Arilena Ara publikon projektin e ri muzikor “Dashuria ime” (VIDEO)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Arilena Ara, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor.

Bëhet fjalë për një këngë të quajtur “Dashuria ime”, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale.

Teksti është shkruar nga Timo Flloko, kurse për muzikën është përkujdesur Darko Dimitrov. Producent ekzekutiv është Popi Kola. Videoja ndërkaq u realizua nga produksioni, Pro Video.

Të plotë tashmë këtë këngë mund ta gjeni në YouTube, në kanalin zyrtar të Arilenës. / KultPlus.com

‘Nëntori, ma mori, mua dashurinë e parë’ (VIDEO)

Arilena Ara është këngëtarja e re që arriti të depërtojë shpejt në skenën muzikore, ndërsa hovin e suksesit e arriti pikërisht me këngën “Nëntori”, me të cilën u paraqit në festivalin “Kënga magjike”, shkruan KultPlus.

Kënga që në çdo tingull e fjalë shpalosë ndjenjën e këngëtares, arriti të prek shpejtë publikun veçmas ata që ky muaj u ka lënë një boshllëk. Këtë baladë këngëtarja Ara ia kushtoi babait të saj. Pasi që kënga u mirëprit nga publiku, këngëtarja Arilena Ara shumë shpejtë e realizoi një version edhe në gjuhën angleze ndërsa kënga e saj arriti shumë shpejtë të depërtojë edhe jashtë Kosovës.

Muzika dhe produksioni i kësaj këngë është punuar nga Darko Dimitrov kurse teksti është shkruar nga Lindon Berisha.

Arilena Ara është fituese e edicionit të dytë i “X Factor Albania”.

Më poshtë KultPlus ua risjell tekstin dhe videon e këngës ‘Nëntori’:

Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
Dielli nuk më ngroh
Dhimbje sa një mal
Zemra nuk ma fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh


Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë!
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar!
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr, nëntoriiiii..


Ishin plot me zjarr
Muajt n’kalendar
Kur ishim ne bashkë, sa ishim ne bashkë
E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithëve ua thashë, për ne të dy ua thashë


Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr


Nuk e dua më ktë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori


Vitin më t’bukur shkatërroi
Vulën e hidhur shkaktoi
Ky muaj i gjori, t’gjitha mi mori
Në djall le të shkojë
Nëntori
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar!
Nëntori, nëntori, nëntori

Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua këtë muaj
Nëntori, ma mori, nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori
./KultPlus.com

‘Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë’ (VIDEO)

Arilena Ara është këngëtarja e re që arriti të depërtojë shpejtë në skenën muzikore, ndërsa hovin e suksesit e arriti pikërisht me këngën “Nëntori”, me të cilën u paraqit në festivalin “Kënga magjike”, shkruan KultPlus.

Kënga që në çdo tingull e fjalë shpalosë ndjenjën e këngëtares, arriti të prek shpejtë publikun veçmas ata që ky muaj u ka lënë një boshllëk. Këtë baladë këngëtarja Ara ia kushtoi babait të saj. Pasi që kënga u mirëprit nga publiku, këngëtarja Arilena Ara shumë shpejtë e realizoi një version edhe në gjuhën angleze ndërsa kënga e saj arriti shumë shpejtë të depërtojë edhe jashtë Kosovës.

Muzika dhe produksioni i kësaj këngë është punuar nga Darko Dimitrov kurse teksti është shkruar nga Lindon Berisha.

Arilena Ara është fituese e edicionit të dytë i “X Factor Albania”.

Më poshtë ju rikujtojmë këtë këngë me interpretimin fantastik të këngëtares Arilena Ara. / KultPlus.com

Arilena Ara dhe Gjon’s Tears publikojnë videoklipin e këngës ‘Dance me’” (VIDEO)

Këngëtarët shqiptarë që po vendosin vendin e tyre në majat më të larta të botës, Arilena Ara dhe Gjon’s Tears, kanë vazhduar bashkëpunimin e tyre duke sjellë videoklipin e këngës “Dance me”, shkruan KultPlus.

