Anulohet festivali “Hardh Fest”

Festivali i rrushit “Hardh Fest”, ka anuluar të gjitha aktivitetet e parapara për edicionin online të këtij viti, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, organizatorët kanë njoftuar se pas njoftimi të marrë nga Policia e Kosovës se nuk lejohen tubimet publike është vendosur që të anulohet mbajtja e festivalit për këtë vit.

Tutje në postim ata kanë falënderuar të gjithë përkrahësit e festivalit./ KultPlus.com

❌ ANULOHET, Hardh Fest 2020 “Online Edition”! ❌Per shkak te situates ne te cilen gjendemi, kemi marr njoftim nga…

Gepostet von Hardh Fest am Donnerstag, 3. September 2020

Anulohet premiera “Hamleti simbas Horacit”, lëndohet aktori kryesor i shfaqjes

Për shkak të lëndimit të aktorit Shkëlqim Islami në rolin kryesor të shfaqjes “Hamleti simbas Horacit”, me regji të Ilirjan Himajt, kjo shfaqje e paraparë ta ketë premierën sot më 16 prill, është anuluar, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga Teatri Kombëtar i Kosovës, të cilët në një njoftim kanë thënë se kjo shfaqje pritet të vijë me premierë përgjatë muajit maj.

“Njoftim
Të nderuar artdashës dhe publik i Teatrit Kombëtar të Kosovës. Me keqardhje ju njoftojmë se për shkak të lendimit të aktorit në rol kryesor, Premiera “Hamleti simbas Horacit” e planifikuar të mbahet me 16 Prill (e hënë) si dhe reprizat me 17.19 dhe 25 do të anulohen. Duke shpresuar në shërimin sa më të shpejtë të aktorit dhe rikthimit të tij në skenë, kjo shfaqje pritet të vijë përpara publikut gjatë muajit Maj.
Ju falenderojmë për mirëkuptim!”, thuhet në njoftimin e TKK-së./ KultPlus.com