Dua Lipa dhe Bruno Mars në skenën e Perth Arena (FOTO)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa po përkrah Bruno Marsin në turneun e tij botëror “24K Magic World Tour”, shkruan KultPlus

Derisa këngëtari Bruno Mars ka kënduar disa nga hitet e tij, mes brohoritjeve dhe fishekzjarrëve. Ngjitja e Dua Lipes në skenë ka bërë që zbrazëtirat në ambientin e audiencës të plotësohen me shpejtësi, shkruan Perthnow, përcjellë KultPlus.

Atje këngëtarja shqiptare ka interpretuar disa nga hitet e saj më të mëdha si “Lost in Your Light”, “Blow Your Mind” , këngën e saj më të suksesshme “New Rules” dhe këngën me të re “IDGAF”, duke i dhënë kështu publikut një natë të paharruar.


Dua Lipa dhe Bruno do të performojnë përsëri në Perth Arena sonte, më 29 mars. / KultPlus.com

Dua anulon koncertet me Bruno Marsin (VIDEO)

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka anuluar disa koncerte që do t’i mbante me Bruno Marsin shkaku i problemeve me dhëmbët e pjekurisë.

Përmes një postimi në Facebook, Dua ka njoftuar se është dashur t’i heq dhëmbët me operacion, të cilin ia kanë këshilluar dentistët e saj.

“Më vjen keq që më duhet të anuloj disa nga koncertet me Brunon. Kam performuar me dhimbje të tmerrshme shkaku i dhëmbit të pjekurisë dhe siç më ka këshilluar dentisti, është dashur t’i heq menjëherë”, ka njoftuar Dua.

“E kam shijuar këtë turne dhe jam e pikëlluar, por shpresoj se do të rikthehem sa më shpejt që të jetë e mundur. Faleminderit për mirëkuptim”, ka shkruar ajo./ KultPlus.com

Bebe Rexha do të performojë me Bruno Mars në Meksikë (FOTO)

Bebe Rexha me të përfunduar paraqitjen e saj në Grammy Awards, do t’i kthehet paraqitjeve para publikut.

Këngëtarja do të performojë në qytetet e mëdha meksikane.

Ajo është e ftuar speciale e fituesit të gjashtëfishtë të Grammy-t, Bruno Mars.

Mexico with @brunomars tour starts in 2 days!!!! 🇲🇽 🎉

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on


Dyshja do të performojnë në muajt e ardhshëm në koncerte në Meksikë.

Turneu “24K Magic World Tour” ka tërhequr interesimin e madh të publikut dhe i ka sjellë mjaft përfitime Brunos./ KultPlus.com

Bruno Mars triumfon në Grammy, kjo është lista e plotë e fituesve

Bruno Mars e Kendrick Lamar janë yjet e Grammy-s për vitin 2018.

Mbrëmë u mbajt edicioni i 60-të i ndarjes së çmimeve Grammy, ku këngëtari Bruno Mars mori plot gjashtë çmime.

Ylli i “24K Magic” u largua nga ceremonia e çmimeve Grammy me gjashtë çmime, që do të thotë më shumë se secili artist tjetër këtë vit.

Kjo mbrëmje nuk ishte e rrethuar vetëm për çmime, pasi Bruno e ftoi Cardi B për një performancë të stilit të viteve të 90-ta të këngës “Finesse”.

Një tjetër fitues i madh ishte Kendrick Lamar, i cili fitoi pesë çmime, përfshirë “Videoklipi më i mirë”, “Performanca më e mirë rap”, “Kënga më e mirë rap”, “Albumi më i mirë Rap”, dhe “Bashkëpunimi më i mirë rap”.


Lista e plotë e fituesve të GRAMMY:

Regjistrimi i Vitit
“24K MAGIC” – BRUNO MARS

Albumi i Vitit
24K MAGIC – BRUNO MARS

Kënga më e mirë e Vitit
“That’s what i like” – Christopher Brody Brown, James Fauntleroy, Philip Lawrence, Bruno Mars, Ray Charles Mccullough ii, Jeremy Reeves, Ray Romulus & Jonathan Yip (Bruno Mars)

Artisti i ri më i mirë
ALESSIA CARA

Performanca më e mirë POP solo
“SHAPE OF YOU” – ED SHEERAN

Performanca më e mirë POP në grup
“FEEL IT STILL” – PORTUGAL. THE MAN

Albumi më i mirë vokal POP
÷ (DIVIDE) – ED SHEERAN

Regjistrimi më i mirë DANCE
“TONITE” – LCD SOUNDSYSTEM

Albumi më i mirë DANCE/ELECTRIC
3-D THE CATALOGUE – KRAFTWERK

Performanca më e mirë ROCK
“YOU WANT IT DARKER” – LEONARD COHEN

Performanca më e mirë R&B
“THAT’S WHAT I LIKE” – BRUNO MARS

Performanca më e mirë tradicionale R&B
“REDBONE” – CHILDISH GAMBINO

Kënga më e mirë R&B
“THAT’S WHAT I LIKE” – BRUNO MARS

Albumi më i mirë URBAN
STARBOY – THE WEEKND

Albumi më i mirë R&B
24K MAGIC – BRUNO MARS

Performanca më e mirë RAP
“HUMBLE.” – KENDRICK LAMAR

Bashkëpunimi më i mirë RAP
“LOYALTY.” – KENDRICK LAMAR FEAT. RIHANNA

Kënga më e mirë RAP
“HUMBLE.” – KENDRICK LAMAR

Albumi më i mirë RAP
DAMN. – KENDRICK LAMAR

Bashkëpunimi më i mirë për mediat vizuale
LA LA LAND – (Artistë të tjerë të ndryshëm)

Kënga më e mirë e realizuar për mediat vizuale
“HOW FAR I’LL GO” – AULI’I CRAVALHO

Producenti më i mirë i vitit, jo klasik
GREG KURSTIN

Videoklipi më i mirë
“HUMBLE.” – KENDRICK LAMAR

Dua Lipa me turne në qytete të ndryshme të botës

Dua Lipa i ka publikuar tashmë datat e koncerteve të turneut të saj, me titull “Dua Lipa: The Self-Titled Tour”.

Turneu ka për qëllim promovimin e albumit debutues të këngëtares, dhe do ta dërgojë atë në më shumë se 20 qytete të ndryshme të botës.

Koncerti i parë besohet se do të zërë vend në Brighton të Anglisë më 5 tetor, ndërsa turneu do të përfundojë më 17 shkurt të vitit të ardhshëm në Seattle të SHBA-së.

Në këtë projekt madhor të muzikës, Dua, do të shoqërohet edhe nga ylli Bruno Mars dhe grupi “Coldplay”./ KultPlus.com