Dua Lipa e mahnitshme për “Elle”, flet edhe për barazinë gjinore (FOTO)

Këngëtarja e njohur botërisht, Dua Lipa, ka qenë në fokusin e edicionit më të ri të revistës “Elle”. Përveç fotosesionit të mahnitshëm që e kanë sjell dyshja bashkëpunuese, Dua ka dhënë edhe një intervistë ku ndër të tjera ka folur edhe për periudhën e izolimit gjatë pandemisë Covid-19, shkruan KultPlus.

Ajo ka treguar që këtë periudhë e ka konsideruar si shumë të mirë sepse i ka dhënë hapësirë që të qëndrojë më gjatë bashkë me të dashurin në Londër.

“Ne kemi shfrytëzuar maksimumin e situatës. Unë me siguri kam qenë duke planifikuar të shkoj në turne, dhe duke menduar se kur do të jemi në gjendje ta shohim njëri-tjetrin. Të kesh gjithë kohën shtesë ishte vërtet e bukur. Ne po mundohemi të shohim anën e ndritshme”, ka thënë Lipa.

Ky qëndrim brenda, ajo shpreson që do t’i shërbejë njerëzimit që të jenë më të vëmendshëm për mjedisin.

Lipa tutje ka thënë që gjatë gjithë kësaj periudhë është munduar të qëndrojë sa më pozitive përkundër faktit se i gjithë vendi është duke kaluar në një situatë të vështirë.

Një tjetër temë që Dua e ka shtjelluar për “Elle” është edhe barazia gjinore për të cilën flet edhe përmes këngës së saj “Boys will Be Boys”.

“Shpesh do të flas për barazinë e grave, veçanërisht në vendin e punës, por kjo këngë flet për përvojat personale dhe dhimbjet në rritje të asaj që si është të jesh femër.” / KultPlus.com

Dua Lipa tregon sa është e lidhur me Kosovën (FOTO)

Në një intervistë për mediumin prestigjioz “Elle”, këngëtarja me famë botërore Dua Lipa, ka treguar lidhjen e saj me Kosovën.

Duke treguar për jetën e saj dhe karrierën e sukseset e fundit, Lipa është pyetur edhe se si ndihet për Kosovën duke marrë parasysh se shumicën e kohës e kalon në Londër.

“Kosova më ka formuar mjaft. Kemi një lidhje të veçantë mes vete. Njerëzit i dinë punët tuaja para se ti t’i dish, por ata gjithmonë kanë treguar shumë dashuri për mua. Njëherë dikush më ka thënë në një intervistë ‘ke një etikë pune të imigrantit’, por më shumë është puna kur dëshiron dëshpërimisht të merresh seriozisht. Ka gjithmonë stigmë rreth të qenit nga Kosova ose Shqipëria. Nëpër filma, çdo shqiptar është në mafia. Po përpiqemi të ndryshojmë atë që mendojnë njerëzit për shtetin tonë”, ka thënë ajo, transmeton Koha.net.

“Elle” e ka titulluar këtë intervistë “Dua Lipa është e ardhmja e muzikës pop”.

Këngëtarja me prejardhje kosovare ka folur edhe për albumin e saj të dytë në të cilin është duke punuar. Ka thënë se në të ka një përzierje dhe ka shtuar se shpreson që albumin ta nxjerrë në fund të këtij viti. Lipa ka bërë të ditur se akoma nuk i ka caktuar këngët pjesëmarrëse në të. / KultPlus.com

Dua Lipa, imazhi i fundit i ballinës së revistës Elle (FOTO)

Këngëtarja Dua Lipa është pjesë e ballinës së numrit të fundit të revistës “Elle UK”, shkruan KultPlus.


Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka publikuar disa fotografi të revistës, ku shpërfaq bukurinë e saj natyrale. KultPlus ju sjellë këto fotografi të veçanta të këngëtares, ku ajo shihet me veshje e pozita të ndryshme.


Dua Lipa së fundmi ka publikuar edhe videoklipin e këngës më të re “One Kiss”, ndërsa së fundmi ka realizuar disa koncerte në Japoni./ KultPlus.com