Sonte, natë muzikore me ‘The Band’ në ROCKUZINË

Sonte në Rockuzinë do të performojë grupi ‘The Band’.

Grupi përbëhet nga muzicientë me përvojë të gjatë në skenë, e këta janë Luan Tashi, vokal/kitarë, Luan Macula në kitarë, Labinot Krasniqi në bass dhe Vedo Hasani në bateri.

Individualisht, të gjithë kanë performuar me bende të ndryshme muzikore në këto 25 vitet e fundit, ndërsa dëshira për të performuar live i bëri bashkë ata.

Sonte, në Rockuzinë, një natë energjike i pret të gjithë që do të vijnë. / KultPlus.com

Ruckuzinë sonte sjellë Flaka Krelani and Band

Sonte në Rockuzinë do të performojë Flaka Krelani and Band.

Flaka e filloi karrierën e saj në “Ethet”, ku ajo arriti deri në finale. Pas kësaj gare, ajo u bë një nga këngëtaret shqiptare më të njohura të muzikës rok. Flaka ka marrë pjesë në disa festivale muzikore të mbajtur në territore të ndryshme shqiptare. Ajo ka marrë pjesë në Top Fest, duke marrë çmimin “Best Alternative” në edicionin e katërt, dhe “Best Rock” në edicionin e tetë.

Ajo është përpjekur në garën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision katër herë. Në vitin 2008, ajo zuri vendin e dytë, dhe në pozitat Top 5 në dy vitet e ardhshme. Në vitin 2015 ajo renditet e treta me këngën e saj “S’je Për Mu”.
Flaka ka arrit që me talentin e saj dhe zërin karakteristik të tërheqë një numër të madh të adhuruesve të muzikës rok, me performanca jashtëzakonisht energjike./ KultPlus.com

Sonte në Rockuzinë do të performojë Beska & Band

Beska & Band është një formacion i përbërë nga muziktarë të njohur nga Prizreni dhe funksionon që nga viti 2008.

Pjesëtarët e këtij formacioni kanë qenë aktiv në rok skenën kosovare që nga viti 1994, duke qenë pjesë të rok grupeve të njohura kosovare, si Hard, Menkis, Minatori, Marigona, etj, si dhe pjesë të live formacioneve dhe studio projekteve të ndryshme.

Ideja e Beska&Band lindi nga vokalisti Beska dhe tastiersiti Artani të cilët më herët kishin perfomuar së bashku. Ata e ftuan kitaristin Fisnik Hoxha duke e formuar formacionin fillestar të Beska&Band, ndërsa këtij formacioni më vonë iu bashkëngjit edhe bateristi Xhemil Gjini.

Formacioni Beska&Band është pjesë e pashmangshme e ndejave dhe ka paraqitje të rregullta në klubet e natës në Tiranë, Durrës, Vlorë, Ulqin dhe në shumë qytete të Kosovës. Grupi është i inspiruar nga muzika rok, latino rok, funk dhe blues. Anëtarët e këtij formacioni janë: Besmir Shishko, Artan Elshani, Fisnik Hoxha dhe Xhemil Gjini./ KultPlus.com

Haliband sonte në Rockuzinë

Grupi i njohur Haliband sonte me performancë live në Rockuzinë.

Grupi Haliband u themelua në vitin 2002 nga Andin dhe Krenar Halimi. Në të njëjtin vit, grupi incizon këngën e parë të titulluar “I humbur në dhembjen e saj”, derisa e njëjta i prezantohet publikut me videoklip në vitin 2003.

Në vitin 2004, grupit i bashkëngjiten edhe basisti Agim Berisha dhe bateristi Petrit Riza. Në këtë formacion, Haliband fillon të performojë në kafiteri dhe klube të ndryshme në Kosovë dhe Shqipëri si Depo, Zebra, kafiteria e teatrit ODA, Charl’s Bar Tirana etj.

Pas performancave të ndryshme nëpër mbrëmje, Haliband vendos të hyjë në studio për incizime të reja, dhe brenda periudhës 2005 – 2007 incizohen këngët “Pamjet”, “Qyteti pa plan”, “Ti vjen dhe shkon”, “Rock N’ Roll”, “Hajt se bohet mire” dhe një këngë instrumentale. Të gjitha këto këngë bëhen pjesë e albumit të parë të grupit, i cili del në shitje në dhjetor të vitit 2007.

