Dua Lipa së shpejti me figurën e tretë prej dylli në ‘Madame Tussauds’

Suksesi i këngëtares me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, tashmë vërehet dukshëm.

Artistja e njohur jo vetëm që po korrë sukses me dëgjueshmëri në platforma digjitale, por edhe me fitimin e çmimeve të shumta.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Instagram, teksa shihej e rrethuar me aparate.

Figura ime e tretë e dyllit në Madame Tussauds. Ja një ilustrim nga prapaskena, ku artistët e studios morën më shumë se 200 matje për figurën time të qytetin e Nju Jorkut që do të arrijë më vonë këtë vit”, ka shkruar ajo në përshkrim.

Muzeu i famshëm ‘Madame Tussauds’ në Londër ia ndërron stilin Trumpit

Muzeu i njohur i figurave prej dylli, Madame Tussauds në Londër ia ka ndërruar veshjet figurës së Donald Trumpit pas fitores së demokratit Joe Biden.

Muzeu i njohur ia ka kthyer Trumpit rrobat e një golfisti për të reflektuar se tani ai do të ketë shumë kohë të lirë.

Deri të shtunën ai kishte të veshur kostume, po tani do të ketë stilin e një golfisti.

Ai ka zënë një qoshe në pjesën e Liderëve të Botës në muze.

Trumpi njihet si merakli i golfit që prej kohës së zgjedhjes së tij si president në vitin 2016. / KultPlus.com

Dua Lipa me figurë prej dylli në ‘Madame Tussauds’

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, është bërë me figurë prej dylli në muzeun e dyllit “Madame Tussauds” në Londër.

Krijuesja e hitit “One Kiss” befasoi fansat e mbledhur në muze dhe pozoi me figurën e saj, një javë pasi fitoi dy çmime “Grammy”.

23-vjeçarja dukej joshëse gjatë paraqitjes së saj në muze dhe u shoqërua nga i dashuri i saj, Issac Carew.