Sonte Shqipëria do të zgjedhë përfaqësuesin për në Junior Eurovision 2018

23 Shtator, 2018 - 10:00 am

Gjashtëmbëdhjetë artistë do të marrin pjesë në skenë në Tiranë sonte me shpresën e përfaqësimit të vendit të tyre në garën e ardhshme të këngës në Eurovizion, shkruan KultPlus.

Shqipëria debutoi për herë të parë në garën e Eurovizionit Junior në vitin 2012, dhe deri më sot kanë pasur 4 përfaqësime.

Më poshtë gjeni pjesëmarrësit në këtë garë.

Hera Hysi – “Melodi pranverore” (Spring melody)

Emmi Rushiti – “Mbremje feste (Celebration night)

Kristiana Veshaj – “Sot” (Today)

Efi Gjika – “Barby”

Jasmina Hoko – “Happy”

Sindi Goga – “Me tinguj fantazi” (With fantasy melody)

Iris Sula & Samanta Qoshku – “Çdo gjë do dashuri” (Everything needs love)

Era Rakipllai – “Panorama”

Merlin Xhai – “Bote e re” (New world)

Laura Boriçi – “Eshtë koha” (It’s time)

Iris Dollani – “Ylberi im” (My rainbow)

Sajana Kodheli – “Ylim” (My star)

Ana Kodra – “Prindër ju lutem” (Parent, please)

Melodian Mancala – “Enderroj” (I dream)

Speranca Bregasi – “Ditari” (Diary)

Uendi Goga – “Olellin dhe yjet i dua” (The sky and stars love)

Të fundit

Të ngjajshme