Vera Ora: “Zgjoi” nga nesër shfaqet në kinematë e Mbretërisë së Bashkuar

Nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës, Vera, sot nëpërmjet një ‘InstaStory’ në rrjetin social Instagram, ka bërë të ditur se filmi tejet i suksesshëm shqiptar “Zgjoi”, do të shfaqet në kinematë në Angli, shkruan KultPlus.

Ora ka ndarë një fotografi të një kinemaje, ku shihet dhe posteri i filmit “Zgjoi”.

“Në kinematë nga e nesërmja, në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar”, ka shkruar ajo. / KultPlus.com

Rita Ora poston video nga fëmijëria: Unë qaj sa herë që e shoh këtë

Rita Ora ka bërë një tjetër dedikim për nënën e saj, Vera Ora, pas atij të ditëlindjes.

Ditën e djeshme , Vera ka festuar ditëlindjen e 58-të dhe natyrisht nga ka munguar një urim i veçantë nga ylli i muzikës.

Teksa sot, Rita ndau me fansat në Instagram një video nga fëmijëria ku shihet duke kënduar e vallëzuar me të ëmën.

“Gruaja që më bëri të mendoi që ajo që bëj sot ishte një ëndërr e vërtetë dhe se mund të besoja që një ditë do të bëhej realitet, faleminderit nënë, unë qaj sa herë që e shoh këtë”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e postimit, shkruan telegrafi.

31-vjeçarja herë pas here bën dedikime për familjen e saj, të cilët tregojnë po ashtu përkrahje të madhe për yllin e muzikës.

Ndërkaq, përveç Ritës, çifti Vera dhe Besnik Sahatçiu kanë edhe dy fëmijë të tjerë./ KultPlus.com

Me një urim të bukur, Rita Ora uron nënën e saj për ditëlindje

Sot feston datëlindjen Vera Ora, shkruan KultPlus.

Në ditëlindjen e saj, vajza e njohur me famë botërore, Rita Ora i ka uruar nënës së saj ditëlindjen me disa foto ku ato shihen së bashku në vende të ndryshme.

Më poshtë KultPlus ua sjell mbishkrimin e saj të plotë:

“Gëzuar ditëlindjen nënës më të mrekullueshme! Je e bukur, ndihmuese, mbështetëse dhe e sjellshme, dhe megjithëse sot është ditëlindja jote, unë të festoj gjithmonë”, ka shkruar Ora. / KultPlus.com

Me një urim shumë të veçantë, Vera Ora uron në shqip Ritën për ditëlindje

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, sot feston ditëlindjen e saj të 31-të, ku edhe ka marrë një urim shumë të veçantë nga nëna e saj, Vera Ora, shkruan KultPlus.

Në një video të publikuar në “Instagram”, nëna e Ritës ka kujtuar kohën e fëmijërisë me një video të saj dhe Ritës së vogël.

“Rita zog urime ditelindja jemi knaq gjithmonë, qe videoja ne hapat e pare to botes tende magjike”, shkruhet në postimin e Verës.

KlutPlus ua sjellë edhe videon e publikuar:

Rita, e cila ka shënuar suksese të mëdha nëpër botë, feston sot ditëlindjen e saj të 31-të, ku edhe ka marrë mesazhe të ndryshme nga fansat nëpër botë. /KultPlus.com

Vera Ora publikon një video të rrallë të Ritës kur ishte fëmijë

Nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës, Vera, shpeshherë publikon fotografi e video nga jeta e saj e përditshme në rrjetin social “Instagram”.

Ajo po ashtu publikon fotografi të rralla të fëmijëve të saj nga koha e fëmijërisë.

Vera kësaj radhe ka shpërndarë një video të Elenës, Ritës dhe Donit.

Kjo duket të jetë realizuar kur Doni ishte shumë i vogël, derisa të tre shfaqen duke buzëqeshur para kamerës.

“Momente si këto”, ka qenë përshkrimi që ia ka vënë videos.

Më poshtë KultPlus ua sjell videon e publikuar nga Vera Ora.

Pas Ritës edhe Vera Ora vishet me veshje tradicionale (FOTO)

Nuk janë të rralla rastet kur veshjet tradicionale shqiptare zënë vend jo vetëm në videoklipet e këngëtareve shqiptare që tashmë kanë një sukses ndërkombëtar, por dhe në përditshmërinë e jetës së tyre, shkruan KultPlus.

Pasi Rita Ora muaj më parë kishe sjellë një videoklip mjaft të veçantë ku ishte e veshur me veshje tradicionale shqiptare, sot nëna e saj Vera Ora ka publikuar disa foto dhe vetë ajo shihet e veshur me kostume tradicionale.

Këto fotografi Ora i ka postuar në Instagram teksa ka shkruar se tradicionalja i përshtatet më mirë.

“Tradicionalja më përshtatet mirë, faleminderit”, është përshkrimi i Vera Orës./ KultPlus.com

Vera Ora: Urime 8 marsi të gjitha grave, hajde të vazhdojmë ta sillim dynjanë

Nëna e Rita Orës, e cila tashmë njihet si ndër gratë më të suksesshme shqiptare, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Instagram me një mesazh drejtuar të gjitha grave, shkruan KultPlus.

Në urimin e bërë, Vera ka thënë se femrat duhet të vazhdojnë ta sillin dynjanë.

