“Veten harrova mas teje, ti veç pak t’kishe bo mas meje” (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare, Fifi, është një nga emrat më të lakuar kohëve të fundit në tregun medial, shkruan KultPlus

Fifi ka realizuar një varg këngësh, të cilat kanë marrë një vëmendje të veçantë të publikut.

“Marova” është kënga e zhanrit baladë që ka marrë shumë komente pozitive. Melodinë dhe tekstin e ka punuar vet këngëtarja, teksa orkestrimin e ka bërë Kledi Bahiti.

Me këtë këngë Fifi ka konkuruar në festivalin “Kënga Magjike” 2019. Këtu KultPlus ju sjell tekstin dhe videon e kësaj kënge:

“Ne kopshtin e lotve po djegem si e mjer
Po pres ti mem kap prej ersire mem nxjer
Rrug me gjilpana mi shtru si perher
Qe ti kurr mos mem prek
Aaaaaaaaai
Qe ti kurr mos mem prek

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje

Zemra e lodhur pa gjak po shlon vner
Pres te me thuash te dua njeher
Nga ti te lendohem se prisja najher
Kush dhimbjen mu ma njeh
Aaaaaaaaaai
Kush dhimbjen mu ma njeh

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje

Ske faj ti jooo
Qe per ty detit nkom un i kisha shku
Ke faj ti pooo
Nuk ka shkronj nuk ka fjal qe ti i ke besu

E prap marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Prekma shpirtin nese do ti theje

Se marova,mas teje
U terbovaa,mas teje
Veten harrovaa,mas teje
Ti veq pak tkishe bo mas meje
Tkishe bo mas meje”.

Fifi dhe MC Kresha, me dhimbje në ‘Kënga Magjike 2018’ (VIDEO)

Festivalin ‘Kënga Magjike 2018’ po vazhdon prezantimin e këngëtarëve të këtij edicioni.

Çdo të diele, në këtë festival po prezantohen këngëtarët pjesëmarrës, njëjtë edhe artistët e rinj, me anë të emisionit E diela Shqiptare nën moderimin e Ardit Gjebresë.

Dje, u veçua prezantimi i MC Kreshës dhe Fifit, në një bashkëpunim si asnjëherë më parë.

Tekstin e këngës “Psikopatja jote” e kanë shkruar dyshja ndërsa në vetëm pak orë kënga ka shpërthyer në rrjetet sociale. Duke se bashkëpunimi mes dyshes është gjetja e radhës në estradën shqiptare.

Festivali në muajin dhjetor do të mbajë netët gjysmëfinale dhe natën finale.
Fifi është ndër këngëtaret më aktive momentalisht, ndërsa MC Kresha gjithmonë vjen i freskët në zhanrin e tij. / KultPlus.com

Këngëtarja Filloreta Raçi nderohet me çmimin e “Mirënjohjes” nga Komuna e Prishtinës

Këngëtarja shqiptare Filloreta Raçi është nderuar ditën e sotme me çmimin e “Mirënjohjes” nga Komuna e Prishtinës. Reperja e njohur si Fifi, e ka ndarë lajmin e mirë me të gjithë ndjekësit në rrjetet sociale.

“Për kontributin shumëvjeçar në ngritjen e urave të bashkëpunimit dhe forcimin e lidhjeve mes Kosovës e Shqipërisë në aspektin arsimor, kulturor, artistik, social, edukativ dhe shkëmbimin e përvojave në krijimin e lidhjeve të qëndrueshme,”- shkruhet në çmimin që Fifi postoi në instastory./koha.net/KultPlus.com