Rita Ora me sukses madhështor, arrin shifrën e 10 miliardë dëgjimeve në dy platforma

Ylli botëror i muzikës, Rita Ora, ka arritur një shifër të jashtëzakonshme së fundmi, duke dëshmuar një sukses të madh në tregun ndërkombëtar, shkruan KultPlus.

Në një postim të shpërndarë në llogarinë zyrtare, Ora, shfaq një foto me mbishkrimin “10 miliard”, duke treguar se ka arritur shifrën e 10 miliardë dëgjimeve në terësi, në platformat “YouTube” dhe “Spotify”.

31 vjeçarja ka dëshmuar disa herë talentin e saj, derisa së fundmi ka qenë edhe pjesë e The Voice of Australia, si juri.

Një prej këngëve të saj më të fundit është “Finish Line”, këngë e cila ka arritur afro 1 milion shikime në “YouTube”. /KultPlus.com

Dua Lipa artistja e katërt më e dëgjuar në ‘Spotify’, tejkalon Rihannën

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, me muzikën e saj ka bërë për vete dëgjues nga e gjithë bota, shkruan KultPlus.

Duke jetuar e vepruar në Britani të Madhe, Lipa po shijon suksese të mëdha në njërën prej platformave më të madhe në botë, Spotify.

Së fundmi është bërë e ditur se 26 vjeçarja është bërë artisjta e katërt grua më e dëgjuar në këtë platformë.

Me 18.229 miliardë dëgjime nga e gjithë bota, Lipa tanimë ka më shumë dëgjime sesa ylli i muzikës, Rihanna (18.226). E para saj janë vetëm Taylor Swift, Ariana Grande dhe Olivia Rodrigo.

Në anën tjetër, Lipa është artistja e 21-të në listën e këngëtarëve më të dëgjuar ndonjëherë. /KultPlus.com

Viti 2021, vit i sukseseve për Dua Lipën – artistja e pestë më e dëgjuar në Spotify

Viti 2021 ishte një vit i jashtëzakonshëm për këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, e cila arriti që të shënojë disa suksese të mëdha, përcjell KultPlus.

Lansimi i albumit “Future Nostalgia” rezultoi të jetë njëri prej vendimeve më të mira që Lipa ka marrë ndonjëherë.

Ky album i vitit 2020 dhe shtatë muzika të reja të cilat u publikuan në vitin që lamë pas ia mundësuan 26 vjeçares që të jetë artistja grua e pestë më e dëgjuar në “Spotify.

Dua Lipa e mbylli vitin 2021 si artistja e 5-të grua më e dërgjuar, me 5.7 miliardë transmetime në platformën muzikore “Spotify”. /KultPlus.com