Edhe Harry Styles goditet me objekt fluturues në fytyrë nga fansat gjatë koncertit në Vjenë (VIDEO)

Harry Styles u godit në mënyrë tronditëse në fytyrë me një objekt fluturues ndërsa ishte në skenë gjatë koncertit të tij më të fundit në Vjenë, Austri të shtunën.

Interpretuesi i hitit “As It Was”, 29 vjeç, ishte duke shëtitur në skenë gjatë koncertit në Vjenë kur ndodhi incidenti i fundit – i cili u kap nga kamera në një video që tashmë është bërë virale në Twitter të shpërndarë nga Pop Crave.

Në videon prej 10 sekondash, ish-këngëtari i grupit One Direction po ecte përgjatë skenës kur papritmas një objekt i vogël fluturoi dhe shkoi pranë syrit të tij të majtë.

Styles u përkul menjëherë dhe hodhi dorën e tij në fytyrë.

Harry Styles kryeson listën e të nominuarve për çmimet MTV 2022, edhe Dua Lipa e pranishme

MTV sapo shpalli nominimet për MTV European Music Awards 2022, që do të zhvillohen në Düsseldorf më 13 nëntor, transmeton KultPlus.

Nominimet e këtij viti e shohin Harry Styles të nominuar për shtatë kategori të ndryshme nga gjithsej 17 të tilla, duke përfshirë “Artistin më të mirë”, “Kënga më e mirë” dhe “Kënga më e mirë” Video”.

Pas tij, Taylor Swift, është në garë për gjashtë nominime, me Nicki Minaj dhe Rosalía, të cilat secila kanë nga pesë gjithsej.

Kënga më e mirë:

Bad Bunny, Chencho Corleone – Me Porto Bonito

Harry Styles – As It Was

Jack Harlow – First Class

Lizzo – About Damn Time

Nicki Minaj – Super Freaky Girl

ROSALIA – DESPECHÁ

Video më e mirë:

BLACKPINK – Pink Venom

Doja Cat – Woman

Harry Styles – As It Was

Kendrick Lamar – The Heart Part 5

Nicki Minaj – Super Freaky Girl

Taylor Swift – All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

Artisti më i mirë:

Adele

Beyonce

Harry Styles

Nicki Minaj

ROSALIA

Taylor Swift

Bashkëpunimi më i mirë:

Bad Bunny, Chencho Corleone – Me Porto Bonito

David Guetta & Bebe Rexha – I’m Good (Blue)

DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – STAYING ALIVE

Megan Thee Stallion & Dua Lipa – Sweetest Pie

Post Malone with Doja Cat – I Like You (A Happier Song)

Shakira, Rauw Alejandro – Te Felicito

Tiësto & Ava Max – The Motto

Live më i mirë:

Coldplay

Ed Sheeran

Harry Styles

Kendrick Lamar

Lady Gaga

The Weeknd

Kënga më e mirë pop:

Billie Eilish

Doja Cat

Ed Sheeran

Harry Styles

Lizzo

Taylor Swift

Artisti më i mirë i ri:

Baby Keem

Dove Cameron

GAYLE

SEVENTEEN

Stephen Sanchez

Tems

Kënga më e mirë K-pop

BLACKPINK

BTS

ITZY

LISA

SEVENTEEN

TWICE

Kënga më e mirë latine:

Anitta

Bad Bunny

Becky G

J Balvin

ROSALIA

Shakira

Kënga më e mirë elektronike:

Calvin Harris

David Guetta

DJ Snake

Marshmello

Swedish House Mafia

Tiësto

Kënga më e mirë Hip-Hop:

Drake

Future

Jack Harlow

Kendrick Lamar

Lil Baby

Megan Thee Stallion

Nicki Minaj

Kënga më e mirë rock:

Foo Fighters

Liam Gallagher

Maaneskin

Muse

Red Hot Chili Peppers

The Killers

Kënga më e mirë alternative:

Gorillaz

Imagine Dragons

Panic! At The Disco

Tame Impala

Twenty One Pilots

YUNGBLUD

Kënga më e mirë R&B:

Chloe

Giveon

H.E.R.

