Dio, djali shqiptar që mahniti jurinë e ‘The Voice Kids’ në Gjermani (VIDEO)

24 Mars, 2019 - 1:00 pm

Dio, është një djalë shqiptar i cili është bërë pjesë e “The Voice Kids” në Gjermani. 14 vjeçari me performancën e tij të parë në audicionet e fshehura, ka mahnitur jurinë. Ndërsa pas performancës ai është duartrokitur nga publiku ndërsa juria kanë hyrë në “luftë” se cili të marrë Dion në ekipin e tij, shkruan KultPlus.

Dio, një djalë shumë i talentuar dhe me një paraqitje të mrekullueshme në skenë, është cilësuar si një djalë argëtues dhe është vlerësuar për faktin se ai shkruan vetë këngët e tij. Kjo është arsyeja pse ai patjetër i takon fazës “The Voice Kids” dhe bindi audiencën dhe trajnerët me zërin e tij jashtëzakonisht të bukur gjatë interpretimit të këngës “People Ordinary” nga John Legend.

Voice Kids është shfaqja më e suksesshme e talentit në Gjermani. Lena, Mark Forster dhe Stefanie Kloß, BossHoss janë anëtarët e jurisë të cilët sapo e duan njërin nga zërat  në ekipin e tyre ata kthejnë ulëset e tyre dhe fillojnë me komentet.

E përzgjedhura e talentit shqiptar ishte Lena, e cila u shpreh jashtëzakonisht e lumtur që Dio përzgjodhi atë si trajnere.

Mbetet të shihet rrugëtimi i Dios në këtë garë jashtëzakonisht të fortë të cilës Dio tashmë i ka hyrë fuqishëm. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme