Gashi publikon këngën e re ‘Sleeping On My Left’ (VIDEO)

Reperi kosovar me famë botërore Gashi ka publikuar këngën e tij më të re, të titulluar “Sleeping on my left”.

Kënga e cila është shoqëruar edhe me videoklip, flitet për një dashuri të përfunduar, derisa vjen me një frymë më ndryshe se këngët e tjera të reperit.

Gashi ka publikuar javë më parë edhe këngën “Don’t pass on love” me videoklip. / KultPlus.com

Gashi: Nëse më doni më ndihmoni ta vendosim Kosovën në hartë, jeni apo nuk jeni shqiptarë

Reperi i njohur me prejardhje kosovare, Gashi, ka kërkuar ndihmën e miqve dhe ndjekësve të tij në rrjetin social Twitter.

Së fundmi është bërë zhurmë e madhe, pasi të gjithë shqiptarët u çuan në këmbë për të kërkuar vendosjen e Kosovës në hartë.

Edhe reperi Gashi ka kërkuar nga miqtë e tij që nëse e duan atë, ta ndihmojnë për ta vendosur Kosovën në hartë.

“Nëse më doni më ndihmoni ta vendosim Kosovën në hartë, jeni apo nuk jeni shqiptarë “, ka shkruar reperi pranë një postimi të fundit. / KultPlus.com

G4SHI dhe Njomza publikojnë këngën më të re (VIDEO)

Dy këngëtarët shqiptarë, kanë publikuar këngën e tyre më të re, njëherit edhe kënga e tyre e parë së bashku e cila titullohet ‘Upset’, njofton KultPlus.

“Upset” është një këngë krejt ndryshe në zhanër.

Njomza këndon në refrenin e këngës derisa edhe videoklipi i këngës është i realizuar në mënyrë tejet profsionale.

Premierën e kësaj kënge Gashi e dha nëpër rrjetet sociale.

Si zakonisht, edhe kjo këngë e Gashit është pritur mirë nga publiku amerikan, sidomos nga fansat e Gashit të cilët e kanë vërshuar atë me komente pozitive në Instagram.

Po YouTube kënga është online edhe në “Spotify”, “Apple Music”, “Google Play”, “Deezer”, “iTunes Store” dhe “Napster”. / KultPlus.com

Gashi në duet me artisten e njohur shqiptare

Tashmë është bërë pothuajse e zakonshme që artistët shqiptarë të deportojnë edhe në tregun ndërkombëtar.

Bëhet e ditur se artistët shqiptarë, G4SHI dhe Njomza Vitia, do të lansojnë një projekt të përbashkët muzikor, për të cilin akoma nuk dihet data e saktë e publikimit, shkruan KultPlus.

G4SHI në një positm në llogarinë e tij personale në Instagram, ka shprehur lavdatat më të mëdha për artisten shqiptare.

‘Kjo është një prej artisteve më të mira të kohës tonë… ju ende nuk e dini’, thuhet në postimin e tij.

Ndërkaq, G4SHI është në përgatitje të albumit të tij të ri, i cili pritet të lansohet në gusht të ketij viti. / KultPlus.com

Publikohet bashkëpunimi i Chris Brown me artistin shqiptar (VIDEO)

Reperi shqiptar me famë ndërkombëtare, Gashi kohë më parë paralajmëroj bashkëpunimin me këngëtarin amerikan, Chris Brown.

Ky projekt i shumëpritur është konfirmuar edhe nga vet artisti amerikan, i cili ka bërë të ditur një gjë të tillë nëpërmjet një postimi në Instagram.

Kënga mban titullin “Safety” dhe është në bashkëpunim edhe me Afro B dhe DJ Snake.

Ajo sapo është publikuar në Youtube menjëherë ka tërhequr vëmendjen e fansave.

Këtë këngë e kemi dëgjuar edhe më herët, megjithatë zëri i Chris i ka dhënë edhe më shumë ritëm. / KultPlus.com

Nga SHBA-ja në Kosovë për klipin e ri, G4shi bashkëpunon me reperin e njohur kosovar

Reperi shqiptar i njohur me nofkën G4shi, ka ardhur në Kosovë dhe do të performojë në koncertin e Dua Lipës.

Por përveç se do të performojë, ai do të xhirojë edhe një klip në Kosovë, ku erdhi pas shumë vitesh.

G4SHI madje siç merr vesh Prive, do të realizojë një duet me njërin nga reperët më të njohur kosovarë, por gjithcka mbetet surprizë.

Mirëpo ende G4SHI nuk ka gjetur një lokacion të përshtatshëm për të realizuar klipin e tij dhe se është ende në kërkim, këtë e ka zbuluar edhe në Instagram.

Po ashtu, ka kërkuar nga ndjekësit e tij, që t’ia sugjerojnë regjisorët më të mirë kosovarë./KultPlus.com\

Gashi i emocionuar: S’më besohet që po kthehem në Kosovë

Reperi shqiptar me famë botërore Gashi përmes rrjeteve sociale ka shprehur gëzimin e tij se do të mbajë koncert në Kosovë për herë të parë, kurse kthehet pas disa vitesh.

Gashi do të peformojë në Sunny Hill Festival më 11 gusht, transmeton Koha.net. Festival ky tre ditorë që do të zë vend në Prishtinë, e në të cilin do të perfomojnë shumë yje me famë botërore.

“Nuk mund të besoj se po kthehem në Kosovë pas kaq shumë vitesh. Më 11 gusht performanca ime e parë në Kosovë në Sunny Hill Festival. Shqipet e mia po kthehem në shtëpi”, ka shkruar Gashi në disa postime të ndryshme në Instagram./KultPlus.com