Khalid

Summer Walker

SZA

Videoja më e mirë në formë të gjatë:

Foo Fighters – Studio 666

ROSALIA – MOTOMAMI (ROSALIA TikTok LIVE Performance)

Stormzy – Mel Made Me Do It

Taylor Hawkins Tribute concert, Wembley Stadium, London

Taylor Swift – All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”

Video me një mesazh:

Ed Sheeran – 2step (feat. Lil Baby)

Kendrick Lamar – The Heart Part 5

Latto – P*ssy

Lizzo – About Damn Time

Sam Smith – Unholy (feat. Kim Petras)

Stromae – Fils de joie

Më së shumti fansa:

BLACKPINK

BTS

Harry Styles

Lady Gaga

Nicki Minaj

Taylor Swift

Depërtimi më i mirë:

Nessa Barrett

SEVENTEEN

Mae Muller

GAYLE

Shenseea

Omar Apollo

Wet Leg

Muni Long

Doechii

Saucy Santana

Stephen Sanchez

JVKE

Performanca më e mirë metaverse

BLACKPINK The Virtual | PUBG

BTS | Minecraft

Charli XCX | Roblox

Justin Bieber – An Interactive Virtual Experience | Wave

Twenty One Pilots Concert Experience | Roblox

Akti më i mirë Britanik dhe Irlandez:

Adele

Cat Burns

Dave

Harry Styles

Lewis Capaldi /KultPlus.com

Stili i Harry Styles në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia konsiderohet “fuqi” e modës (FOTO)

Këngëtari i njohur Harry Styles nuk do të jetë kurrë vetëm një kantautor, ai tani është një aktor dhe një “fuqi” e modës gjithashtu, transmeton KultPlus.

Ish-anëtari i grupit britanik të muzikës pop “One Direction” ka hequr dorë përkohësisht nga roli i tij si muzikant për tu kthyer në rolin kryesor si aktor, së bashku me kandidaten për Oscar, Florence Pugh, në filmin e shumëpritur thriller distopian “Don’t Worry Darling”, me regji të Olivia Wilde.

Filmi pati premierën e tij plot bujë botërore në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Venecia të hënën, duke pushtuar internetin dhe botën me polemika nga prapaskenat dhe mbi të gjitha, modën.

Matt Baron/BEL/Shutterstock

Styles mbërriti në tapetin e Venecias me një kostum ‘Gucci’ blu të kaltër me shpatulla të gjera të theksuara dhe një jakë shumë të lartë, përshkroi për ‘Associated Press’, Sarah Karmali, redaktore ekzekutive (dixhitale) në ‘Harper’s Bazaar’.

Laura Jordan, drejtoreshë e modës dhe stilit të jetesës në revistën ‘Grazia’, tha se partneriteti i Styles me stilistin e tij Harry Lambert ka krijuar “magji absolute”.

“(Moda e Styles) ka gjithmonë këtë lloj atmosfere retro. Ai e do jakën e madhe, nuancat e lyera, shumë e shumë Gucci”, tha Jordan.

Getty Images

Në vitin 2018, Styles filloi të ndërtonte stilin dhe markën e tij personale duke u bërë një nga ambasadorët e shtëpisë italiane të modës ‘Gucci’. Styles e ka veshur markën në disa fushata editoriale, por më e rëndësishmja ishte fustani që ai kishte veshur për kopertinën e ‘Vogue’ të nëntorit 2020. Muzikanti-aktori ishte ylli i parë mashkull i kopertinës solo të revistës së modës.

Kopertina shumë e përfolur përshkruante Styles në një fushë të gjelbër të hapur nën qiell të pastër dhe të veshur me fustanin blu të dizajnuar nga Alessandro Michele.

Që nga kalimi i tij nga anëtar i një grupi në një artist solo me albume të shumta më të shitura, ai është bërë sinonim i një pamjeje të mrekullueshme – një grup shumëngjyrësh kostumesh me tre pjesë të frymëzuara nga vitet ’70 dhe një ‘boa’ të rastësishme me pupla, frymëzuar nga njerëz si Elton John.

Çdo veshje për “Love On Tour 2022”, e cila aktualisht përfshin një qëndrim mbresëlënës 15-ditor në “Madison Square Garden” të Nju Jorkut, ndez një model – fjalë për fjalë.

Veshur ekskluzivisht me ‘Gucci’ çdo natë, Styles ka veshur një ‘jumpsuit’ me dy pjesë të mbushura me modele të ndryshme, duke filluar nga vija në pika, të gjitha në ngjyra të ndryshme si nuanca të ndezura të kuqe, rozë, blu dhe të verdhë.

Nëse ka një largësi nga evolucioni i veshjeve personale të Styles, është se ai është personal, eklektik dhe mbi të gjitha argëtues.

“Harry Styles e di saktësisht se kush është Harry Styles,” tha Jordan. / KultPlus.com

AP

Harry Styles shpall data të reja të koncerteve për vitin 2023

Harry Styles ka njoftuar një shfaqje në Coventry si pjesë e turneut të tij evropian 2023.

Ish-ylli i One Direction do të mbështetet nga dyshja indie Wet Leg për performancën e tij në Coventry Building Society Arena më 22 maj të vitit të ardhshëm, transmeton KultPlus.

Coventry do të jetë i pari nga pesë shfaqjet në Mbretërinë e Bashkuar, i cili gjithashtu përfshin shfaqje në Londër, Cardiff dhe Edinburgh, dhe koncertin e vetëm në Midlands.

Biletat do të dalin në shitje nga ora 10:00 më 2 shtator.

Njoftimi i turneut pason publikimin e fundit të albumit të tretë solo të këngëtarit, “Harry’s House”, me hite duke përfshirë ‘Late Night Talking’ dhe ‘As It Was’.

Albumi kaloi gjashtë javë në vendin e parë dhe i fitoi Styles një nominim për çmimin ‘Mercury’.

“Ne jemi të emocionuar që po mirëpresim Harry Styles në Coventry Building Society Arena si pjesë e turneut të tij evropian,” tha drejtori komercial i lokalit, Paul Michael.

“Kjo është një mundësi e jashtëzakonshme për të parë një nga yjet më të mëdhenj në botë këtu në Coventry dhe West Midlands.” / KultPlus.com

Harry Styles paralajmëron koncertin special ‘One Night Only in New York’

Këngëtari i mrekullueshëm, Harry Styles, e ka paralajmëruar një koncert special të titulluar, “One Night Only In New York”, i cili ka për qëllim ta festojë lansimin e albumit të tij të ri muzikor, “Harry’s House”, raportoi të martën portali “NME”.

Ylli britanik i muzikës pop e lanson albumin e tretë të incizuar në studio, më 20 maj. Pjesë e tij është edhe kënga e sapo lansuar, “As It Was”.

Koncerti special do të mbahet në arenën “UBS” në Long Island.

Sipas një deklarate për media, shou do ta shënojë herën e parë që Harry i interpreton ‘live’ këngët e albumit të ardhshëm.

Për shkak të numrit të kufizuar të biletave në dispozicion, kompania “Ticketmaster” ka konfirmuar se nuk do të ketë shitje të përgjithshme për biletave. / KultPlus.com

Fundjavë e mbushur me yje në festivalin “Coachella”

Befasitë nuk reshtën së mbaruari në tri ditët e para të festivalit “Coachella”.

Adhuruesit e mbledhur për këtë ngjarje, patën rastin t’i ndjekin performancat fantastike ‘live’ të idhujve të tyre, si The Weeknd, Justin Bieber, Snoop Dogg, Doja Cat dhe të tjerë.

Nata e parë e festivalit, të premten (15 prill), u hap me performancën fantastike të këngëtarit britanik, Harry Styles. Ai i befasoi adhuruesit e pranishëm me të ftuar në skenë yllin legjendar të muzikës, Shania Twain. Dyshja e interpretoi hitin ikonik të Twainit, “Man, I Feel Like A Woman” dhe turma e mirëpriti këtë befasi me brohoritje e duartrokitje të vazhdueshme, raportoi të hënën portali “NME”.

Ndër performuesit e tjerë që e entuziazmuan turmën jashtëzakonisht shumë, ishin Justin Bieber dhe Snoop Dogg, të cilët i bashkuan forcat në skenë me artistët, Daniel Caesar dhe Anitta.

Edhe Big Sean e mahniti turmën e adhuruesve me ta ftuar në skenë këngëtaren, Jhene Aiko, e cila njëherësh është e dashura e tij.

Në natën e dytë ishte këngëtarja, Billie Eilish, ajo e cila e rrëmbeu vëmendjen e publikut me performancën e saj. Ajo po ashtu u bë artistja më e re në moshë që ka performuar në skenën e festivalit “Coachella”.