Kjo këngë është edhe pjesë e albumit të Arilenës, “Pop Art”, i cili u publikua në nëntor të këtij viti dhe shënoi suksese të bujshme.

Producent i këngës është Florent Boshnjaku, i cili u kujdes edhe për miksimin dhe masterizimin, ndërsa tekstin e ka shkruar Arilena Ara, Gjon’s Tears, Wendy dhe Florent Boshnjaku.

Kompania e produksionit “Imagine Films” kishte detyrë që të përkujdesej për anën vizuele të këngës. /KultPlus.com

Arilena Ara dhe Gjon Tears kanë gati dhuratën për krishtlindje

Dy këngëtarët shqiptarë shumë të suksesshëm, Arilena Ara dhe Gjon’s Tears kanë përgatitur një dhuratë për Krishtlindje për të gjithë mbështetësit e tyre, shkruan KultPlus.

Arilena ka njoftuar përmes një postimi në “Instagram” se kanë gati videoklipin e këngës “Dance Me”, kënga e cila është pjesë e albumit “Pop Art” të Arilenës që u publikua në nëntor.

“Dhurata jonë e Krishtlindjeve për ju vjen nesër me 25 Dhjetor në orën 19:00!  Videoja zyrtare e ‘DANCE ME’ x Gjon’s Tears”, ka shkruar Arilena Ara në Instagram. /KultPlus.com

‘Dance me’, vjen së shpejti bashkëpunimi mes Arilena Arës dhe Gjon’s Tears

Arilena Ara dhe Gjon’s Tears së shpejti do të publikojnë këngën ‘Dance me’.

Është Ara ajo që ka paralajmëruar që ky bashkëpunim do të vijë së shpejti.

‘Mezi po pres për këtë’ ka shkruar Arilena në një postim në Facebook teksa ka bashkëngjitur një fotografi me artistin Muharremaj, përcjell KultPlus.

Kujtojmë që të dy këngëtarët po i shijojnë sukseset e tyre si në tregun kombëtar ashtu edhe në atë ndërkombëtar./KultPlus.com

Arilena Ara sjell festivalin e saj të parë në Shqipëri

U bë kohë e gjatë që kur kemi marrë pjesë në një festival për herë të fundit po pritja ka përfunduar.

Në datën 19 nëntor, në orën 19:00, sheshi “Skënderbej” do të presë mijëra persona për të festuar “ngjyrat” e albumit të ri të Arilena Arës.

Ashtu siç ka treguar edhe artistja ndërkombëtare në rrjetet e saj sociale, “Pop Art Festival” do të presë në skenë edhe këngëtarë të njohur si Gjon’s Tears dhe Noizy.

Ky festival është i pari i llojit të tij për promovimin e një albumi muzikor dhe është koncerti i parë recital para mijëra vetëve në Tiranë për Arilenën.

Kujtojmë se vitin e kaluar Arilena mbajti një koncert akustik në sheshin “Nënë Tereza”, por pa praninë e publikut në kuadër të masave parandaluese të COVID-19. Albumi “Pop Art”, me 12 këngë përfshirë këtu edhe “Thirr Policinë”, “Ke me mungu”, “Aligator” dhe “Murderer”, shënon një tjetër stad të karrierës së Arilenës, dhe vendos një standard të ri për industrinë e muzikës shqiptare.

Vite pas fitores së X Factor Albania, pak vite pas bujës që pati kënga “Nëntori” dhe shumë pak kohë pas fitores së Festivalit të 58-të të Këngës, Arilena duket gati më shumë se kurrë për sukseset e radhës.

Se çfarë surprizash do të ketë “Pop Art Festival” mbetet për t’u zbuluar në 19 nëntor, në sheshin Skënderbej! / KultPlus.com

Albumi “Pop Art” i Arilena Arës i disponueshëm në YouTube (VIDEO)

Arilena Ara është artisjta e radhës e cila i ka publikuar këngët e albumit të saj të ri, “Pop Art”, në platformën muzikore YouTube.

