Një grua tenton të vjedhë në shtëpinë e Johnny Depp

Shtëpia e aktorit Johnny Depp është vënë nën shënjestrën e një gruaje, me shumë gjasë e pastrehë, por tentimet e saj për të hyrë në shtëpinë e tij dhe për të vjedhur u penguan nga sistemi i sigurisë në ndërtesë që lajmëroi policinë.

Burime i thanë TMZ se gruaja mund të ketë përjetuar panik kur alarmi ra sepse ajo kishte ikur para se policia të arrinte.

Megjithatë, atë e gjetën afër vendbanimit të tij dhe doli që ajo kishte lidhje edhe me disa vjedhje të tjera në atë zonë.

Mbetet e paqartë nëse gruaja arriti të vidhte diçka nga shtëpia, ndërsa hetimet po vazhdojnë.

57-vjeçari nuk ishte në shtëpi në kohën kur u krye vjedhja. /Koha/ KultPlus.com

Netflix largon fshehurazi filmat e Johnne Depp nga platforma

Platforma gjigante e transmetimit Netflix, dukshëm ka larguar të gjithë filmat e aktorit Johnny Depp për librarinë e tyre amerikane, njofton The Things, transmeton KultPlus.

Edhe pse nuk ka pasur ndonjë deklaratë zyrtare nga bashkëpunimi argëtues, tifozët vunë re se diçka nuk shkonte mirë kur ata u përpoqën të shkruanin emrin e tij në motorin e tyre të kërkimit.

Depp humbi një çështje të profilit të lartë për shpifje në Mbretërinë e Bashkuar muajin e kaluar kundër “News Group Newspapers” dhe redaktorin ekzekutiv Dan Wootton. Ata akuzuan Depp për abuzim fizik ndaj ish-gruas së tij, aktoren Amber Heard.

Sidoqoftë fansat e Johnny ishin kundër Netflix që të censuronte filmat e tij.

“Hmm, nëse kjo është rruga që ata do të ndjekin, atëherë ka qindra filma / shfaqje të tjera që do të duhet të heqin”, shkroi një fans në rrjete sociale.

“Netflix ka filma nga Mel Gibson, Sean Penn, Amber Heard dhe Kevin Spacey aty. Vendosën të heqin vetëm filmat e Johnny Depp?”, shtoi një tjetër.

“Po mendoj që ata e bënë këtë në heshtje sepse nuk donin reagime të ashpra. Ndoshta i rikthejnë filmat së shpejti”, tha një i tretë.

Ndërkohë Disney thuhet se nuk ka lejuar aktorin të bëjë një paraqitje në filmin e ardhshëm të “Pirates Of The Caribbean”./ KultPlus.com

Johnny Depp do të marrë 10 milionë vetëm për një skenë të filmit

Johnny Depp do të marrë pagën e plotë pavarësisht se xhiroi vetëm një skenë të filmit.

Johnny Depp do të marrë në shtëpi të paktën 10 milion dollarë për filmimin e një skenë në ‘Fantastic Beasts 3’, pasi Warner Bros preu lidhjet me aktorin e zënë në betejë me Amber Heard, shkruan Daily Mail.

Warner Bros duhet të paguajë 57-vjeçarin me pagën së tij të plotë për filmin, për të cilin ai xhiroi një skenë që kur prodhimi filloi më 20 shtator në Londër.

Studio i tha ekuipazhit javën e kaluar se Depp nuk do të luante më ‘Gellert Grindelwald’ në filmat e J.K.Rowling.

Përveç kësaj, shfaqja e filmit është shtyrë deri në 15 korrik 2022 mes rrethanave të vazhdueshme që ndryshojnë në industrinë e teatrit mes pandemisë së Covid-19, njoftoi Deadline.

Më parë ishte parashikuar të mbërrinte në kinema më 12 nëntor 2021, ndërsa sipas botimit, Warner Bros kërkoi që Johnny Depp të largohej nga filmi./Lajmi.net/ KultPlus.com

Johnny Depp urren ta quajnë i “famshëm i hollywoodit”

Ylli i filmave “Pirates of the Caribbean”, Johnny Depp, u bë aktorë i listës A në Hollywood pasi arriti të luaj role protagonist në disa filma me buxhet të lartë, por ai thotë se nuk e konsideron veten të famshëm sepse ky term i duket i çuditshëm.

“Më e rëndësishmja është se unë kurrë nuk e konsideroj veten të famshëm të hollywoodit. Ky titull më duket grotesk. Mua gjithmonë më kanë pëlqyer njerëzit të cilët luftojnë për të qenë vetvetja.”

Depp këtë deklaratë e bëri gjatë kohës sa po qëndron në Spanjë, ku po e ndjekë edicionin e fundit të festivalit të filmit San Sebastian, transmeton Koha. Atje, aktori po e promovon filmin e tij të ri dokumentar “Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan”, ku vjen në rolin e producentit.