Eilish i interpretoi disa prej hiteve të saja më të njohura, e shoqëruar nga bendi dhe vëllai i saj, Finneas. Në një moment gjatë mbrëmjes, këngëtarja 20-vjeçare e ftoi në skenë vokalistin e grupit “Gorillaz”, Damon Albarn, me të cilin i performoi disa këngë, përfshirë këtu edhe hitin, “Feel Good Inc.”. Khalid ishte artisti tjetër i cili iu bashkua Eilishit në skenë për ta interpretuar këngën e tyre të përbashkët, “Lovely”.

Në fund të performancës së saj, Billie Eilish, e shfrytëzoi rasti për t’i falënderuar adhuruesit e saj duke thënë: “Kjo është një ndjenjë e çuditshme. Unë nuk duhet të isha këtu si performuesja kryesore e mbrëmjes. Por, për këtë ju falënderohem juve dhe ndihem mirënjohëse që jam këtu bashkë me të gjithë ju. Kjo është një ëndërr e shndërruar në realitet për mua. Një çmenduri e vërtetë”.

Nata e dytë gjithashtu e shënoi debutimin e reperes Megan Thee Stallion, në festivalin e famshëm të Kalifornisë. Ajo nuk i zhgënjeu fansat e saj duke i interpretuar disa prej hiteve më të njohura, përfshirë edhe një këngë të re të padëgjuar më parë.

Nata e tretë i takoi këngëtarit kanadez The Weeknd, grupit “Swedish House Mafia” dhe rep artistes, Doja Cat. Ata ishin ndër performuesit kryesorë të mbrëmjes dhe u kujdesën që ta argëtonin publikun me interpretimet fantastike të hiteve të tyre më të njohura. Edhe muzika latine ishte pjesë e rëndësishme e kësaj mbrëmjeje me interpretimin fantastik të yllit, Karol G.

Festivali i njohur i muzikës “Coachella” vazhdon edhe fundjavën e ardhshme. Fansat kanë mundësi të argëtohen me interpretimet live të idhujve të tyre, nga 22 deri më 24 prill kur edhe përmbyllet festivali./koha.net/ KultPlus.com

Harry Styles i ofrohen mbi një milion dollarë për të performuar në një koncert privat për Vitin e Ri

Harry Styles thuhet se i janë ofruar 1.3 milion dollarë për të kënduar në koncertin privat për festën e Vitit të Ri në Miami Beach të Florida.

Ndërsa oferta ishte sigurisht joshëse, këngëtari 27-vjeçar i “Watermelon Sugar” me sa duket ende po peshon opsionet e tij nëse do të performojë.

Në fillim, një burim i tha The Sun se ‘nuk mund ta besonte fatin e tij që iu ofruan një milion funta për të kënduar disa këngë’.

Artisti britanik u ftua për koncertin private, një ditë pas performancës së tij në “Capital One, që do të mbahet më 30 dhjetor, shkruan DailyMail.

Një tjetër i brendshëm, megjithatë, zbuloi se ai ndryshoi mendje dhe nuk planifikon më të bëjë koncertin privat sepse dëshiron të kalojë kohë me të dashurën e tij, Olivia Wilde.

Aktorja “He and the Tron: Legacy” filloi romanen me këngëtarin pasi u nda me yllin e Ted Lasso, Jason Sudeikis, në nëntor të vitit të kaluar.

Ish-çifti, Olivia dhe Jason kanë dy fëmijë të vegjël: Otis, shtatë vjeç dhe Daisy, pesë. Ata ishin bashkë që nga viti 2011 dhe u fejuan në vitin 2013.

Ndërkohë, Harry luan një nga rolet kryesore në ‘trailerin’ e ardhshëm psikologjik të Olivia-s, “Don’t Worry Darling”, ku luajnë gjithashtu Florence Pugh dhe Chris Pine.

Roli i tij fillimisht u planifikua të luhej nga Shia LaBeouf, i cili u largua nga roli për shkak të një konflikti gjatë xhirimeve./KultPlus.com

Paralajmërohet albumi i tretë i Harry Styles

Harry Styles ka regjistruar fshehurazi albumin e tij të tretë.

Ish-ylli i “One Direction” dhe ikona ndërkombëtare e muzikës shkroi dhe regjistroi një seri këngësh në fillim të këtij viti, shkruan The Sun.

Për shkak të pandemisë, publikimi i tij u shty, por tani fansat nuk do të presin gjatë për të dëgjuar muzikën e re.

“Harry filloi të punonte në album në fillim të vitit 2020 dhe kishte disa seanca shkrimi para se të fillonte pandemia”, tha një burim.