Këngët vijnë në versionin audio dhe janë realizuar nga bashkëpunëtorë të shumtë, si Mixey, Endrit Mumajesi, 2po2, Elinel, Florent Boshnjaku, Gjon’s Tears, Darko Dimotrov dhe të tjerë.

Albumi “Pop Art” i përmban gjithsej 12 këngë si, “Ai je”, “Aligator”, “Dance Me”, “E gjallë”, “Ëndërr”, “Ke me mungu”, “Mëkat”, “Mam”, “Murderer”, “Obsession”, “Pop Art”, “Stafeta” dhe “Thirr Policinë”. / KultPlus.com

‘Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë!’ (VIDEO)

Arilena Ara është këngëtarja e re që arriti të depërtojë shpejt në skenën muzikore, ndërsa hovin e suksesit e arriti pikërisht me këngën “Nëntori”, me të cilën u paraqit në festivalin “Kënga magjike”, shkruan KultPlus.

Kënga që në çdo tingull e fjalë shpalosë ndjenjën e këngëtares, arriti të prek shpejtë publikun veçmas ata që ky muaj u ka lënë një boshllëk. Këtë baladë këngëtarja Ara ia kushtoi babait të saj. Pasi që kënga u mirëprit nga publiku, këngëtarja Arilena Ara shumë shpejtë e realizoi një version edhe në gjuhën angleze ndërsa kënga e saj arriti shumë shpejtë të depërtojë edhe jashtë Kosovës.

Muzika dhe produksioni i kësaj këngë është punuar nga Darko Dimitrov kurse teksti është shkruar nga Lindon Berisha.

Arilena Ara është fituese e edicionit të dytë i “X Factor Albania”.

Më poshtë KultPlus ua risjell tekstin dhe videon e këngës ‘Nëntori’:

Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
Dielli nuk më ngroh
Dhimbje sa një mal
Zemra nuk ma fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh


Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë!
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar!
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr, nëntoriiiii..


Ishin plot me zjarr
Muajt n’kalendar
Kur ishim ne bashkë, sa ishim ne bashkë
E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithëve ua thashë, për ne të dy ua thashë


Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori, ma mori, u shua dhe ky zjarr


Nuk e dua më ktë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori


Vitin më t’bukur shkatërroi
Vulën e hidhur shkaktoi
Ky muaj i gjori, t’gjitha mi mori
Në djall le të shkojë
Nëntori
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar!
Nëntori, nëntori, nëntori

Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua këtë muaj
Nëntori, ma mori, nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj, nuk e dua më ktë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori
./KultPlus.com

‘Lamtumirë po m’thu, po si mundesh me shku e me m’harru?!’ (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare e njohur për vokalin e saj tejet të veçantë, ka publikuar këngën e saj më të re që mban titullin ”Ke me mungu”. Bëhet fjalë për Arilena Arën, e cila para publikut gjithmonë vjen me balada të fuqishme që jetësohen përmes zërit të saj të fuqishëm, shkruan KultPlus.

Teksti i ”Ke me mungu” është shkruar nga artisti dhe kant-autori nga Prishtina, Yll Limani. Ndërkaq, teksti i këngës flet për një dashuri të humbur.

Bashkangjitur gjeni videoklipin dhe tekstin e këngës.

Ke me mungu

Kur do të shoh e nuk do mund të flas
Kur numrin tënd nuk mund ta thërras
Nuk do jesh këtu me ma hek mërzinë
Me fol për ëndrra e me bo dashni
Në çdo sekond më kujtohesh ti
Po largohesh…

Pse nuk po rrin kur edhe unë kam me t’mungu?

A nuk dhash gjithçka?
A nuk dita me dasht?
A nuk dita me t’mbajtë?
Lamtumirë po m’thu
Po si mundesh me shku e me m’harru?

Ke me mungu
Ke me mungu

Do jetë dimri më i ftohtë
Do jetë viti më i gjatë
Do ta mbush këtë dhomë me lot
Do fundosem pak nga pak
Do largohem nga këtu
Do shkoj ku s’më njeh njeri
Këtë qytet pa ty s’e dua
Në çdo vend m’kujtohesh ti

Pse nuk po rrin kur edhe unë kam me t’mungu?