Që nga viti 2007, grupi fillon të bashkëpunojë me këngëtarin Besart Halimi dhe në këtë formacion paraqitet në mbrëmje dhe në koncerte të ndryshme brenda dhe jashtë Kosovës. Ky bashkëpunim zgjat rreth pesë vite, derisa për shkak të angazhimeve të ndryshme të anëtarëve të grupit, pas vitit 2015 Haliband paraqitet shumë më rrallë para publikut, për tu rikthyer prap në shtator të këtij viti me performancat në të vetmin lokal ne Kosovë ku luhet dhe ndëgjohet rock, në Rockuzinë, Prishtinë.

Performanca e tyre sonte në Rockuzinë, fillon nga ora 21:00. / KultPlus.com

Jericho rikthehet në Rockuzinë me një performancë magjike

Pas kërkesave te shumta nga fansat, këtë të enjte në Rockuzinë do të kthehet për herë të dytë për një performacë plotë energji grupi i njohur kosovar Jericho.

Jericho është një rock grup i formuar nga disa të rinj shqiptarë nga Kosova, në maj të vitit 1997 në Prishtinë. Ky grup njihet për muzikën dhe tekstet e tyre mjaft të veçanta.

Muzika e Jerichos është përzierje e muzikës rock, alternative, elektronike dhe muzikës tradicionale shqiptare e cila është karakteristikë e regjionit te Kosovës dhe Shqipërisë veriore. Përveç instrumenteve standarde të rokut, ata përdorin edhe instrumente orientale të cilat bëjnë pjesë në muzikën tradicionale shqiptare, siç është tupani, kavalli dhe zurna.

Tekstet e këngëve në përgjithësi janë të shkruara në dialektin gegë, i cili flitet në Kosovë, Maqedoni dhe Shqipërinë veriore, ku, shpesh përdoret edhe në poemat epike shqiptare. Të gjitha këngët e Jerichos, trajtojnë tema sociale, me theks të veçantë për problemet që populli shqiptar i ka pasur dhe vazhdon t’i ketë me qeverisjen e vendit. Një nga këngët e para si dhe ajo që i mundësoi Jerichos të ndërtoj një publik rreth vetes është ”Don’t f*** with Albanians”. Këngët e Jericho-s janë të njohura kryesisht në mesin e të rinjve shqiptarë që jetojnë në Ballkan, por janë transmetuar edhe në stacionet e ndryshme të pavarura dhe Radio alternative në të gjithë vendet ish-jugosllave.

Me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së shtetit shqiptar, ky grup, publikoi këngën ”Nëntor i ftohtë”. Një “nëntor i ftohtë” kur populli po festonte një shekull si shtet i pavarur. Ky titull “i ftohtë”, sipas vokalistit Petrit Çarkaxhiu, ishte si pasojë e mosinformimit dhe injorancës së popullit për këtë datë të rëndësishme, mirëpo edhe për gjendjen e atëhershme në të cilën gjendej populli shqiptar. Kjo këngë është e ndarë në tri pjesë, ku pikërisht pjesa e parë flet për 28 nëntorin e 1912-ës, ku, sipas Petritit ishte viti më i vështirë i popullit shqiptar, sidomos për ata të cilët u ndanë me forcë nga Shqipëria.

Përveç këngëve të lart përmendura, grupi “Jericho” njihet edhe për shumë këngë të tjera si: ”Zgjohu”, ”Tomlin e nonës”, ”Kur do t’pushojë kjo kangë”, ”Albanian Rhapsody” e shumë të tjera. Tani anëtarët e grupit janë në përgatitje të albumit më të ri të tyre.

Pjesëtarët e këtij rock grupi janë:

Petrit Çarkaxhiu – Vocal & Rhythm Guitar
Leonard Canhasi – Solo Guitar
Suad Jamini – Bass Guitar
Visar Rexha – Drums

“The Derps” sonte në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të peformojë grupi i njohur rok nga Mitrovica “The Derps”.

Grupi përbëhet prej Dren Nishliu vokal dhe kitarë, Erhan Mujka bass dhe Emir Ismajli beteri.

Ideja e formimit të bendit erdhi në vitin 2012, pas bashkëpunimit dhe përshtatjes muzikore në mes të Erhanit dhe Drenit që në atë kohë punonin në një projekt instrumental.