Ylli 57-vjeçar i kinematografisë i cili po ashtu është tejet i pasionuar pas muzikës, tutje ka treguar se është adhurues i madh i festivalit të përvitshëm në San Sebastian, pasi mendon që këtë ngjarje nuk e ndjekin shumë njerëz tipik të Hollywoodit.

“Ky festival gjithmonë ndiqet nga numri më i vogël i njerëzve tipik të hollywoodit. Mendoj se San Sebastian është me të vërtetë një festival dedikuar kinematografisë, filmbërësve dhe njerëzve që punojnë në realizimin e filmave, dhe kjo është një gjë e mrekullueshme”, citohet të ketë thënë aktori për portalin “Variety”.

Kohëve të fundi, Depp ka qenë shumë aktiv në luftën kundër racizmit në Amerikë. Ylli i filmave “Fantastic Beasts” ka premtuar se do të ndihmojë në përfundimin e racizmit sistematik, pas vdekjes së afrikano-amerikanit të paarmatosur, George Floyd, si dhe u ka bërë thirrje edhe të tjerëve të veprojnë njësoj duke mos heshtur karshi problemeve të këtilla. / KultPlus.com

Rrëfimi i Johnny Depp: Deri në moshën 14 vjeçare i kisha provuar të gjitha drogat

Aktori hollivudian, Johnny Depp, ka treguar se ka provuar çdo drogë që ekziston qëkur ishte 14 vjeçar, se ka shkatërruar një dhomë hoteli në vitin 1995 në prezencë ish-të dashurës Kate Moss, si dhe për miqësitë me “djemtë e këqij të Hollywoodit”, Keith Richards e Marilyn Manson.

Rrëfimet e aktorit të filmit “Piratët e Karaibeve” erdhën pas pohimit se nuk ka ushtruar kurrë dhunë ndaj ish-gruas së tij Amber Heard. Mes të tjerave ai tha se kur ishte adoleshent ishte aq i varur nga drogat saqë njëherë piu tabletën e nënës së tij për nervat për t’u qetësuar, raporton TCH.

Ai tha se muzikanti i grupit “Rolling Stones”, Keith Richards, ishte një “mik dhe një ikonë” dhe se gjithashtu kishte miqësi me shkrimtarin e njohur amerikan, Hunter S Thompson dhe këngëtarin e rokut, Marilyn Manson, me të cilin pranoni se kishin marrë droga së bashku.

58-vjeçari tregoi sesi kishte shkatërruar një dhomë hoteli në Neë York në vitin 1995 para të dashurës së atëhershme, Kate Moss, duke shkaktuar 10.000 dollarë dëme.

“Gjithmonë kam qenë i interesuar te anti-kultura ashtu si shumë nga heronjtë e mi të letërsisë, si (Geoffrey) Chaucer që ishte i varur nga opiumi apo Thomas De Quincey”, ka thënë Depp kur është pyetur për drogat. /KultPlus.com

Johnny Depp i bashkohet Aroesmith-it për të festuar 50 vjetorin e themelimit të grupit

Aktori Johnny Depp dhe këngëtari Alice Cooper i janë bashkuar grupit muzikor Aroesmith të premten në gala mbrëmjen në Los Angeles për të festuar 50 vjetorin e karrierës si një nga hard- rock grupet që kanë shitur më së shumti albume në të gjitha kohërat.

Cooper dhe Depp të cilët luajtën me kitaristin e Aroesmith në rock-grupin e Hollivudit Vampires- ishin disa nga artistët përfshirë edhe Foo Fighters, Sammy Hagar dhe Johny Legent të cilët kënduan hitet më të mëdha të grupit, transmeton Koha.net.

E organizuar nga Recording Academy, MusicCares (organizatë e cila merret me rehabilitimin, shëndetin dhe financat e njerëzve të muzikës kur ata janë në nevojë) kishte mbledhur 6 milionë dollarë të premten për shërbime shëndetësore për anëtarët e industrisë së muzikës.

E udhëhequr nga komediani Russell Brand, nata ishte e përcjellë edhe me humor bendin, duke iu referuar të kaluarës së anëtarëve, frontmenit Steven Tyler, Perry dhe kitaristit Brad Whitford dhe Tom Hamilton, transmeton Reuters

“Wshtë mrekulli që ai është ende gjallë”, tha Brand për frontmenin e grupit Steven Tyler 71 vjeçar, duke e quajtur “shtatëdhjetëvjeçari më seksi në histori”.

Të premten gjatë koncertit, këngëtari i zhanrit R&B Legend dhuroi një version të ri të baladës “I don’t want të miss a thing”, derisa këngëtarja Kesha dha një performancë emocionuese të këngës së grupit “Janie’s Got a Gun” e cila flet për abuzimin e fëmijëve.

Aroesmith u formua në vitin 1970 në Boston./koha.net/ KultPlus.com