Arilena Ara rrëmben çmimin e madh në Paris (VIDEO)

Edicioni i 41-të i “The Best Aëards” është mbajtur në Paris dhe krahas emrave të mëdhenj të fushave të ndryshme të artit, ishte një vend special edhe për këngëtaren shqiptare.

Arilena ka rrëmbyer çmimin “The Best Aëards” për kategorinë e muzikës si “Këngëtarja fenomen e vitit” duke vulosur kështu, për të disatën herë, suksesin e një viti të artë.

Për muzikën, këtë vit, ishte përfaqësuese Arilena Ara, e cila, me hitin e saj “Nëntori”, por edhe me këngët e albumit të ri, ka marrë vëmendjen e të gjithë botës./KultPlus.com


Arilena Ara publikon “Borë në dhjetor”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena Ara, sapo ka publikuar këngën e saj më të re.

Pas hitit “Nëntori” që ishte një ndër këngët më të pëlqyera për audiencën shqipfolëse dhe jo vetëm, ajo sonte ka sjellë këngën “Borë në dhjetor”, shkruan KultPlus.
Për muzikën e kësaj kënge është kujdesur Darko Dimitrov, ndërsa për tekstin Kirill Lupinos./ KultPlus.com

Arilena Ara këndon “Nëntori” shqip në Rumani (VIDEO)

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur finalja e madhe e kompeticionit, The Voice of Romania, ku është shpallur zëri më i mirë i Rumanisë.

E ftuar në këtë event ishte edhe këngëtarja shqiptare, Arilena Ara, e cila ka korrur mjaft sukses në Europën Lindore me “Nëntori”. Për t’i thënë mirupafshim nëntorit për këtë vit e për të prezantuar denjësisht Shqipërinë, Arilena ka dhënë një performancë që ia vlen për t’u komplimentuar.
Veshur me të bardha, e shoqëruar nga balerinë në sfond dhe duke kënduar në shqip, Arilena na dha të njëjtën energji që patëm gjatë festivalit “Kënga Magjike”. Nuk jemi të vetmi që jemi impresionuar nga Arilena dhe performanca e saj, por edhe anëtarët e jurisë duket se nuk kanë pasur asgjë tjetër veçse për t’i dhënë duartrokitje në këmbë këngëtares shqiptare.

I ftuar në finalen e mbrëmshme, ishte edhe këngëtari i njohur italian, Alessandro Safina, i cili këndoi me një prej finalistëve, shkruan Blitz.al. Ne tashmë presim vetëm dhuratën e Arilenës për ne, të cilat nuk janë pak, por 5 këngë për Krishtlindje dhe festa. / KultPlus.com

Arilena Ara e ftuar në natën finale të The Voice… (VIDEO)

Këngëtarja e njohur shqiptare Arilena Ara po vazhdon të shijojë suksesin e këngës “Nëntori”, shkruan KultPlus.

Ajo është ftuar të jetë pjesë e mbrëmjes finale të “The Voice Romania”, që do të mbahet sonte dhe pikërisht në këtë skenë do të performojë Arilena Ara.

Për këtë paraqitje ka njoftuar vet këngëtarja shqiptare, e cila nëpërmjet instagram ka njoftuar që do të jetë pjesë e kësaj mbrëmje kaq të veçantë. Poashtu ajo ka postuar edhe një video nga parapërgatitjet për këtë mbrëmje. /KultPlus.com


Kërshëndellat me pesë këngë të reja të Arilena Arës (VIDEO)

“Snow in December”, “Kido”, “Silver&Gold”, “Zemër” dhe “Të huaj (Stranger’s again)”, janë këngët e reja që do të prezantohen për festën e kërshëndellave, shkruan KultPlus.

Arilena Ara është këngëtarja që me këngën “Nëntori”, brenda një viti ka shënuar një sukses tejet të madh, duke depërtuar me këtë këngë edhe në shumë shtete të huaja, por duke bërë që edhe shumë të reja ta këndojnë këtë këngë të Arilena Arës./KultPlus.com

Arilena Ara do të garojë në Festivalin e Këngës në RTSH

Këngëtarja Arilena Ara e cila arriti kulmin e suksesit në karrierën e saj me këngën “Nëntori”, këngë e cila arriti të depërtojë jashtë vendeve shqipfolëse, nuk e ka ndërmend të ndalet, shkruan KultPlus.