Grupi ka një repertor mjaft të gjerë dhe të gjitha këngët i performon në mënyrën e vete unike dhe shumë të pëlqyer nga publiku. 


Performanca e tyre në Rockuzinë fillon sonte nga ora 21:00./ KultPlus.com

Sonte në Rockuzinë do të performojë Grupi NA

Performanca e këtij bendi në Rockuzine do të fillojë prej orës 21:00.

Grupi Na është një grup artistësh i njohur.

Emri “NA” dmth (NE). Edhe pse është emër i shkurtër, historia e suksesit të këtij rok bendi është shumë e gjatë. NA lindi në tetorin e pasluftës të vitit 1999. Duke perfomuar bashkë, treshja së shpejti zë vend si bend i shkëlqyeshëm i klubeve dhe ndejave. Sot ata kanë një orar të ngjeshur javor të ftesave nëpër Kosovë dhe jashtë saj.
Anëtarët e grupit janë: Kreshnik Koshi, Bekim Këpuska, Blerat Këpuska dhe Klodian Rexhepaj./ KultPlus.com

Flaka Krelani sonte në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të performojë Flaka Krelani and Band.

Flaka e filloi karrierën e saj në “Ethet”, ku ajo arriti deri në finale. Pas kësaj gare, ajo u bë një nga këngëtaret shqiptare më të njohura të muzikës rok. Flaka ka marrë pjesë në disa festivale muzikore të mbajtur në territore të ndryshme shqiptare. Ajo ka marrë pjesë në Top Fest, duke marrë çmimin “Best Alternative” në edicionin e katërt, dhe “Best Rock” në edicionin e tetë.

Ajo është përpjekur në garën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision katër herë. Në vitin 2008, ajo zuri vendin e dytë, dhe në pozitat Top 5 në dy vitet e ardhshme. Në vitin 2015 ajo renditet e treta me këngën e saj “S’je Për Mu”.

Flaka ka arritë që me talentin e saj dhe zërin karakteristik të tërheqë një numër të madh të adhuruesve të muzikës rok, me performanca jashtëzakonisht energjike./ KultPlus.com

BB Poqi sonte në Rockuzinë

B.B Poqi ka realizuar shumë këngë dhe shumë albume të cilat u bënë hite të mëdha në rajonin ku flitet shqip.

Këngëtari dhe autori i shumë këngëve, i cili fillimisht formoi bendin “Babillon“ me të cilin i incizoi disa këngë si “Babillon“, “Ti je një iluzion“, “Edhe një natë si kjo“ dhe e fundit “Diku pranë shtëpisë time“, më vonë ai u nda nga bendi dhe vazhdoi karrierën si solo këngëtar.

Sonte BB Poqi do të performojë në Rockuzine duke filluar nga ora 21:30. / KultPlus.com

Ethnically Pllugged sonte në Rockuzinë

Sonte më 6 dhjetor Ethnically Pllugged do të ngjiten për herë të dytë në skenën e Rockuzinë, shkruan KultPlus.

Ethnically Pllugged, i formuar në vitin 2004, është një grup i përbërë nga disa prej muzikantëve shumë të njohur të Kosovës.

Të gjithë anëtarët e grupit kanë përvojë mbi 20 vjeçare me gupe të ndryshme kosovare si TNT, Marigona etj.

Muzika e ‘Ethnically Pllugged’ është e bazuar në përpunimin e muzikës tradicionale shqipe me instrumente të ndryshme dhe me anim nga Jazz/Fusion. Ata publikuan audio CD dhe DVD në vitin 2005. Deri më tani kanë pasur shumë performanca të suksesshme nëpër Kosovë.

Bendin e përbëjnë, Luan Macula në kitarë, Ilir Tolaj në kitarë, Edon Ramadani në piano dhe Teoman Ukqa në bateri. / KultPlus.com

Florent Abrashi sonte në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë, do të performojë këngëtari i njohur i rock skenës kosovare, Florent Abrashi, shkruan KultPlus.

Abrashi, një emër jo pak i njohur në lokalet e natës kudo në Kosovë, tash e disa vite bën muzikë live dhe karakterizohet me zërin e tij prej një rokeri me një të ardhme të ndritur. Ai ka qenë pjesëmarrës dhe fitues në The Voice of Albania 2014.

Së fundmi, Abrashi ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor, këngën dhe klipin “Kush niset me bo sevda”. Kënga është një ripërpunim i këngës së vjetër qytetare.

Florenti dhe bendi i tij Funky Guru kanë një repertoar të gjerë të këngëve rock, dhe janë mjaft aktiv me projekte të reja në muzikë, përpos angazhimeve të shpeshta me performanca live.

Florent Abrashi dhe grupi i tij Funky Guru do të performojnë sonte live në Rockuzinë duke filluar nga ora 21:00./ KultPlus.com

Florent Abrashi sonte në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të performojë këngëtari i njohur i rock skenës kosovare, Florent Abrashi, shkruan KultPlus.

Abrashi, një emër jo pak i njohur në lokalet e natës kudo në Kosovë, tash e disa vite bën muzikë live dhe karakterizohet me zërin e tij prej një rokeri me një të ardhme të ndritur. Ai ka qenë pjesëmarrës dhe fitues në The Voice of Albania 2014.

Së fundmi, Abrashi ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor, këngën dhe klipin “Kush niset me bo sevda”. Kënga është një ripërpunim i këngës së vjetër qytetare.

Florenti dhe bendi i tij Funky Guru kanë një repertoar të gjerë të këngëve rock, dhe janë mjaft aktiv me projekte të reja në muzikë, përpos angazhimeve të shpeshta me performanca live.

Florent Abrashi dhe grupi i tij Funky Guru do të performojnë sonte live në Rockuzinë duke filluar nga ora 21:00./ KultPlus.com

Albina Kelmendi and Band performojnë sonte në Rockuzinë

Albina, një këngëtare e dalluar nga Talent Show “The Voice Of Albania” performon sonte, me 24 shkurt, në Rockuzinë, lokal ky tani më i njohuri për shprehjen e talenteve dhe performancave muzikore të rrymës Rock.

Karriera e Albinës si këngëtare filloi nga Talent Show i njohur “The Voice Of Albania”, ajo nuk u ndal me kaq, pasi që në fillimet e saj u ngjit suksesëshëm edhe në skenën e finales së “Top Fest” me këngën “Nuk ka ma mirë”.
Nga ajo kohë, Albina realizoi edhe dy videoklipe duke filluar me = “Ëndrrën mos ma merr” dhe “Hera e parë”.


Ajo performon në shumë lokale të vendit tonë pasi talenti dhe zëri i saj çdo ditë e më shumë po pëlqehet nga publiku shqiptar.

Të gjithë ata që e duan rokun dhe zërin e Albinës kanë mundësinë ta shijojnë në një nga lokalet më të mira të vendit tonë ku performohet live, sonte në Rockuzinë. / KultPlus.com

BB Poqi dhe Armadillo Band performojnë sonte në Rockuzinë

B.B Poqi ka realizuar shumë këngë dhe shumë albume të cilat u bënë hite të mëdha në rajonin ku flitet shqip.

Këngëtari dhe autori i shumë këngëve, i cili fillimisht formoi bendin “Babillon“ me të cilin i incizoi disa këngë si “Babillon“, “Ti je një iluzion“, “Edhe një natë si kjo“ dhe e fundit “Diku pranë shtëpisë time“, më vonë ai u nda nga bendi dhe vazhdoi karrierën si solo këngëtar dhe herë pas here në bashkëpunim me band-in tjetër “Armadillo Blues Band“.

Sonte BB Poqi do të performojë në Rockuzine bashkë me Armadillo Band duke filluar nga ora 21:00. / KultPlus.com

Grupi i njohur ‘Ethnically Plluged’ performon sonte në Rockuzinë

Ethnically Pllugged, i formuar në vitin 2004, është një grup i përbërë nga disa prej muzikantëve shumë të njohur të Kosovës.

Të gjithë anëtarët e grupit kanë përvojë mbi 20 vjeçare me gupe të ndryshme kosovare si TNT, Marigona etj.

Muzika e ‘Ethnically Pllugged’ është e bazuar në përpunimin e muzikës tradicionale shqipe me instrumente të ndryshme dhe me anim nga Jazz/Fusion. Ata publikuan audio CD dhe DVD në vitin 2005. Deri më tani kanë pasur shumë performanca të suksesshme nëpër Kosovë.

Bendin e përbëjnë, Luan Macula në kitarë, Ilir Tolaj në kitarë, Edon Ramadani në piano dhe Teoman Ukqa në bateri. Këtë nate Ethnically Pllugged do të ngjiten në skenën e Rockuzinë për herë të parë, me shumë risi në repertorin e tyre.