A nuk dhash gjithçka?
A nuk dita me dasht?
A nuk dita me t’mbajtë?
Lamtumirë po m’thu
Po si mundesh me shku e me m’harru?

Ke me mungu
Ke me mungu.
/ KultPlus.com

Arilena Ara dhe Dafina Zeqiri së shpejti publikojnë ‘Thirr Policinë’

Këngëtarja nga Shkodra, Arilena Ara, që një kohë ka nisur punën për albumin e ri të quajtur “Pop Art”.

Për njërin nga projektet, ajo ka bashkuar forcat me artisten Dafina Zeqirin dhe kënga e tyre është thuajse në finalizim.

Arilena së fundmi ka ndarë një postim në rrjete sociale duke njoftuar disa detaje të tjera për bashkëpunimin “Thirr Policinë”.

“Kudo unë & ti, “Thirr Policinë në bashkëpunim me Dafina Zeqirin, videoja muzikore po vjen. Një javë deri kur të thërrasim policinë”, ka shkruar ajo.

Megjithatë, vajzat nuk kanë zbuluar një datë të saktë të lansimit të këngës së tyre të re. / KultPlus.com

Gjon’s Tears bashkëpunim me këngëtaren e njohur shqiptare

Dy këngëtarët shqiptarë, Gjon’s Tears dhe Arilena Ara, së shpejti do të vijnë me një bashkëpunim muzikor, shkruan KultPlus.

Lajmi u bë i ditur nga këngëtarja shqiptare, Ara, përmes një postimi në llogarinë e saj në Insta Story. Ndërkaq, akoma nuk është bërë e ditur se kur saktësisht do të publikohet projekti i paralajmëruar

Gjon’s Tears, ndër të tjera, është akoma duke e shijuar suksesin e tij pas Eurovisionit. / KultPlus.com

‘Të ulëras, t’ia fal apo ta vras?’

Arilena Ara ishte shpallur fituese e edicionit të 58-të të Festivalit të Këngës, një festival që viteve të fundit ka pasur shumë polemika. Madje menjëherë pas fitores së këngëtares pati edhe komente të ndryshme në rrjetet sociale, ku ishin të shumtë ata që e përkrahnin por pati edhe të tjerë që ishin të pakënaqur me fitoren e këngëtares, shkruan KultPlus.

Muaji mars i këtij viti ndryshoi rrjedhën e jetës, mbylli teatro e anulimin shumë koncerteve e ngjarjeve të ndryshme kulturore. Një ndër ta ishte edhe Eurovisioni.

Me anulimin e kësaj gare organizatorët e kishin lënë në dorën e shteteve nëse dëshironin që të ndryshojnë përfaqësuesit e tyre apo ti dërgojnë të njëjtit me këngë të re. Derisa shumë vende kishin konfirmuar ridërgimin e emrave të njejtë, Shqipëria kishte vendosur se do të mbajë festivalin që dërgon artistin në skenën evropiane.

Gjersa sonte ka filluar nata e parë e Festivalit të 59-të të Këngës, KultPlus ju sjellë këngën fituese të edicionit të kaluar.

‘Shaj’ është një këngë që është performuar në mënyrë të jashtëzakonshme nga këngëtarja dhe përcjellë një emocion të fortë tek publiku.

“A i sheh”, dueti që bën thirrje artistike për mirënjohje jetësore

Këngëtarët e dëshmuar në skenën muzikore, Alban Skenderaj dhe Arilena Ara së fundmi janë bërë bashkë në një projekt muzikor, shkruan KultPlus.

“A i sheh” është kënga e tyre më e re, përmes së cilës kanë sjellur para publikut një vlerë tjetër muzikore.

Kënga tekstin e së cilit e ka shkruar Alban Skenderaj dhe e ka kompozuar melodinë, sjell vargje të fuqishme të cilat përçojnë mesazhe të mirënjohjes për gjërat të cilat na rrethojnë në jetë.

