Vajza me distrofi muskulare që realizon piktura të mrekullueshme (VIDEO)

21 Tetor, 2018 - 12:00 pm

Kate është diagnostifikuar me distrofi muskulare që është grup i sëmundjeve gjenetike, që karakterizohen nga dobësia progresive dhe degjenerimi në muskujt vullnetar që kontrollojnë lëvizjen.

Ajo është diagnostifikuar me një formë të rrallë të distrofisë muskulare dhe e ka të pamundur të ec ose të ngrit duart, dhe për frymëmarrje i duhet një ventilator.

Megjithatë, pasioni i saj për artin i tejkalon kufijtë. Gjithmonë e ka dashur artin dhe realizon vizatime të mrekullueshme, shkruan rtv21.tv Asaj i pëlqen të vizatojë kafshët dhe peizazhet. Puna e saj është e shfaqur në ekspozita./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme