Snoop Dogg do ta lansojë brendin e tij të pijes alkoolike xhin

Ylli 48-vjeçar i repit, Snoop Dogg, i cili e kishte lansuar këngën e tij ikonike “Gin and Juice” në vitin 1994, tani është futur në tregun e pijeve alkoolike me markën e tij të quajtur “INDOGGO”.

“Mezi pres që bota ta shijoj përzierjen time të pijes xhin! Kur e kam shkruar tekstin e këngës ‘Gin & Juice’ në vitin 1994, në mendje e kisha dëshirën për t’u ndjerë mirë dhe kënga flet për eksperiencat e mia personale. Por natyrisht ajo u shndërrua në himn global. Dhe teksa kam punuar në krijimin e pijes ‘INDOGGO’, dëshira ime kryesore ishte t’i jepja atyre ndjenjave jetë të re, përmes një xhini të butë, të ëmbël dhe unik”, citohet të ketë thënë reperi.

Brendi i ri i pijes xhin i Snoop Doggut thuhet se është inspiruar nga stili cool i Kalifornisë, dhe reperi mendon se ajo është tërësisht e veçantë në tregun e pijeve alkoolike.

Për revistën “People”, reperi tha: “Pija ime ka shije krejt ndryshe nga llojet tjera të xhinit në botë”.

“INDOGGO” fillimisht do të lansohet në Kaliforni kah fundi i këtij viti, para se të filloj të shitet anembanë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, transmeton Koha.

Ndërkaq, së fundmi u bë i ditur lajmi se Snoop Dog i ka fituar më shumë se 5 milionë dollarë, prej se e ka arritur një marrëveshje marketingu me kompaninë e ushqimit me porosi “Just Eat”. Ky bashkëpunimi doli të jetë mjaft profitabil për yllin e muzikës rep.

Snoop Dogg nderohet me yllin e famës në bulevardin e Hollywoodit (FOTO)

Snoop Dogg është bërë me yllin e famës në bulevardin e Hollywoodit.

Anëtarët e familjes, miqtë si dhe bashkëpunëtorët u mblodhën në një rrugë të famshme në Los Angeles, jo shumë larg nga studioja e “Capitan Entertainment Center”.

“Të bëhesh me yll në Walk of Fame është nder i madh që një artist mund të marrë dhe nëse dikush e meriton atë, ky është Snoop Doggy Doggy. Unë e përgëzoj”, tha Jimmy Kimel.

Pasi falënderoi kolegët dhe familjen për vite me radhë, artisti nuk harroi ta falënderoi vetveten.

“Në fund, do të doja të falënderoj vetveten, dua të falënderoj veten për besimin në vetvete dhe se kam punuar shumë”, tha reperi.

Kujtojmë se reperi amerikan hyri në skenën amerikane të muzikës në fillim të viteve 1990.

Ndryshe, këngëtari përgjatë 28 vjetëve të kaluara në skenën muzikore deri më tani ka nxjerr në shitje a 16 albume. /KultPlus.com

Snoop Dogg do të nderohet me yll në ‘Walk of Fame’ në Hollywood për tri arsye

Ai është një reper, prezantues televiziv dhe sipërmarrës i cili ka arritur një çerek shekulli në industrinë e muzikës.

Dhe përderisa është një prej emrave më të suksesshëm të kohës, reperi Snoop Dogg do të nderohet me një yll në ‘Walk of Fame’, në Hollywood, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

47-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Calvin Broadus Jr, do t’i promovohet ylli në një ceremoni prestigjioze, e cila do të xhirohet për emisionin e “Jimmy Kimmel”.

Kjo ceremoni do të transmetohet drejtpërsëdrejti në WalkofFame.com rreth orës 4:30 pasdite (sipas orës lokale në ShBA) .
Legjenda muzikore, producenti i muzikës Quincy Jones dhe bashkëpunëtori i shpeshtë i Snoop dhe udhëheqësi i hip hop label-it “West Coast Dr Dre”, gjithashtu do të jetë i pranishëm në ceremoni.

Ana Martinez, producentja e ‘Walk of Fame’ në Hollywood, vlerësoi arritjet e superyllit karizmatik në botën e muzikës, bamirësisë dhe gatimit në një deklaratë zyrtare.

Ajo tha: ‘Snoop Dogg është një nga ata njerëz që mund të bëjnë gjithçka. Ai këndon, vepron, organizon një shfaqje televizive, gatuan dhe u ndihmon fëmijëve të komunitetit me punën e tij filantropike.

Snoop u nderua kohët e fundit nga Oda Ekonomike e Hollywoodit, për arritjet në drejtimin e bizneseve në fushën e kanabisit, modës, ushqimit dhe mallrave. /KultPlus.com