Si duket sukseset që i ka përjetuar kohëve të fundit veç sa ja kanë shtuar edhe më shumë dëshirën për punë dhe suksese të tjera.

Eurovision Kosovo, sapo ka bërë me dije lajmin se Arilena Ara këtë vit do të garojë në Festivalin e Këngës në RTSH. Ky lajm duket se po pëlqehet nga fansat të cilët po shpresojnë në triumfin e Arilenës.

Pritet të shihet se çfarë këngë do të sjellë Arilena dhe a do të arrijë të zgjidhet si përfaqësuese ë Shqipërisë për në Eurovision. / KultPlus.com

“Nëntori” i Arilenës interpretohet në gjuhën rumune nën tingujt e violinës (VIDEO)

Diana Serban e njohur si Serena, ka sjellë versionin e saj të këngës “Nëntori” nga këngëtarja shqiptare Arilena Ara.

Kënga është realizuar nën tingujt e violinës dhe në gjuhën rumune.

Kënga “Nëntori” e cila u punua për festivalin “Kënga magjike”, e Arilena Arës, befasishëm kaloi kufijtë shqiptarë duke u renditur në vendet e para të toplistave disa vende të Evropës. / KultPlus.com

Arilena Ara merr çmim dhe performon në Kazakistan (VIDEO)

Këngëtarja Arilena Ara ka sjellë “Nëntorin” e saj anglisht në Kazakistan.

Pos që ka marrë çmim në Expo Astana 2017, Arilena edhe ka performuar këngën e saj para një audience në këtë organizim.

Ajo performoi në eventin e organizuar nën temën “Energjia e së ardhmes”. U prezantua me këngën “I`m sorry”, variantin e sapopublikuar, anglisht, të “Nëntori”, nga ku doli edhe me çmim. Ajo ndau me publikun vetëm një foto, ku shihej e gjitha e kuruar dhe shumë e bukur.

“Nëntori” tani ka edhe versionin anglisht “I’m sorry”, megjithatë është për t’u theksuar që edhe në shqip, kënga e Darko Dimitrov, u pëlqye dhe u ngjit në krye të klasifikimeve të shumë shteteve. / KultPlus.com

“Nëntori” i Arilenës arrinë edhe një tjetër sukses (VIDEO)

Arilena Ara rrëmben edhe një trofe në një festival ndërkombëtar.

Kënga “Nëntori” e cila u punua për festivalin “Kënga magjike”, e Arilena Arës, befasishëm kaloi kufijtë shqiptarë duke u renditur në vendet e para të toplistave disa vende të Evropës.

Arilena performoi edhe në “Evropa Plus” në Rusi, aty ku kënduan emra të njohur të muzikës. E “Nëntori”, i Arilenës po shënon edhe një sukses tjetër. Këngëtarja nesër do të marrë pjesë në festivalin më të madh të Kazakistanit “The Voice of Astana”, i cili është festival i rëndësishëm ndërkombëtar që mbledh artistë më të suksesshëm nga mbarë bota, shkruan 21. Arilena do të këndojë krahas Willy William, Eva Simons, Arash.

Gjithashtu pas performancës ajo do të marrë edhe trofeun e këngës më të dëgjuar të vitit në skenën e stadiumit të qytetit, nesër me 27 gusht.

Pavarësisht se pati sukses edhe në shqip “Nëntori” u realizua edhe në gjuhën angleze, për të qenë e kuptueshme edhe për të huajt. “I’m sorry”, erdhi edhe me videoklip i cili u publikua para dy ditëve. / KultPlus.com

Arilena Ara publikon versionin anglisht të “Nëntorit” (VIDEO)

Këngëtarja Arilena Ara që u bë e famshme me këngën “Nëntori” të publikuar muaj më parë, ka lansuar versionin anglisht të këtij hiti.

Arilena publikoi këtë version pasi u bë i famshëm nëpër Europë edhe një version remix i këngës.