Efi Gjika realizon provën e parë në Eurovizion (VIDEO)

21 Nëntor, 2018 - 9:35 pm

Vogëlushja Efi Gjika ka realizuar kësisoj provën e parë në Junior Eurovision 2018 – konkursin e Eurovizionit për fëmijë.

Gjika do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë garë, në spektaklin që zhvillohet këtë vikend.

Prova e saj e parë me këngën Barbie në skenën e Junior Eurovizion është komentuar pozitivisht. Ajo po qëndron në Minsk, atje ku edhe po mbahet gara.

Efi do të këndojë e katërta në festival, me 25 nëntor. Efi është vetëm 10 vjeçare ndërsa mbetet një talent i fuqishëm dhe zë i fuqishëm në këtë garë simpatike për fëmijë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme