Shfaqja ‘Ëndrra e një balerine’ shpalos ëndrrën e të gjitha vajzave të mitura

20 Qershor, 2019 - 5:02 pm

Kjo është shfaqja e baletit për fëmijë, koreografinë e së cilës e ka punuar Behie Murtezi. Premiera e shfaqjes do të jepet me 21 qershor.

E titulluar si ‘Ëndrra e një balerine’ është një metaforë reale ku secila vajzë në moshë të njom ëndërron të bëhet balerin dhe të përjetoj magjinë e skenës, shkruan KultPlus.

Në shfaqjen përkatëse është punuar një kohë të gjatë dhe të gjitha vajzat janë të një moshe të vogël.

Premiera e shfaqjes do të jepet të premten, me 21 qershor në ora 19:00, në teatrin ‘Faruk Begolli’./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme