The Weeknd është artisti më i dëgjuar në Spotify

Të shtunën The Weeknd e theu rekordin të cilin e mbante, Justin Bieber, pasi i arriti 85.66 milionë dëgjues në muaj në platformën e njohur muzikore, vetëm disa javë pas lansimit të albumit të pestë të incizuar në studio, “Dawn FM”.

Rekordi i kaluar i Bieberit ishte vendosur me 84 milionë dëgjues.

Ndërkohë, The Weeknd së fundmi i paralajmëroi fansat se “Dawn FM” është pjesë e një trilogjie, dhe një vazhdim i tretë i albumit pritet të lansohet së shpejti.

Krahas publikimit të ballinës së albumit, ku shihet një fotografi e këngëtarit në moshë të shtyrë, The Weeknd u tha ndjekësve të tij në Twitter: “Pyes veten nëse e keni kuptuar se jeni duke e përjetuar një trilogji të re”.

Ylli i hitit “Take My Breath” ende nuk ka dhënë hollësi rreth asaj se cilat albume e përbëjnë këtë trilogji, apo kur do të lansohet vazhdimi i tretë. Sidoqoftë, shumë adhurues besojnë se albumi “After Hours” do të përfshihet në të.

Kantautori i famshëm, emri i vërtetë i së cilit është Abel Tesfaye, në realizimin e albumit “Dawn FM” ka bashkëpunuar me yjet të tillë si, Quincy Jones, Tyler the Creator, Daniel Lopatin, Lil Wayne dhe komediani, Jim Carrey. / KultPlus.com

Dua Lipa artistja e katërt më e dëgjuar në ‘Spotify’, tejkalon Rihannën

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, me muzikën e saj ka bërë për vete dëgjues nga e gjithë bota, shkruan KultPlus.

Duke jetuar e vepruar në Britani të Madhe, Lipa po shijon suksese të mëdha në njërën prej platformave më të madhe në botë, Spotify.

Së fundmi është bërë e ditur se 26 vjeçarja është bërë artisjta e katërt grua më e dëgjuar në këtë platformë.

Me 18.229 miliardë dëgjime nga e gjithë bota, Lipa tanimë ka më shumë dëgjime sesa ylli i muzikës, Rihanna (18.226). E para saj janë vetëm Taylor Swift, Ariana Grande dhe Olivia Rodrigo.

Në anën tjetër, Lipa është artistja e 21-të në listën e këngëtarëve më të dëgjuar ndonjëherë. /KultPlus.com

Dua Lipa me sukses të jashtëzakonshëm, shkruan histori në ‘Spotify’

Dua Lipa ka filluar vitin 2022 me këmbë të mbarë, duke shënuar një tjetër sukses të madh në platformën “Spotify”, shkruan KultPlus.

Kënga e saj “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harris ka marrë më shumë se 1.3 miliardë dëgjime, duke u bërë kështu kanga e tretë e Lipës që arrin një shifër të tillë në “Spotify”.

Dua Lipa tani është artistja e parë grua në histori të kësaj platforme që ka arritur një shifër të tillë.

Albumi “Future Nostalgia” po vazhdon të dëgjohet shumë dhe Lipa shpesh herë po gjendet në top 10-shen e artistave më të dëgjuar brenda një ditë nëpër platforma të ndryshme të muzikës. /KultPlus.com

Viti 2021, vit i sukseseve për Dua Lipën – artistja e pestë më e dëgjuar në Spotify

Viti 2021 ishte një vit i jashtëzakonshëm për këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, e cila arriti që të shënojë disa suksese të mëdha, përcjell KultPlus.

Lansimi i albumit “Future Nostalgia” rezultoi të jetë njëri prej vendimeve më të mira që Lipa ka marrë ndonjëherë.

Ky album i vitit 2020 dhe shtatë muzika të reja të cilat u publikuan në vitin që lamë pas ia mundësuan 26 vjeçares që të jetë artistja grua e pestë më e dëgjuar në “Spotify.

Dua Lipa e mbylli vitin 2021 si artistja e 5-të grua më e dërgjuar, me 5.7 miliardë transmetime në platformën muzikore “Spotify”. /KultPlus.com

Dafina Zeqiri është dëgjuar mbi 26 milionë herë në Spotify këtë vit

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka publikuar në llogarinë e saj në Instagram, statistikat për vitin 2021 nga Spotify.

Dhe sipas tyre, ajo është dëgjuar mbi 26 milionë herë nga rreth një milion dëgjues të ndryshëm.

Dëgjuesit, kanë qëndruar 1.2 milionë orë në këtë platformë duke dëgjuar këngët e Dafinës nga 160 shtete.

Dafina Zeqiri së fundi ka publikuar edhe albumin “Dafinë moj”, ku ka sjell shumë bashkëpunime.

Ajo është ende duke publikuar videoprojekte nga albumi. / KultPlus.com

DJ i njohur shqiptar me rekord klikimesh në Spotify

Platforma më e madhe muzikore, Spotify, tanimë ka publikuar statistikat vjetore për thuajse të gjithë artistët.

Viti 2021 duket të ketë qenë ndër më të suksesshmit për DJ nga Ferizaj, Dardan Aliu, i njohur si Regard.

Ai ka publikuar statistikat për këtë vit, derisa siç shihet ka qenë një nga emrat më të dëgjuar përreth botës.

Në bazë të kësaj, artisti shqiptar është dëgjuar në më shumë se 592 milionë herë nga plot 63.4 milionë njerëz.

Numri i orëve të shpenzuara në projektet e tij është 27.1 milionë në 178 vende të ndryshme.

I lumtur për sukseset e këtij viti, DJ Regard ka falënderuar të gjithë ata që e kanë përkrahur e dëgjuar.

Faleminderit për të gjithë ata që kanë dëgjuar diskografinë time në 2021. Falënderime të mëdha për Spotify”, u shpreh më tej ai.

“Ride it”, “Secrets”, “Say my name” dhe “You” dhe “Signals”, janë disa nga hitet e Regard me miliona klikime. / KultPlus.com

Spotify: Rita Ora është dëgjuar mbi 500 milionë herë nga 60 milionë njerëz përgjatë vitit 2021

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, edhe këtë vit ka shënuar suksese të mëdha e ka qenë në vëmendje përgjatë gjithë kohës.

Ajo e dëshmon se po vazhdon të jetë një nga emrat më të dëgjuar në bazë të një njoftimi të bërë së fundmi.

Platforma më e madhe muzikore, Spotify, ka nxjerr statistikat vjetore për secilin artist, duke treguar numrin e dëgjimeve që ata kanë shënuar përgjatë vitit 2021.

Ata vijnë nga 178 vende të ndryshme, ndërsa numri i orëve të shpenzuara në projektet e saj është 24. 5 milionë.

E lumtur për këtë sukses, këngëtarja nga Kosova falënderoi të fansat për përkrahjen e vazhdueshme.

“Faleminderit që më keni dëgjuar. Jam shumë falënderuese për secilin prej jush”, ka thënë Ora./KultPlus.com

Më shumë se 900 milionë dëgjime, Bebe Rexha falënderon fansat e saj

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, është njëra ndër këngëtaret që dëgjohet shumë në platformën për muzikë “Spotify”, shkruan KultPlus.

Në çdo fundvit, platforma “Spotify” bën një përmbledhje të të dhënave, ku edhe shfaqen informacione shumë interesante mbi përdoruesit dhe shijen e tyre muzikore.

Rexha, ka falënderuar të gjithë mbështetësit e ta, pasi që këngët e saj janë dëgjuar më shumë se 900 milionë herë nga 178 vende të botës

“Faleminderit shumë për gjithë mbështetjen e juaj dhe të gjithë mbështetësit e mij që më kanë përcjellur në këtë udhëtim. Jam e bekuar” shkroi ajo në “Facebook”.

Njëra ndër këngët më të njohura të këngëtares është “Me, myself and I”. /KultPlus.com

May be an image of 1 person and text that says '2 Bebe Rexha 953.1M 90.5M Streams Listeners 44.9M 178 Hours Countries Spotify. for Artists #SPOTIFYWRAPPED'

Albumi i Dua Lipës – i dyti më i dëgjuar këtë vit në mbarë botën

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të jashtëzakonshme me albumin e saj të lansuar këtë vit “Future Nostalgia”, shkruan KultPlus.

Platforma për muzikë “Spotify” bën vit pas vitit në përmbledhje të të dhënave në lidhje me artistët më të dëgjuar dhe gjithashtu përfshihen edhe albumet më të dëgjuara.

Albumi “Future Nostalgia” është renditur si i dyti më i dëgjuar në të gjithë botën këtë vit, derisa kënga “Levitating” në bashkëpunim me DaBabyn është e pesta më e dëgjuara.

Future Nostalgia është albumi i dytë i këngëtares Dua Lipa, i publikuar më 27 mars 2020 nga Warner Records. /KultPlus.com

No description available.

Apple dhe Spotify zbulojnë këngët më të dëgjuara të vitit 2021

Yjet e popit Ed Sheeran, Taylor Swift dhe Bad Bunny ishin ndër artistët më të transmetuar të vitit 2021, sipas shifrave nga Apple Music dhe Spotify, transmeton KultPlus.

Por ishte e sapoardhura Olivia Rodrigo ajo që zuri vendin e parë në MB – me himnin e saj punk-pop Good 4U ku u shfaq si kënga më e luajtur në të dy shërbimet.

Globalisht, hiti i saj debutues ‘Drivers License’ ishte kënga më e madhe për përdoruesit e Spotify.

Publiku i Apple preferoi pop-in e shkëlqyeshëm të BTS, kënga e së cilës Dynamite ishte kënga më e luajtur e vitit.

Fillimisht e lëshuar në vitin 2020, kënga Dynamite nuk arriti të hynte në pesëshen më të mirë të Spotify – me sa duket sepse shërbimi i transmetimit u lançua vetëm në Korenë e Jugut vendase të grupit këtë vit (pa opsionin e shërbimit të tij të njohur, falas të financuar nga reklamat)./KultPlus.com

Spotify miraton kërkesën e këngëtares Adele që këngët të luhen sipas rendit që krijon artisti

Adele ka bindur Spotify që të heqë butonin e riorganizimit nga të gjitha faqet e albumit, në mënyrë që këngët të luhen sipas rendit të cilin e ka krijuar artisti.

Këngëtarja shkroi në Twitter: “Ne nuk krijojmë albume duke i renditur këngët me kujdes në listën tonë pa asnjë arsye. Arti ynë tregon një histori dhe historitë tona duhet të dëgjohen siç kemi menduar. Faleminderit Spotify që dëgjuat”.

Shërbimi i transmetimit u përgjigj “çdo gjë për ty” dhe hoqi opsionin që dëgjuesit të përziejnë porosinë që muzika të luhet nga faqet e albumit.

Megjithatë, simboli i përzierjes – dy shigjeta të kryqëzuara – ende shfaqet në këngët individuale të albumit.

Kjo do të thotë se është ende e mundur të filloni të dëgjoni albume në çdo këngë dhe të zgjidhni që këngët të luhen në një mënyrë të rastësishme.

Butoni i përzierjes gjithashtu shfaqet ende në listat e luajtjes. BBC i ka kërkuar Spotify për një koment.

Albumi i Adeles ishte i disponueshëm në Spotify që nga publikimi të premten.

Kjo shënoi një ndryshim nga albumi i saj i fundit i cili mund të blihej vetëm fizikisht ose të shkarkohej kur u publikua në nëntor 2015. / KultPlus.com

Taylor Swift bëhet artistja më e dëgjuar në Spotify

Artistja me famë botërore, Taylor Swift, ka shënuar një tjetër rekord me këngët e saj.

Albumi i ri-regjistruar i Swift që mban titullin “Red” ka thyer rekorde që në ditë ne parë të publikuar në platformën muzikore Spotify.

Për më tepër, me publikimin e së premtes të “Red” (Versioni Taylor), Swift u bë femra më e transmetuar në një ditë në historinë e Spotify, me më shumë se 122.9 milionë transmetime.

Swift aktualisht ka mbi 47 milionë dëgjues mujor në Spotify./KultPlus.com

Dua Lipa bëhet artistja e parë femër që ka pesë këngë me mbi 1 miliardë transmetime në Spotify

Dua Lipa emërohet artistja e parë femër që ka pesë këngë me mbi një miliard transmetime në shërbimin e transmetimit muzikor Spotify, përcjell KultPlus.

