Rita Ora sjellë versionin akustik të albumit ‘Bang’ (VIDEO)

Rita Ora tashmë ka sjellë versionin akustik të mini-albumit të saj “Bang”.

Albumi përmban vetëm katër këngë, njërën prej të cilave e ka sjellë me videoklip pak ditë para 17 Shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kosovës. Në këtë videoklip Rita paraqitet me veshje tradicionale kombëtare.

Albumi i këngëtares 30 vjeçare përmban bashkëpunime me artistë të famshëm botëror si David Guetta, Imanbek, Guna e Khea. / KultPlus.com

Rita Ora do të sjellë versionin akustik të albumit ‘BANG’

Rita Ora ka bërë të ditur se këtë të premte do të sjellë versionin akustik të mini-albumit të saj “BANG”.

Albumi përmban vetëm katër këngë, njërën prej të cilave e ka sjellë me videoklip pak ditë para 17 Shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kosovës. Në këtë videoklip Rita paraqitet me veshje tradicionale kombëtare.

Albumi i këngëtares 30 vjeçare përmban bashkëpunime me artistë të famshëm botëror si David Guetta, Imanbek, Guna e Khea. / KultPlus.com

https://www.facebook.com/RitaOra/posts/10158071229923601

Albumi i Orës vazhdon suksesshëm, i pari në Angli dhe i pesti në iTunes

Rita Ora ka shënuar rikthimin e saj në skenën muzikore nëpërmjet paralajmërimit të publikimit të 4 këngëve, shkruan KultPlus.

Përmbledhje e tyre një mini album (EP) të quajtur “Bang”, po rezulton me sukses.

Nëpërmjet rrjeteve sociale, Ora ka bërë të ditur se albumi i saj ka zënë vendin e parë për nga dëgjueshmëria në Mbretërinë e Bashkuar dhe vendin e pestë në botë në iTunes.

Katërshja që i gëzoi artdashësit e Ritës përbëhet nga këngët “Mood”, “The One”, “Bang Bang” dhe “Big”. / KultPlus.com

Rita Ora i pyet fansat për këngën me veshje kombëtare: Cila është pjesa juaj e preferuar?

Rita Ora mbrëmë ka publikuar këngën e shumëpritur për publikun shqiptar, “Bang”, shkruan KultPlus.

E shfaqur me veshje kombëtare të dizajnuara nga Valdrin Sahiti, Ora bëri një përfaqësim kulturor nëpërmjet artit të saj.

Në anën tjetër, përveç dëgjueshmërisë dhe komenteve të shumta pozitive, artistja shqiptare nuk ka ngurruar që të merr edhe mendimin e fansave të saj.

Në një postim në Instagram, Ora i pyeti artdashësit e saj: “Cila është pjesa e preferuar e videoklipit për ju?”

Ora ka paralajmëruar lansimin edhe të 3 këngëve të tjera. / KultPlus.com

Ora i bën krenarë shqiptarët, publikon këngën ‘Bang’ në të cilën shfaqet me veshje kombëtare (VIDEO)

Debutimi i këngëtareve shqiptare dhe përfaqësimi dinjitoz i vendit të tyre është duke vazhduar fuqishëm. Rita Ora na ka bërë krenar edhe një herë, nëpërmjet publikimit të këngës ‘Bang’, shkruan KultPlus.

E paralajmëruar ditë më parë nga artistja kosovare, ‘Bang’ erdhi si një dhuratë për Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora ka zgjedhur artin e saj muzikor dhe famën ndërkombëtare për t’ia bërë botës me dije për prejardhjen, kulturën dhe veçoritë e popullit të saj.

E shfaqur me veshje kombëtare të dizajnuara nga Valdrin Sahiti dhe me kërcime të veçanta, Ora ka fituar zemrat e publikut shqiptar.

Në anën tjetër, në videoklipin e këngës ‘Bang’ përveç veshjeve kombëtare, shohim edhe elemente tjera shqiptare. Në këpucën e Orës, shohim një shqiponjën kuq dhe zi, që këngëtarja e përdor për t’u identifikuar për prejardhjen e saj, të cilën përherë mundohet t’ia tregoj botës.

Kënga e sjellur në bashkëpunim me Imanbek, është në kuadër të 4 projekteve muzikore, me të cilat Ora do t’i gëzoj artdashësit e saj. / KultPlus.com

Rita Ora mezi pret publikimin e projektit të ri i cili përmban katër këngë

Rita Ora po mundohet ta presë me durim publikimin e projektit të saj të ri të titulluar “Bang”.

Këngëtarja nga Kosova dje ka bërë publike datat e publikimit të projektit ndërkohë që gjatë ditës së sotme ajo ka publikuar në rrjetet sociale disa fotografi provokative me mbishkrimin: “Ulur këtu duke pritur me durim që të lansohet videoja”.

Projekti “Bang” thuhet se do të përmbajë katër këngë dhe ky është projekti i parë i saj që nga viti 2018 kur pati publikuar albumin “Phoenix”.

“Bang” përmban në vete edhe bashkëpunimet e artistes kosovare me DJ-n francez Davit Guetta, reperin amerikan Gunna dhe këngëtarin argjentinas KHEA.

Këngët që do të jenë të përfshira në këtë projekt janë: “Big”, në bashkëpunim me David Guetta dhe Gunna, “Bang Bang”, “Mood” në bashkëpunim me KHEA dhe “The One”. / KultPlus.com

Image

Ora publikon orarin e premierës së këngës ‘Bang’ sipas vendeve (FOTO)

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora ka publikuar orarin e publikimit të këngës në ardhje sipas vendeve të ndryshme, shkruan KultPlus.

Në listën në përbërje prej kryqendrave botërore, Ora njoftoi opinion për premierën e shfaqjes së këngës “Bang”.

Kjo këngë mbetet e veçantë për shkak të dedikimit të saj ndaj Pavarësisë së Kosovës, teksa Ora shfaqet me veshje kombëtare.

Dizajnimin e veshjes së yllit botëror e ka bërë Valdrin Sahiti. / KultPlus.com