Efi Gjika nesër përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion (VIDEO)

24 Nëntor, 2018 - 2:41 pm

Vogëlushja Efi Gjika me këngën “Barbie”, të dielën mbrëma do të ngjitet në skenën e Junior Eurovision – Eurovizionit për më të vegjlit.

Gjika do të sjellë këngën “Barbie”.

Ajo dje ka realizuar provën e dytë të saj në skenë, ndërsa shihet shumë e lumtur dhe pozitive në këtë performancë.

Ajo është ndër favoritet për të fituar dhe ka shansa të dalë mirë në tabelën finale.
Efi ka nisur të këndojë qysh 6 vjeçare.

Nesër, në Junior Eurovision Song Contest në Misnk, do të këndojnë fëmijë që janë zgjedhur nga shtetet pjesëmarrëse.
Kjo do të jetë hera e 16-të që mbahet Junior Eurovision. Për herë të parë këtë festival në vitin 2003 e ka fituar Kroacia, ndërsa vitin e kaluar fitoi Rusia.

Shteti që ka fituar më së shpeshti në këtë garë është Gjeorgjia, ndërsa Shqipëria pozitën më të mirë e pati në vitin 2015, kur Mishela Rapo u pozicionua në vendin e pestë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme