‘Prishtina Kids Fest’ zgjedhë finalistin më 29 tetor

24 Tetor, 2017 - 3:22 pm

“Prishtina Kids Fest”, që është edhe festivali i parë ndërkombëtar për fëmijë dhe që ka për qëllim zbulimin e vokalistëve më të mirë, shënon edicionin e tetë me radhë, shkruan KultPlus.

Audicioni është mbajtur dhe finalistët do të shkojnë në garë për çmimin Grand Prix, në mbrëmjen finale që do të mbahet më 29 tetor në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Universitare duke filluar nga ora 18:00.

Vitin e kaluar fituese e këtij çmimi ishte Greta Azizi. /KultPlus.com

Të ngjajshme