“Si rezultat, planet u pezulluan, por shumica e këngëve përfunduan duke u regjistruar në Mbretërinë e Bashkuar. Tani për tani detajet e sakta janë top sekret, por lista e këngëve duhet të vendoset së shpejti. Harry është vërtet i emocionuar për albumin”, tha i njëjti burim.

Këngëtari është i zënë edhe me publikimin e dy filmave “My Policeman” dhe “Don’t Ëorry Darling”, bashkë me muzikën e re dhe turneun e tij global.

Albumi i fundit i Harry-t, “Fine Line”, doli në vendin e parë të “Billboard 200” të SHBA-s, pas publikmit të tij në dhjetor 2019, ndërsa në pozitën e dytë në Mbretërinë e Bashkuar.

Singli i albumit “Ëatermelon Sugar” i dha Harry-t çmimin e tij të parë Grammy për “Performancën Më të Mirë Pop”.

Ai aktualisht po udhëton në Amerikë për turneun e “39-date Love On Tour” dhe e dashura e tij aktore, Olivia Ëilde është parë në një numër shfaqjesh, duke kërcyer jashtë skenës me krenari.

Dyshja u lidhën për herë të parë pasi u panë të kapur për dore në një martesë në janar, disa muaj pasi ajo u nda nga partneri i saj shumëvjeçar, aktori amerikan dhe komediani, Jason Sudeikis./KultPlus.com

Veshjet më të tmerrshme që u panë në ceremoninë ‘Grammy’

Pavarësisht se pandemia ka ndryshuar shumë gjëra, edhe këtë vit nuk munguan VIP-at që treguan shije të tmerrshme me veshjet e tyre në tapetin e kuq të çmimeve Grammy.

“Skuadrën” e të veshurve më keq e kryesoi motra e Miley Cyrus, Noah, e cila u paraqit me një fustan që ngjante si çarçaf./a2/KultPlus.com

“Grammy” i pazakontë

Pa publik dhe nën kushte të pandemisë, ceremonia e sivjetme është cilësuar si më e pazakonta dhe më e paparashikueshmja, për shkak të konkurrencës së madhe mes artistëve

Ceremonia e 63-të e Çmimeve Grammy mbahet në Los Anxhelos të dielën mbrëma, ku do të paraqiten Billie Eilish, BTS, Taylor Swift, Dua Lipa, Harry Styles dhe Cardi B.

E cilësuar tradicionalisht si “nata më e madhe e muzikës”, ceremonia e këtij viti do të jetë pak më ndryshe për shkak të pandemisë.

Nuk do të ketë publik dhe interpretuesit do të ndahen në pesë skena, të rregulluara në një rreth brenda Qendrës së Kongresit të Los Anxhelos për ta ruajtur distancën.

“Nuk është Zoom, nuk është ‘pandemike’”, tha drejtuesi Trevor Noah. “Bendet do të performojnë për njëri-tjetrin”, si një version i yjeve i “Later … With Jools Holland”, pa piano boogie-woogie.

Duke e thyer traditën edhe një herë, çmimet do të shpërndahen nga banakierë, roje sigurie dhe pastrues nga vendet e koncertit, që janë detyruara të mbyllen për shkak të COVID-19.

Këtë vit, Beyonce kryeson nominimet – gjithsej nëntë – duke përfshirë katër për himnin e saj të të drejtave civile “Black Parade”, e cila u publikua në kulmin e protestave “Black Lives Matter” vitin e kaluar. Taylor Swift dhe Dua Lipa vijnë më pas, secila me nga gjashtë nominime. Të gjithë ata janë pretendentë të fortë, por, siç e dinë shikuesit e “Grammy”, presioni për t’i vendosur çmimet i ngazëllen tepër votuesit.

Pretendimet e Swiftit

Projekti befasues i Taylor Swift, “Folklore”, është konkurrenti kryesor për çmimin e albumit e vitit. Fitimi i këtij çmimi nuk do të ishte vetëm rikthim për të, por do të hynte në histori duke u bërë gruaja e parë që e ka fituar këtë çmim tri herë radhazi.

Edhe Beyonce shpreson ta thyejë rekordin duke fituar katër çmime nga nëntë nominime, rekord të cilin e mban Alison Krauss.

BTS, grupi i parë K-pop

Edhe nëse nuk e fiton çmim, grupi BTS tashmë kanë hyrë në histori si grupi i parë K-pop që është nominuar në një kategori kryesore.