Butësia e zërit të Arilenës dhe bukuria e interpretimit të Albanit bënë që kjo këngë t’i gëzoj artdashësit e dy këngëtarëve.

KultPlus ua sjell tekstin dhe vidoklipin e këngës “A i sheh”:

A i sheh rreth teje bukurite?

Malet, lumenjte, oqeanet ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

Rrezet e diellit mbi poezite,

ngjyrat e gjithe kesaj bote ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh

sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?

Lotet a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh

sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

A i sheh puthjet ne perendim?

Pikat e shiut qe bien ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

Lotet qe rrjedhin nga nje gezim

buzeqeshjet e nje femije ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

A i sheh dallget, qe perplasen shkembinjve sa here qe mendoj per ty, a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

Kenget dhe vargjet, qe i thura me shpirt e me zemer ne duar, ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh

sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?

Lotet a i sheh?

Thuam a i sheh, sheh, sheh

sheh, sheh, sheh, ti a i sheh?

Jane per ty, a i sheh? / KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=vwAt04vyMYU&ab_channel=AlbanSkenderajMusic

‘Nëntori, ma mori mua dashurinë e parë’ (VIDEO)

Arilena Ara është këngëtarja e re që arriti të depërtojë shpejtë në skenën muzikore, ndërsa hovin e suksesit e arriti pikërisht me këngën “Nëntori”, me të cilën u paraqit në festivalin “Kënga magjike”, shkruan KultPlus.

Kënga që në çdo tingull e fjalë shpalosë ndjenjën e këngëtares, arriti të prek shpejtë publikun veçmas ata që ky muaj u ka lënë një boshllëk. Këtë baladë këngëtarja Ara ia kushtoi babait të saj. Pasi që kënga u mirëprit nga publiku, këngëtarja Arilena Ara shumë shpejtë e realizoi një version edhe në gjuhën angleze ndërsa kënga e saj arriti shumë shpejtë të depërtojë edhe jashtë Kosovës.

Muzika dhe produksioni i kësaj këngë është punuar nga Darko Dimitrov kurse teksti është shkruar nga Lindon Berisha.

Arilena Ara është fituese e edicionit të dytë i “X Factor Albania”.

Më poshtë ju rikujtojmë këtë këngë me interpretimin fantastik të këngëtares Arilena Ara. / KultPlus.com

Arilena Ara pjesë e “Vogue Italia”, në mesin e 8 vajzave më të fuqishme nga e gjithë bota

Arilena Ara së fundmi iu bashku botës së modës. Ajo është bërë pjesë e ‘Vogue Italia’ dhe ‘Milan Fashion Week’ në mesin e 8 vajzave më të fuqishme nga e gjithë bota.

Java Milaneze e Modës këtë vit i është besuar stilistes së famshme kineze, Sara Ëong, e cila do të mbledhë në një event virtual 8 vajza dhe gra më me influencë në glob. “For Powerful Women” do të bëjë bashkë këngëtare, modele dhe personalitete nga SHBA, Italia, Lindja e Largët dhe vende të tjera, të cilat do të tregojnë çfarë duhet të presin nga moda në vitin 2021 me anë të videove të realizuara nga stafi i tyre në bashkëpunim me gjigandët e modës.

Një nga këto 8 vajza të përzgjedhura nga vetë Wong është edhe artistja shqiptare, Arilena Ara.

Arilena do të jetë pjesë e eventit virtual, që do të transmetohet livestream ditën e sotme, 23 shtator, ndërkohë ajo ka realizuar edhe një set fotografik me veshje nga Sara Wong, i cili pritet të jetë publik në ditët në vazhdim përgjatë javës.

Në ditët në vazhdim do të kemi mundësi të shohim më tepër detaje nga Vogue në rrjetet e tyre sociale mbi setin fotografik të Arilenës dhe 7 vajzave të tjera. /Prive.al / KultPlus.com

Arilena Ara e Ardit Gjebrea risjellin këngën “Kur braktis atë që do” (VIDEO)

Arilena Ara dhe Ardit Gjebrea kanë risjellë këngën “Kur braktisë atë që do” përmes një performancë live me piano.

