Djaloshi shqiptar i përfshirë në librin e Obamës (FOTO)

14 Nëntor, 2017 - 12:41 pm

“An intimate portrait” është libri që është publikuar për ish presidentin e SHBA-ve, Barcak Obama, shkruan KultPlus.

Ky libër që përfshinë fotografi, rrëfime nga fotografi i Shtëpisë së Bardhë Pete Souza, disa të publikuara për herë të parë, ka përfshirë edhe fotografinë e djaloshit shqiptar Alex Myteberi, i cili i pat shkruar letër të hapur Obamës, me rastin e refugjatëve nga Siria.

Kjo letër ka bërë që Obama ta pres Alex-in gjashtë vjeçar, bashkë me familjen e tij në Shtëpinë e Bardhë dhe konsiderohet si një ndër ngjarjet që ka marë vëmendje të madhe nga mediet. Fotografia e Alex është përfshirë në këtë libër në mesin e shumë fotografive të tjera që kanë spikatë mandatin e presidentit Obama./KultPlus.com

Të ngjajshme