Performanca e tyre fillon në ora 21:00. / KultPlus.com

Lekë Gjurgjiali and Band, performojnë sonte në Rockuzinë

Rockuzinë po vazhdon me prurjet e tyre. Sonte të tjerë performues do të krijojnë atmosferë të mrekullueshme me performancën e tyre live.

Lekë Gjurgjiali and Band, do të jenë sonte në Rockuzinë.

Fillet e muzikës ata i filluan veç e veç në periudha të ndryshme kohore. Ndërsa performanca e parë e tyre si grup ka qenë në janar të vitit 2013, ku pjesëtarë të grupit në atë kohë ishin Leke Gjurgjiali (vocal, kitarë, harmonike), Ervin Gjinolli (kitarë), Rron Nela (bateri) & Amin Rafat (bass kitarë).

Gjatë këtyre 4 viteve janë prezantuar si “Leke Gjurgjiali & Band”. Gjatë këtyre viteve grupi karakterizohej me cover të këngëve rock shqip, pasi që mendojnë se vitet e ‘80 janë koha e artë e rockut në Kosovë.

Në tetor te vitit 2016 grupi nënshkroi kontratë menaxhuese me “Dobroshi Talent Agency” dhe është nën menaxhimin e tyre. Para performances në festivalin e njohur “Beer & Ëine Fest” në Prishtinë, grupit i’u bashkua edhe Argjent Pacolli në bass kitarë.

Lekë Gjurgjiali and Band fillojnë performancën e tyre sonte në Rockuzinë nga ora 21:00. / KultPlus.com

Bernard Nikolla sonte me performancë akustike në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të performoje Bernard Nikolla, këngëtar i njohur i zhanrit rok në Kosovë, shkruan KultPlus.

Bernardi qe nga viti 2002 merret me muzikë, si dhe në vitin 2011 ka realizuar videoklipin dhe albumin e tij “Lëvizim” duke përfshirë në album edhe një remake të këngës “O vendi im”.

Pjesëmarrës edhe ne Top Fest Albania dhe është aktiv çdoherë me muzikë. Pas një pauze 1 vjeçare në skenë, rikthehet me një performance akustike në Rockuzinë, në të vetmin lokal në Kosovë ku ndëgjohet vetëm rok muzika dhe shërbehet ushqim dhe pije kualitative./ KultPlus.com

Gupi Seleksioni 039 performojnë sonte në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të performojë rock grupi i viteve të 80-ta Seleksioni 039.

Seleksioni 039 u themelua në vitin 1982 nga Nehat Kollçaku (kitarë), Ardijan Rusta(vokal), Eduard Meraku(bateri), Gëzim Hasku(kitarë), Gultekin Valla(bass). Njihet si një ndër rock grupet e para të viteve të ’80-ta. Më vonë nga grupi në vitin 1985 shkëputen Guli Valla në (Bass),dhe Edi
King (bateri), po në atë vit njihet gjenerata e dytë: Fatmir Karagjyzi (bass kitarë), Besim (Babuka) Gashi (bateri) dhe Ilir Bajri (Kllaviaturë).

Ndër këngët më të njohura janë: E Shtune Mbrëma, Ti je dritë e unë jam yll, Semafori Defekt, Baraz Dashuri, Tre të humbur etj. Njihen edhe bashkëpunimet e grupit me solisten e mirënjohur Deniza

Begolli. Albumi përmban 11 këngë dhe u quajt ” Më jep rast” por që nuk arriti që të del në shitje. Poashtu si grup kanë marrë pjesë edhe në shumë festivale të asaj kohe si “Okarinat e Arta”, “Akordet e Kosovës”,”Boom Festivalin” etj.

Sonte, Seleksioni 039 do të këtë në përbërje: Gezim Hasku Geza në kitarë, Edi King – vokal, Rinor Ukimeri – keyboards dhe Faton Aliu – bateri.
Performanca e tyre fillon në ora 21:00 në Rockuzinë. / KultPlus.com

Bashkim Kërqeli performon sonte në Rockuzinë

Gjilanasi Bashkim Kërqeli i cili ishte edhe pjesëmarrës në The Voice of Albania e ku performancat e tij të shkëlqyera bënë që ai të komentohet si një zë shumë i veçantë në muzikën Rock, sonte një performancë të tillë do të keni mundësi të dëgjoni në Rockuzinë, përcjellë KultPlus.

