistuar stacion televiziv në gjuhën shqipe dhe në Kosovë përcilleshin programet e Televizionit të Ish-Jugosllavisë.

Videoklipi i Bytyqit ishte emitua nga stacioni televizi kroat në një emision me karakter zbavitës i cili quhet ‘Të dielën pasdite’, që atë kohë udhëhiqej nga Sasha Zalepugin. Thuhet se ky emision në vitet e 70-ta ishtë ndër më të ndjekurit në ish-Jugosllavi.

Nijazi Bytyqi u bë edhe krijues i disa grupeve si “Luniazet” dhe “Marmianga”. / KultPlus.com

Këngëtari nga Prizreni. Ishte i njohur për këngët e tij, si: “Eja e dashur”, “Venera”, “Flutura”, “Një letër ta shkrova”, etj, këngë këto që edhe sot e kësaj dite vazhdojnë të dëgjohen.

Dua Lipa së shpejti sjellë videoklipin e këngës “One Kiss”

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa po pushton botën me koncertet e saj energjike, në skena të vendeve të ndryshme, shkruan KultPlus.

Pas dy këngëve të suksesshme “New Rules” dhe “IDGAF”, ajo së fundmi ka sjellë edhe këngën “One Kiss”, në bashkëpunim me Calvin Harrris.

Dje ajo ka publikuar një fotografi me anë të së cilës ka paralajmëruar videoklipin e këngës “One Kiss”./ KultPlus.com