Talenti kosovar bën shqiponjën në Los Angelos (FOTO)

11 Korrik, 2018 - 9:31 pm

Arbër Dedaj një talent i rrallë nga Gjakova po e përfaqëson Kosovën në garat ndërkombëtare të Talentëve të Rinj që po mbahen në Los Angelos.

Arbri po shfaq një performancë të jashtëzakonshme të talentit të tij në disa aktivitete si në kitarë, lojëra tradicionale shqiptare, sfilatë të bukurisë e aktivitete të tjera. Gjatë manifestimit disa ditor talentë të rinj nga gjithë bota do të performojnë para një jurie ndërkombëtare duke shfaqur talentin dhe traditën kulturore të popullit të tyre, raporton Botapress.

Arbër Dedaj është fitues i disa garave ndërkombëtare ndërkaq pjesëmarrja në këtë garë me karakter botëror është edhe një dëshmi e talentit të tij dhe përfaqësim i denjë i kulturës shqiptare në një manifestim tradicional botëror./KultPlus.com

Të ngjajshme