Këngëtarja e ‘Levitating’ publikoi në InstaStory lajmin nga një ‘fanpage’ i cili bëri të ditur se këngëtarja me këngën e titulluar ‘Levitating (Remix)’ ka kaluar 1 miliard shikime në Spotify.

‘Dua Lipa, artistja e parë femër me 5 këngë me mbi 1 miliardë transmetime Spotify’, thuhet në njoftim.

Katër këngët e artistes që kanë mbi 1 miliard transmetime në Spotify janë: ‘New Rules’, ‘One Kiss’, ‘IDGAF’, ‘Don’t Start Now’ dhe ‘Levitating’. / KultPlus.com

Justin Bieber thyen rekord, bëhet artisti më i dëgjuar në ‘Spotify’

Artisti i njohur kanadez, Justin Bieber ka thyer rekord në platformën muzikore, ”Spotify”, duke u bërë artisti më i dëgjuar, përcjell KultPlus.

Bieber ka grumbulluar gjithsej 83.3 milionë dëgjime gjatë muajve të fundit dhe kjo është hera e parë që një numër i tillë është arritur nga një artist gjatë një periudhe kaq të shkurtër.

Pas tij vijnë edhe The Weeknd, i cili ka arritur 74.5 milionë dëgjime në muaj e më pas vjen Ed Sheeran me mbi 72.4 milionë.

Rekordi i mëparshëm ishte 82 milionë klikime nga këngëtarja amerikane, Ariana Grande. / KultPlus.com

Los Angeles, CA USA 02 27 2021 Justin Bieber enjoys a walk around his neighborhood.

Kënga e Ava Max bëhet kënga e 11-të solo më e dëgjuar e një femre në historinë e ‘Spotify’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, u bë shumë e njohur në vitin 2018 kur publikoi hitin “Sweet but Psycho”.

Ishte kjo këngë ajo e cila i dha nismën e saj të mbarë drejt tregut ndërkombëtar, duke e shndërruar në një divë botërore.

Kjo këngë e cila është dëgjuar mbi një miliardë herë në Spotify dhe mbi 700 milionë në YouTube, është pa diskutim një nga këngët solo më të suksesshme të një artisteje femër.

“Sweet but Psycho” është aktualisht kënga e 11-të më e dëgjuar solo e një artisteje femër në historinë e Spotify.

Lajmi ne ka bërë të ditur një nga faqet e fansave të këngëtares, e cila përcjell më të rejat në arritjet muzikore të saj.

E lumtur për këtë sukses, artistja shqiptare, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koçi, e ndau këtë fakt me ndjekësit e saj në InstaStory. / KultPlus.com

Rokeri shqiptar Skënder Beck pjesë e Spotify dhe Apple Music

Artisti shqiptar Skender Beck, i cili jeton në Los Anxhelos të Kalifornisë, është bërë pjesë e platformave muzikore “Spotify” dhe “Apple Music”.

Në një intervistë për emisionin “Vizioni i pasdites”, ai tregon rreth krijimit të emrit të tij, fillimeve të karrierës muzikore dhe kompozimeve të reja.

“Nëna më ka vënë emrin Skënderbeg Myftari, po kur shkoj në komunë të regjistronte emrin më thanë se është titull nderi dhe duhej ta hiqte emrin beg prej emrit tim. Pastaj kur u bëra shtetas amerikan në 2010 pata mundësinë të zgjedh çfarë emri dua dhe Skënderbeu më pëlqen jashtëzakonisht shumë dhe vendosa ta bëj atë emër, Skënder Beck”, rrëfeu ai.

Këngëtari tha se i pëlqen muzika me instrumente të vërteta. “Më pëlqen muzika me instrumente të vërteta, ndryshe tingëllon muzika me aparatura, domethënë në mënyrë automatike”, shprehet ai.

Duke folur për fillimet e tij, artisti thotë se ka pasur dëshirë muzikën dhe pse ka studiuar aktrimin.

Në vitin 1997, Beck migroi në New York City për të vazhduar shkollimin në Institutin e Teatrit Lee Strasberg, dhe që prej asaj kohe ka qëndruar në Shtetet e Bashkuara. / Diaspora Shqiptare/ KultPlus.com

Dua Lipa, këngëtarja femër më e dëgjuar në ‘Spotify’

Dua Lipa mbrëmë bëri publike suksesin e saj të radhës, në muajin e fundit ajo u bë këngëtarja femër më e dëgjuar në platformën muzikore ”Spotify”, përcjell KultPlus.

