Pse kënga ‘One kiss’ nga Dua Lipa po këndohet nga tifozët e Liverpoolit

Lidhja e dashurisë mes tifozëve të Liverpool-it dhe ‘One Kiss’ nga Dua Lipa nisi kur ajo performoi hitin në finalen e Ligës së Kampionëve 2018, e cila u zhvillua në Kiev të Ukrainës, transmeton KultPlus.

Kur UEFA njoftoi fillimisht se një shfaqje do të zhvillohej para fillimit, dukej se kishte një ndjenjë skepticizmi rreth idesë në Evropë, duke pasur parasysh ngjashmëritë me aktivitetet e sporteve amerikane.

Ndërsa disa tifozë të futbollit mund të jenë ende të pasigurt për konceptin, 30,000 tifozët e Liverpool-it që kishin udhëtuar 1,800 milje për të arritur në stadiumin NSC Olimpiyskiy, sigurisht që ishin në bord, teksa këndonin tekstin e “One Kiss”.

Pavarësisht humbjes 3-1 ndaj Real Madridit të Zinedine Zidane në atë rast, në ditët në vijim, videot e tifozëve të Liverpoolit që këndonin këngën u bënë virale në mediat sociale dhe kështu lindi një traditë e re./ KultPlus.com

Tifozët në stadiumin ‘Wembley’ një zëri këndojnë këngën e Dua Lipës (VIDEO)

Dua Lipa me zërin e saj magjik ka arritur që të marrë vëmendje nga e gjithë bota dhe rrjedhimisht të dëgjohet nga shumë njerëz, shkruan KultPlus.

Njëri prej stadiumeve më të famshëm në Angli “Wembley” ka qenë i stërmbushur gjatë ditës së djeshme kur edhe është zhvilluar takimi mes Liverpoolit dhe Chelsea në kuadër të ndeshjes finale të Kupës së Anglisë.

90 mijë shikues të pranishëm në këtë stadium kanë dëgjuar dhe shumë prej tyre edhe kanë kënduar këngën e Dua Lipës me titull “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris.

Ky i fundit ka shpërndarë me publikun një video në llogarinë zyrtare në “Instagram”. /KultPlus.com

Dua Lipa me sukses të jashtëzakonshëm, shkruan histori në ‘Spotify’

Dua Lipa ka filluar vitin 2022 me këmbë të mbarë, duke shënuar një tjetër sukses të madh në platformën “Spotify”, shkruan KultPlus.

Kënga e saj “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris ka marrë më shumë se 1.3 miliardë dëgjime, duke u bërë kështu kanga e tretë e Lipës që arrin një shifër të tillë në “Spotify”.

Dua Lipa tani është artistja e parë grua në histori të kësaj platforme që ka arritur një shifër të tillë.

Albumi “Future Nostalgia” po vazhdon të dëgjohet shumë dhe Lipa shpesh herë po gjendet në top 10-shen e artistave më të dëgjuar brenda një ditë nëpër platforma të ndryshme të muzikës. /KultPlus.com

‘One Kiss’ e Dua Lipës thyen rekord, arrin 700 milionë klikime në Youtube

Kënga ‘One Kiss’ nga Dua Lipa dhe Calvin Harris ka arritur në 700 milionë shikime në Youtube, shkruan KultPlus.

Kënga, e cila u lansua në vitin 2018 në bashkëpunim me DJ Calvin Harris, është bërë një ndër projektet me më së shumti shikime të 25 vjeçares.

“One Kiss” nga Dua Lipa dhe Calvin Harris ka arritur zyrtarisht 700 milionë shikime në YouTube. A është kjo videoja e tretë e Dua Lipës që ka arritur këtë”, thuhet në një njoftim të ndarë në InstaStory nga faqja ‘dlipaneës’, të cilën më pas e ripostoi edhe vet Dua Lipa. / KultPlus.com

Dua Lipa publikon prapaskenat e videoklipit “One Kiss” (VIDEO)

Dua Lipa së fundmi ka publikuar videoklipin e këngës më të re “One Kiss, të cilën e ka sjellë në bashkëpunim me DJ-n e njohur Calvin Harris, shkruan KultPlus.

Dje ajo ka publikuar momentet gjatë realizimit të videoklipit, duke treguar kështu gjithë procesin e punës deri në finalizimin e videoklipit. KultPlus ju sjellë këtë video me anë të së cilës mund të shihni shumë nga procesi i realizimit të videoklipit të këngës “One Kiss”.

Fama e Dua Lipes tashmë është shtrirë në mbarë botën ndërsa ajo po vazhdon koncertet në skena të vendeve të ndryshme. Ylli botëror pritet që gjatë kësaj vere të realizoi një koncert në vendlindjen e saj, në Prishtinë. / KultPlus.com

Dua Lipa publikon pamje të videoklipit më të ri (VIDEO)

Nuk ka shumë kohë që Dua Lipa ka sjellë bashkëpunimin me Calvin Harris. “One Kiss” titullohet kënga që ata e kanë sjellë së fundmi dhe qe ka arritur nivel të mjaftueshem të dëgjueshmerisë.

Dua Lipa sapo ka paralajmëruar fansat e saj në Instagram që këtë këngë nesër do ta sjellë edhe me videoklip. Ajo madje ka publikuar edhe disa pamje të këtij videoklipi që po duket të jetë më i veçantë.

Dua Lipa po prek fuqishëm skenat botërore. Ajo vitin e kaluar ka arritur të mbledhë mbi 1 milard klikime me këngën “New Rules”. / KultPlus.com

Dua Lipa së shpejti sjellë videoklipin e këngës “One Kiss”

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa po pushton botën me koncertet e saj energjike, në skena të vendeve të ndryshme, shkruan KultPlus.

Pas dy këngëve të suksesshme “New Rules” dhe “IDGAF”, ajo së fundmi ka sjellë edhe këngën “One Kiss”, në bashkëpunim me Calvin Harrris.

Dje ajo ka publikuar një fotografi me anë të së cilës ka paralajmëruar videoklipin e këngës “One Kiss”./ KultPlus.com

Të premten publikohet kënga më e re nga Dua Lipa dhe Calvin Harris (FOTO)

Këngëtarja Dua Lipa ka publikuar edhe datën e lansimit të projektit të saj më të ri me producentin e njohur Calvin Harris, shkruan KultPlus.

Bashkëpunimi i dyshes titullohet “One Kiss”, ndërsa do të jetë në dispozicion të publikut këtë të premte, më 6 prill.

ONE KISS. THIS FRIDAY.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on


Kënga e fundit e Dua Lipës është ‘IDGAF’, e cila u publikua me videoklip në fillim të këtij viti ndërsa vitin e kaluar ajo krijoi hitin e sukseshëm “New Rules”, me të cilin arriti të mbledhë 1 miliard klikime në YouTube./ KultPlus.com

Dua Lipa e Calvin Harris së shpejti me “One Kiss”

Dua Lipa dhe Calvin Harris do të sjellin një këngë të re bashkë. Kënga e dyshes së njohur do të titullohet “One Kiss”.

Në javën e shkuar, Harris e postoi një fotografi në faqen e tij në Facebook në të cilën ishte një kod për skanim. Pas skanimit, aty shfaqej “Calvin Harris & Dua Lipa – One Kiss”.

Detajet tjera nuk janë publikuar akoma. DJ i njohur ka qenë në lidhje dashurie me këngëtaren tjetër kosovare, Rita Ora./ KultPlus.com