Bashkim Kërqeli do të performojë sonte në Rockuzinë, përderisa Rinor Ukeimeri do të jetë në kitarë dhe Faton Aliu – Cajon. Performanca e tyre nisë në ora 21:00. / KultPlus.com

Zanzi Band sonte performojnë në Rockuzinë

Sonte në Rockuzinë do të performojë bendi i njohur nga Prishtina Zanzi Band, shkruan KultPlus.

Zanzi Band u formua në vitin 2000, dhe njihet si një nga bendet me më së shumti performanca nëpër kafenetë e Kosovës. Lidhja e ngushtë dhe afërsia që ky bend ka krijuar me publikun arriti deri në një pikë ku vet publiku e emëroi bendin me këtë emër.

Anëtarët e bendit janë: Emir Plava që njëkohësisht është edhe bass gitarist edhe vokalist, Leonard Canhasi gitarist dhe Teoman Ukqa baterist. Që të tre kanë një përvojë të gjatë në skenën e rock muzikës në Kosovë dhe deri më tani kanë realizuar shumë këngë dhe albume me grupe të ndryshme.

Zanzi Band ju mirëpret sonte për ti kënduar hitet e tyre sëbashku. Performanca e tyre fillon nga ora 21:00 në Rockuzinë. / KultPlus.com

“The Laser Rats” sonte në Rockuzinë

“The Laser Rats” do të performojnë në mbrëmjen e sotme në Rockuzinë, shkruan KultPlus.

Ky formacion me Flamur Mahmutxhikun në tupan dhe vokal, Lum Tashin ne kitarë e vokal dhe Arian Osmanin në bas e vokal përmbledhë anëtarë të bendeve underground të skenës së Prishtinës si The Glasses, Zhaba e Hithat, muzikën të cilën e performon bendi është kombinim i energjisë së punk muzikës me ritmet dhe hapat e disco muzikës, e cila në vete krijon një tingull të padëgjuar më herët.

Bendi poashtu ka një klip muzikor të këngës së tyre origjinale “Fire in the ëhole”, ku incizmi i këngës dhe xhirimi i spotit është bëre nga Rat Records. Poashtu në përpunim e sipër është edhe EP-ja e tyre e parë, e cila do të përmbajë 5 këngë, dhe pritet të lansohet në fundvit. Ky grup është formuar në vitin 2016, në thellësitë e garazheve të Prishtinës, duke bërë zhurmë e duke qu pluhur./KultPlus.com

Sonte në “Rockuzine” grupi “Këpurdhat” nga Tetova

Grupi “Këpurdhat” nga Tetova do të bëjnë sonte promovimin e albumit të tyre më të ri, shkruan KultPlus.

“Rockuzine” është vendi i zgjedhur i grupit “Këpurdhat,” të cilët do ta bëjmë promovimin e albumit të dytë të titulluar “n’trip”.

“Këpurdhat” është formuar në Tetovë në vitin 2013 dhe deri më tani përveç dy albumeve ,kanë fituar edhe dy çmime të veçuara ndërkombëtare si bandi indie/rock më i mirë.

“Këpurdhat” kanë qenë pjesë e shumë festivaleve në rajon, duke përfshirë edhe
EXIT Festival, Pivolend, Beer&Wine, Anibar, Green Fest etj.

“Rockuzine”, në Prishtinë ka njoftuar për KultPlus, se “Këpurdhat”, është bendi i radhës, pas “Urband band” që do të perfomojë para audiencës së këtij restauranti. Performanca e tyre fillon nga ora 21:00. / KultPlus.com

Sonte në “Rockuzine”, rock bendi nga Tirana “Urban Band”

Sonte në “Rockuzine”, do të performojë rock bendi nga Tirana “Urban Band”, shkruan KultPlus.

“Urban Band”, është i njohur për performance shumë të suksesshme nëpër festival të ndryshme në Shqipëri e Kosovë, të cilët janë dalluar për një performancë me plot energji në skenë.

“Rockuzine”, në Prishtinë ka njoftuar për KultPlus, se “Urban Band”, është bendi i parë nga Shqipëria që do të perfomojë para audiencës së këtij restaurant. /KultPlus.com