Sonte premiera e ‘Aladini’

2 Tetor, 2017 - 11:19 am

Me regji, tekst dhe orkestrim nga Naim Krasniqi, muzikëli për fëmijë dhe familje ‘Aladini’ jep premierën sonte më 2 tetor në Kinemanë ABC në kryeqytet, shkruan KultPlus.

‘Aladini’ flet shqip, këndon dhe vallëzon shqip, duke sjellë në rolet kryesore: Princ Morina, Anzotika Dalipi, Dren Llumnica , Ari Krasniqi, Jona Zeneli…

Ky muzikël për fëmijë shfaqet sonte premierë (me ftesa) me fillim nga ora 20:00, ndërsa reprizën e parë do ta ketë më 3 tetor në dy terminë atë të 16:00 dhe 18:00, ndërsa gjatë vikendit në orën 14:00./ KultPlus.com

Të ngjajshme