Kjo njëherit është hera e dytë që Dua Lipa renditet si e para femër më e dëgjuar në këtë platformë tejet të famshme muzikore. Ndërsa, në rangun botëror, ajo zë vendin e tretë.

Albumi i saj “Future Nostalgia”, i publikuar në 2020 vijon të ketë mjaft suskese duke u renditur në vendin e parë përsa i përket albumeve më të shitur në Britani. / KultPlus.com

Dua Lipa e para në toplistën e albumeve më të mira globale

Ylli i muzikës pop, Dua Lipa e ka ndarë gëzimin e saj me gjithë adhuruesit në rrjetet sociale, duke e bërë të ditur lajmin se albumi i saj “Future Nostalgia: The Moonlight Edition” i ka arritur më shumë se 4 miliardë shkarkime në Spotify.

Ky është version i tretë i albumit të dytë të incizuar në studio, i cili u publikua më 11 shkurt të këtij viti së bashku me këngën udhëheqëse, “We’re Good”.

Por lajmet e mia për këngëtaren me prejardhje nga Kosova nuk mbarojnë me kaq. Dua Lipa po ashtu e informoi publikun se version i parë i albumit, “Future Nostalgia”, këtë javë renditen e pozitën e parë të toplistës së albumeve më të mira globale, të platformës së njohur muzikore Spotify.

Ylli i hitit “Physical” po vazhdon ta vulos suksesin e saj në tregun e muzikës në Amerikë dhe anembanë botës, dhe dalëngadalë po shndërrohet në këngëtaren më të kërkuar për bashkëpunime, qoftë në muzikë apo modë. / KultPlus.com

Krenari shqiptare: Lipa, këngëtarja më e dëgjuar në Spotify

Këngëtaret shqiptare po vazhdojnë të na bëjnë krenarë, duke përfshirë këtu edhe Dua Lipën, shkruan KultPlus.

Me anë të postimit të fundit, artistja bëri të ditur se platforma Spotify, e renditi atë si femrën më të dëgjuar për vitin 2021 deri tani dhe ka tejkaluar 61.9 milionë dëgjues brenda muajit.

“Dua Lipa është artistja më e dëgjuar femër në botë në Spotify, aktualisht ka tejkaluar 61.9 milionë dëgjues brenda muajit”, thuhet në një njoftim të publikuar në Instastory.

Artistja e muzikës pop solli së fundmi këngën “We’re Good”, e cila rezultoi të jetë e suksesshme. / KultPlus.com

Ava Max merr çmim nga Spotify për rekordin 1 bilionësh të këngës së saj (FOTO)

Sukseset e këngëtareve shqiptare janë duke vazhduar fuqishëm, shkruan KultPlus.

Këngëtarja me prejardhje nga Shqipëria, Ava Max pati një sukses të fuqishëm me këngën e saj “Sweet but Psycho”. Përveç vlerësimeve nga artdashësit, kjo këngë theu edhe rekorde.

1 bilion dëgjime në platformën e njohur muzikore, Spotify bëri që Ava Max të vlerësohet me një çmim, të cilën e ndau me artdashësit e saj.

“Sweet but Psycho më solli te ju, andaj unë do të jem përjetësisht falenderuese për këtë këngë. Ju dua”, ka shkruar Max në postimin e saj në Instagram.

“Sweet but Psycho” është realizuar në vitin që lam pas, në kuadër të albumit “Heaven and Hell”. / KultPlus.com

Hakohet llogaria e Dua Lipës në Spotify

Llogaria e këngëtares shqiptare Dua Lipa në Spotify është hakuar. Dua Lipa dhe disa nga këngëtarët më të njohur në botë kanë qenë pre e këtij sulmi kibernetik nga një haker i cili postoi mesazhe në lidhje me Donald Trumpin dhe Taylor Swift.

Problemi vjen në një kohë të ngarkuar për Spotify, të cilët sapo kanë njoftuar statistikat vjetore dhe artistë më të dëgjuar të vitit dhe kur përdoruesit po eksplorojnë listat e tyre vjetore.

