Pas shumë sukseseve në Kosovë, kori “Okarina” me paraqitje edhe jashtë shtetit

26 Korrik, 2022 - 1:44 pm

Kori i Fëmijëve “Okarina” që udhëhiqet nga Elikona Hysaj Shala do të prezantohet me një paraqitje në Festivalin “Dita jonë”, edicioni i IX-të, në Kërçovë të Maqedonisë, shkruan KultPlus.

Elikona Hysaj Shala ka njoftuar për KultPlus se në këtë Festival, Kori i Fëmijëve “Okarina” është mysafir special, dhe po sipas saj, fëmijët do të prezantohen me tetë këngë.

Festivali ‘Dita jonë” organizohet na Komuna e Kërçovës, nën udhëheqjen e Besiana Qani Mehmedit.

“Kënaqësi pafund që Kori “Okarina”  do të përjetojë koncertin e parë jashtë Kosovës, përkatësisht  në qytetin e Kërçovës, qytet simbol i  mikpritjes shqiptare”, ka shkruar Elikona Hysaj Shala.

Festivali “Dita jonë” do të mbahet në Kalanë e Kërçovës, më 29 korrik, duke filluar në orën 18:00./ KultPlus.com

Të ngjajshme