Dua Lipa paralajmëron bashkëpunimin me Madonën dhe reperen Missy, idolet e saj

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po vazhdon me suksese. Së shpejti ajo ka paralajmëruar lansimin e një kënge bashkë me Madonën dhe rep këngëtaren e njohur, Missy Eliottin, shkruan KultPlus.

Ky padyshim do të jetë një sukses i madh nga ajo. Në Facebook ajo ka shkruar se ëndrra po i bëhet realitet, bashkëpunimi me këngëtaret që i kishte idolë.

14 gushti do të jetë data e lansimit të këtij projekti.

Së fundmi Dua doli në përkrahje të Kosovës pas largimit teksa nuk ngurroi të tregojë me krenari prejardhjen e saj para botës. /KultPlus.com

Madonna humb tre të afërm brenda 24 orësh nga koronavirusi

Këngëtarja e njohur Madonna gjatë kohës së karantinës ka postuar çdo ditë nga një video në “Instagram”, si punë ditari, ku rrëfën për ekesperiencat e saj gjatë periudhës së koronavirusit.

Ditën e djeshme përmes një video ajo është shprehur se ka humbur tre të afërm të saj nga koronavirusi.

“Nuk kemi gjithmonë ditë të mira. Nuk kam fjetur fare mbrëmë dhe sot kam qenë e dërrmuar….Metri i dhimbjes ka kaluar mbi 10 dhe unë dua, duhet, kam nevojë të dal nga trupi im”, shprehet këngëtarja në video.

Gjatë videos ajo tregon se brenda 24 orësh ka humbur kushëririn e saj, drejtuesin e muzikës Orlando Puerta, i cili ka punuar në shumë prej këngëve të saj dhe vëllain e rojes së saj të sigurisë. /KultPlus.com

Madonna anuloi disa data të turneut “Madame X”

Për shkak të disa problemeve shëndetësore, super ylli botëror Madonna ka anuluar disa data të tuneut të saj “Madame X”. Ky turne ishte paralajmëruar që të fillonte të shtunën dhe do të zgjaste deri të hënën në teatrin Wang, në Bonston, shkruan KultPlus.com.

Anulimi i datave është përcjellur me shprehjen e keqardhjes nga ana e këngëtares sipas një njoftimi në faqen e vendngjarjes dhe sipas postimit në Instagram.

“Ju kërkoj ndjesë për këtë kthesë të papritur të ngjarjeve. Koncertet më japin kënaqësi, ndërsa anulimi i tyre është një lloj ndëshkimi për mua, por dhimbja është e tepërt dhe më duhet të pushojë dhe të ndjek këshillat e mjekëve, kështu që pastaj unë mund të kthehem edhe më e fuqishme edhe më e mirë dhe mund ta vazhdojë turneun “Madame X” së bashku me gjithë ju”, shkroi ajo në Instagram, transmeton KultPlus.com

Përndryshe, Madonna ka shtyrë koncertin edhe në muajin tetor dhe sërisht për arsye shëndetësore, atëherë për shkak të dëmtimit të gjurit. /KultPlus.com

Artistja amerikane, performuese speciale në Eurovision

Pasi u konfirmua që vendi ku do të organizohen netët e Eurovizionit do të jetë kryeqyteti, tani  producentët izraelitë janë duke punuar që ta bëjnë kompeticionin e këtij viti vërtet special.

Sipas “The Times of Israel”, filantropisti Sylvan Adams ka rënë dakord që të mundësojë fondet, në mënyrë që në natën finale në maj të performojë dhe mbretëresha e muzikës pop, Madonna.

Organizatori i eventit Dani Ben Aim e ka komentuar kështu lajmin: “Mund t’ju konfirmoj se kemi marrë dritën jeshile nga miliarderi Adams dhe shumë shpejt do të takohemi me Madonnën për të diskutuar detajet. Deri tani gjërat duken shumë mirë”. Mendohet se artistja e njohur do të përfitojë më shumë se 1.5 milionë dollar për performancën që do të japë. Për herë të fundit ajo ka performuar në Izrael në verën e viti 2012 por kjo herë padyshim do të jetë më e veçantë. /KultPlus.com