Interpretimi vjen i shoqëruar me një video të realizuar në plazh. Zëri magjik i Arilenës, tingujt e lehtë të sjellë nga Gjebrea dhe tingujt e natyrës, kanë perfeksionuar këtë performancë të njëshme./ KultPlus.com

Arilena nuk do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2021

Me anulimin e garës në Eurovision Song Contest, organizatorët e kanë lënë në dorën e shteteve nëse dëshirojnë të ndryshojnë përfaqësuesit apo do ti dërgojnë të njëjtit me këngë të re.

Derisa shumë vende kanë konfirmuar ridërgimin e emrave të njëjtë, Shqipëria tashmë ka konfirmuar se do ta mbaj festivalin që dërgon artistin në skenën europiane.

Kjo do të thotë se Arilena nuk do të shkoj në mënyrë automatike, teksa gjasat që ajo të shkoj sërish janë vetëm nëse merr pjesë prapë në garën e festivalit të televizionit publik në Shqipëri.

Mirëpo, për shkak të gjendjes aktuale ku nuk janë të lejuara udhëtimet, duket se Arilena e ka të pamundur të paktën tani për tani të udhëtoj nga Amerikë, atje ku po punon për projektet e saj për të krijuar një tjetër material për kompeticion.

Mirëpo, një gjë dihet se artistët që dëshirojnë të marrin pjesë kanë kohë deri në shtator për të punuar në projektet e tyre pasiqë në muajin e nëntë hapet konkursi për pranimin e këngëve për festivalin e dhjetorit. / KultPlus.com

“Çdo natë të shoh si vegim, s’të prek dot të ndiej në shpirt” (VIDEO)

Arilena Ara është një nga këngëtaret më të mira shqiptare, e cila u bë e famshme në botën shqiptare me fitoren në sezonin e dytë të garës për talentë ‘X Factor Albania’, shkruan KultPlus. Sonte po e sjellim një nga këngët e saj më të bukura me titull “Vegim”.

Ajo mori pjesë në edicionin e 18-të të ‘Këngës Magjike’ dhe doli në vendin e tretë me këngën ‘Nëntori’. Në vitin 2019, ajo fitoi Festivalin e 58-të të Këngës në RTSH dhe me këngën Fall from the Sky, do ta përfaqësonte Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës 2020 në Roterdam, Holandë, por festivali u anulua.

Më poshtë kënga dhe teksti. /KultPlus.com

Me heshtjen jetoj
Në ërsirrën e plotë
Unë ngadalë,
Kur ëndrra më zgjon
Ti sje askund në këtë botë

Çdo natë të shoh si Vegim
Stë prek dot të ndjej në shpirt

Ref:
Shpirti im të kërkon në qiell në tokë
E vetme jam skam faj

Shpirti im të kërkon në qiell në tokë
Sytë e tij janë lartë po qaj

Ditarin shfletoj
Unë çdo fletë e kthej
Shënoj aty
Sa kohë më mungon
Dhe zemra të kërkon

Çdo natë të shoh si Vegim
Stë prek dot të ndjej në shpirt

Ref: x2
Shpirti im të kërkon në qiell në tokë
E vetme jam skam faj

Si harroj fjalët që ti kur më the
Kur të mos jem mos harro
Pranë do më kesh

Ouuuu – ouuuuuu uooouu – na – nana na
Na -na nanaaa , nana na naaaa
Naa – naa – naaaa

Ref: x3
Shpirti im të kërkon në qiell në tokë
E vetme jam skam faj.

Publikohet videoklipi i “Fall from the sky” nga Arilena Ara (VIDEO)

Tashmë është publikuar edhe videoklipi i këngës “Fall from the sky” kënduar nga Arlilena Ara, shkruan KultPlus.

Me ketë këngë Arliena Ara do ta përfaqësonte Shqipërinë në Eurovizionin 2020.