Dua Lipa ka arritur që kënga e saj “Don’t start now” të renditet si kënga e pestë më e dëgjuar në të gjithë botën gjatë këtij viti në Spotify.

Aplikacioni është më i popullarizuar në llojin e tij korigjoi ndryshimet e bëra nga hakeri dhe faqet e artistëve duket se janë kthyer në normalitet shkruan BBC. /dp/ KultPlus.com

“Spotify” publikon listën e artistëve më të dëgjuar të vitit 2020

Billie Eilish, The Weeknd, Bad Bunny dhe Dua Lipa, janë në mesin e artistëve më të dëgjuar në “Spotify”, për vitin 2020.

Në të dhënat vjetore të publikuara nga kjo platformë muzikore në mëngjesin e së martës, u bë e ditur se artisti më i dëgjuar në “Spotify” është Bad Bunny, muzika e së cilit është shkarkuar më shumë se 8.2 miliardë herë brenda vitit.

Pas pop yllit nga Puerto Rico gjenden artistët Drake, J Balvin, Juice WRLD dhe The Weeknd, transmeton Koha.

Bad Bunny po ashtu përfshihet në listën e “Albumeve më të shkarkuara globalisht”, më albumin e tij të dytë të incizuar në studio “YHLQMDLG”, i cili i ka marrë më shumë se 3.3 miliardë shkarkime në vitin 2020. Albumi i artistit kanadez “, ai i reperit Post Malone “Hollywood’s Bleeding”, albumi “Fina Line” nga Harry Styles dhe “Future Nostalgia” nga Dua Lipa e plotësojnë top pesëshen e kësaj kategorie.

Billie Eilish e kryeson listën e “Artisteve më të dëgjuara” në këtë platformë, për të dytin vit me radhë. Pas saj vijnë këngëtaret, Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa dhe Halsey.

Kënga më e shkarkuar e vitit 2020 është hiti i The Weeknd, “Blinding Lights”, më afërsisht 1.6 miliardë shkarkime anembanë botës. Në vendin e dytë gjendet artistja Tones And I me hitin “Dance Monkey”, në të tretin Roddy Rich me “The Box”. Kënga e katërt më e shkarkuar në “Spotify” është bashkëpunimi i DJ Imanbek dhe reperi SAINt JHN, me titull “Roses – Imanbek Remix”, derisa Dua Lipa pozicionohet e pesta në këtë listë me hitin e saj “Don’t Start Now”. / KultPlus.com

Rita Ora feston tre vjetorin e këngës ‘Anywhere’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, sot feston përvjetorin e këngës së saj ‘Anywhere’, shkruan KultPlus.

Pikërisht tre vite më parë Ora kishte lansuar hitin e saj ‘Anywhere’.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter ajo është shprehur e lumtur për suksesin që ka arritur te ketë projekti i saj muzikor.

Këngëtarja renome ndërkombëtare, Rita Ora, po korr sukses të madh në industrinë

“Shumë urime përvjetorin e “Anywhere”. Mbi 300 milion klikime, 430 milionë në Spotify, ju faleminderit”, ka shkruar Rita Ora.

https://twitter.com/RitaOra/status/1318586029671108609?s=20

Gjithashtu ajo ka bashkangjitur edhe disa sekuenca të klipit të këngës së saj ‘Anywhere’. / KultPlus.com

Dua Lipa, këngëtarja më e dëgjuar femër në 2020

Albumi i këngëtares shqiptare ‘Future Nostalgia, ishte ndër albumet më të dëgjuara të këtij viti, duke bërë që Dua edhe njëherë t’i dëshmonte botës talentin e veçantë që e posedon, shkruan KultPlus.

Ndërkaq, përmes nje postimi në rrjetin social Instagram, Dua njoftoi ndjekësit e saj se po ky album ka kaluar shifrën prej 2 miliardë dëgjuesëve, duke e renditur atë si artisten më të dëgjuar femër për vitin 2020.

Pak ditë më parë shqiptarja Dua është nominuar për “ARIA Aëards 2020” në kategorinë “Artisti më i mirë internacional”, dhe për këtë ka ndikuar jo pak albumi i saj “Future Nostalgia”, që bëri jo pak bujë.

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve në Australi do të transmetohet në Channel Nine më 25 nëntor. / KultPlus.com