Bendi garon për performancën më të mirë të një grupi pop me këngën që ka qenë e para në lista muzikore në ShBA, “Dynamite”.

Kjo kategori është goxha e vështirë, pasi ka emra të mëdhenj.

“Sinqerisht, nuk po presim diçka”, ka thënë reperi/këngëtari RM. “Nuk duam të dëshpërohemi pasi kemi konkurrentë yje si: Lady Gaga, Taylor, Bieber.

Eurovision rikthehet në Grammy

Vetëm një këngë nga Eurovisioni ka fituar çmim Grammy: “Nel Blu, Dipinto Di Blu” nga Domenico Modugno. Balada, që e zuri vendin e tretë në Eurovision më 1958, fitoi dy çmime Grammy më 1959: kënga dhe projekti më i mirë.

Dhe që nga atëherë nuk ka pasur asnjë pikë për këto këngë. Këtë vit rikthimi bëhet me këngën e një filmi, “The Story Of Fire Saga”, që është nominuar për çmimin “kolona zanore më e mirë për mediat vizuale”.

A do ta ndajë çmimin e saj Fiona Apple?

Për herë të parë, vetëm gra janë të nominuara në kategorinë më të mirë të performancës rock, me Pheoebe Bridgers, Haim, Brittany Howard, Big Thief, Grace Potter dhe Fiona Apple. Nëse ajo fiton, Apple thotë se dëshiron ta ndajë çmimin me koleget e saj të nominuara.

“Unë do të merrja Grammyn dhe do ta ndaja në copa mjaftueshëm sa për ta marrë të gjitha dhe do t’i ftoja të gjitha zonjat që ta bëjnë të njëjtën gjë”.

Meryl Streep dhe merimanga

Meryl Streep është aktorja më e nominuar në historinë e çmimeve Oscar –ajo është edhe pretendente e rregullt në Grammy – falë kolonës zanore Mamma Mia, ndër të tjerash. Ajo është përmendur së fundmi në kategoritë e librave audio – falë rrëfimit të saj për librat për fëmijë, si “Lepuri Velveteen”, “Përralla e Lepurit Peter” dhe vepra të tjera që nuk kanë lidhje me lepujt. Këtë vit ajo garon me librin audio të “Charlotte’s Web”, historia klasike e një derri që krijon një miqësi me një merimangë.

Reperja me synime të mëdha

Asnjëra nga reperet si Roxanne Shante, Salt’N’Pepa, Queen Latifah, Lil’ Kim, Left Eye, Missy Elliot, Eve, Lauryn Hill, Nicki Minaj, Cardi B, nuk ka fituar çmim për këngën më të mirë rep.

Kjo mund të ndryshojë këtë vit, pasi kënga e Megan Thee Stallionit, “Savage(Remix)”, po konsiderohet si konkurrentja kryesore për çmim.

Do të ishte domethënëse fitorja e këtij çmimi, pasi vetëm një këngë e zhanrit rep (“This Is America” nga Childish Gambino) e ka fituar këtë çmim.

Pakënaqësi e skandale

Në mesin e shumë kategorive për çmim Grammy, fokusi është gjithmonë te “katërshja e madhe” – kënga e vitit, projekti i vitit, albumi i vitit dhe artisti më i mirë i ri.

Edhe këtë vit ka shumë gjëra kundërthënëse. Skandali më i madh është nominimi për projektin e vitit të këngës “Say So” nga Doja Cat. Kënga e saj është shkruar në bashkëpunim me Lukasz “Dr Luke” Gottwald, pasi ishte akuzuar për ngacmim ndaj Keshas.

Ndërsa, ylli kandez The Weeknd është shprehur i pakënaqur pasi nuk është nominuar për asnjë çmim me këngën “Blinding Lights” dhe për këtë arsye do t’i bojkotojë të gjitha ceremonitë e ardhshme. Kënga e tij ishte kënga më e shitur e vitit.

Për shkak se janë disa kategori, do të mbahen dy ceremoni të dielën.

E para e quajtur “Grammy Awards Premiere” do të mund të shikohet drejtpërdrejt prej orës 19:30 (GMT) /15:30 (ET) të dielën, 14 mars.

Tani për tani, asnjë transmetues britanik nuk ka plane ta transmetojë ceremoninë, mirëpo do të mbulohet plotësisht nga uebfaqja BBC News gjatë natës të dielën./koha/KultPlus.com