Kjo këngë është zgjedhur për përfaqësimin e Shqipërisë në Eurovizionin 2020 pas një gare shumë të ngushtë. / KultPlus.com

https://youtu.be/vXpCWFIY6YE?t=4

Gafa e Eurovision-it, e prezenton Arilena Arën si armene (FOTO)

Këngëtarja shqiptare, Arilena Ara, në dhjetor të vitit të kaluar ishte zgjedhur të përfaqësonte Shqipërinë në festivalin evropian, Eurovision.

Sot faqja zyrtare e Eurovisionit, ka lëshuar një gafë pasi e ka prezantuar këngëtaren shqiptare si armene, raporton Zeri.Info

Duke shkruar për biografinë e këngëtares shkodrane, Eurovision.tv, shkruan se ‘Këngëtarja armene ka marrë pjesë në shumë paraqitje live viteve të fundit”. E kjo nuk ka ikur nga fansat shqiptarë të festivalit të cilët e kanë publikuar edhe këtë gafë në rrjetet sociale.

Ky lëshim është përmirësuar pas disa orësh dhe tani në faqen e Eurovisionit fjala “Armenian” është zëvendësuar me “Albanian”.

Kujtojmë, se këtë vit për shkak të pandemisë është anuluar edhe festivali evropian ku e kishin konfirmuar pjesëmarrjen 41 shtete./KultPlus.com

Arilena Ara live në Tiranë (LIVE)

Këngëtarja e njohur shqiptare Arilena Ara është duke mbajtë një koncert live në Tiranë, shkruan KultPlus.

Ky koncert tashmë është duke u transmetuar live edhe nga kryetari i Bashkisë së Tiranës Erio Veliaj. KultPlus ju sjell këtë performancë live të këngëtares që këtë vit është dashur ta prezantojë Shqipërinë në Eurovizion./KultPlus.com

LIVE

Le ta shijojmë dhe duartrokasim të gjithë nga shtëpia performancën brilante të Arilena Ara (“Sounds Of Silence”) nga Sheshi Nënë Tereza.

Gepostet von Erion Veliaj am Samstag, 2. Mai 2020

Arilena Ara lanson versionin anglisht të këngës përfaqësuese në “Eurovision”

Para pak orësh u lansua versioni zyrtarë në gjuhën angleze i këngës së Arilena Arës, me të cilën do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovisionin” e 2020-s, transmeton Koha.

Me titull “Fall From The Sky”, kënga e cila i fitoi zemrat e publikut shqiptarë anembanë botës për emocionin që e transmetonte përmes zërit të fuqishëm të Arës, vazhdon të tingëllojë bukur edhe në gjuhën angleze. 

Këngëtarja e re në moshë por me një karrierë të suksesshme në skenën muzikore, e kishte fituar Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar dhe kështu ishte përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e sivjetmë të “Eurovisionit”, që do të mbahet në Rotterdam të Holandës.

Kënga fituese e zhanrit baladë titullohej “Shaj”, dhe erdhi me tekst të Lindon Berishës ndërsa për muzikën ishin përkujdesur, Darko Dimitrov e Lazar Cvetkovski.

Edicioni i 65-të i “Eurovisionit” do të mbahet nga 12 maji deri më 16 maj, ku Arilena Ara performon në pjesën e dytë të gjysmëfinales së dytë të festivalit. /KultPlus.com

https://www.youtube.com/watch?v=p-E-kIFPrsY&feature=emb_title

Arilena Ara xhiron klipin për Eurovizion

Arilena Ara fitoi mundësinë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion, por kjo s’do të thotë që sfidat e saj kanë mbaruar.

Ajo ndodhet momentalisht në Holandë, ku po xhiron dhe klipin e këngës së saj “Shaj”. Ai pritet të publikohet së shpejti.

Moti në Holandë ama nuk ka qënë në anën e saj, pasi sipas këngëtares është shumë ftohtë.

Kur e pyesin nëse ka ftohtë, Arilena u është përgjigjur “Jo mi çne”. /KultPlus.com