“Urime 8 Marsi të gjitha grave e shoqeve të mia hajde të vazhdojmë ta sillim dynjanë” shkruan ajo në urim. / KultPlus.com

Vera komenton veshjen e Rita Orës: Do ta kopjoj të gjithë dukjen

Teksa Rita Ora shkëlqeu me pamjen mahnitëse në shfaqjen e saj të fundit në “The Masked Singer”, nëna e saj Vera, e vlerësoi lartë veshjen e vajzës, shkruan KultPlus.

Vera nëpërmjet rrjeteve sociale shprehi admirimin për pamjen e Ritës.

“Definitivisht se do ta kopjoj të gjithë dukjen”, shkroi Vera Ora në mbishkrimin e fotografisë.

Rita Ora është në jurinë e “The Masked Singers” për këtë edicion. / KultPlus.com

Vera Ora mbështet nismën për vendosjen e Kosovës si shtet në hartën e Netflix

Nismës së vendosjes së Kosovës si shtet në Netflix iu është bashkuar edhe nëna e yllit kosovar, Vera Ora, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një storje në instagram, Vera ka bërë thirrje që shikuesit e filmave mos të regjistrohen si pjesëtar të Serbisë

“Bëje pjesën tënde Netflix”, ka shkruar Ora.

Iniciativën për këtë aksion e kishte marr Sovran Hoti, teksa gjeti mbështetjen e plotë njerëzve.

Peticioni digjital arriti të grumbulloj shumë nënshkrime brenda pak kohe. / KultPlus.com

Rita Ora së shpejti me një projekt për trashëgiminë kulturore shqiptare

Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se për 7 ditë me radhë do të bashkëbisedoj me 7 personalitete të ndryshme, shkruan KultPlus.

Këtë nismë, Vjosa e filloi me Vera Orën, me të cilën biseduan për rëndësinë e shëndetit mendor kryesisht në këtë periudhë pandemie.

Në këtë bisedë, nuk kishte si të mos përmendej edhe këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, për të cilën Vera Ora tregoi se në projektet e Ritës, po planifikohet edhe një projekt që përfshinë kulturën dhe traditën shqiptare.

Vera Ora nuk tregoi më detajisht në lidhje me këtë projekt, por pritet të shihet në një të ardhme të afërt. / KultPlus.com

Vera Ora: Kosova ka talente gjithandej botës, që na kanë bërë shumë krenarë

Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se për 7 ditë me radhë do të bashkëbisedoj me 7 personalitete të ndryshme, shkruan KultPlus.

Këtë nismë, Vjosa e filloi me Vera Orën, me të cilën biseduan për rëndësinë e shëndetit mendor kryesisht në këtë periudhë pandemie.

Vera Ora potencoi se kjo pandemi ka shkaktuar shumë probleme në shëndetin mendor, jo vetëm në Kosovë dhe në Londër ku ajo jeton dhe vepron por gjithkun në botë.

Ndër të tjera, theksoi se sa e rëndëishme është të investohet në shëndetin mendor, duke e cilësuar edukatën e një vendi, si gjënë më primare të popullit të cilitdo vend.

Sigurisht se nuk kishte si të mos përmendej edhe Rita Ora në këtë bashkëbisedim. Osmani potencoi se tashmë Rita Ora është ambasadorja më e mirë e vendit tonë ndërkaq, Vera Ora theksoi se ndjehet shumë krenare me sukseset e Ritës, mirëpo Kosova e Shqipëria, sipas saj, kanë shumë talente të fushave të ndryshme të cilët mund të arrijnë shumë suksese në botë. / KultPlus.com

Urimi prekës i Vera Orës për Ritën

Rita Ora sot po feston ditëlindjen.

Me këtë rast, nëna e saj Vera Ora i ka dedikuar një mesazh shumë të mirë, përcjellë me një fotografi kur ajo ishte e vogël.

Vera po ashtu tregon sakrificat dhe fillimet e tyre, duke theksuar se kur u zhvendosën në Londër nuk kishte asgjë përveç familjes.

“Mamaja nuk kishte asgjë kur u transferuam në Mbretërinë e Bashkuar, nuk mund të fliste gjuhë por kishte familjen, kualifikime të Dr dhe pa punë! Pavarësisht nga çdo luftë që jeta na hodhi ne e bëmë atë dhe ju vazhduat të ndriçonit rrugën tuaj. Ju keni vazhduar të bëheni shembull, t’ju tregoni vajzave të reja se mund t’i bëni realitet ëndrrat tuaja me shumë mund dhe vendosmëri! Unë të dua dhe të uroj ditëlindjen Rita Pita! Urime ditëlindja nana. Nënë krenare. Krenaria jonë”, ka shkruar ajo. / KultPlus.com

Vera Ora me mesazh në muajin e ndërgjegjësimit: Bukuroshet e mia, ju lutem bëni kontrollet dhe ju burra përkrahini ato

Vera Ora, nëna e këngëtares shqiptare Rita Ora, vite më parë është përballur me sëmundjen e kancerit në gji, ku falë diagnostifikimit të hershëm të sëmundjes ka arritur që ta tejkalojë atë, shkruan KultPlus.

Pasi muaji tetor njëherit është edhe muaji i ndërgjegjësimit mbi gratë e prekura nga kjo sëmundje, Vera Ora ka publikuar një fotografi të cilës i ka bashkangjitur një shkrim mjaft motivues.

Ajo publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi krah bashkëshortit të aj, Besnikut, në mbishkrimin e së cilës ua kujtoi të gjitha grave që të kryejnë me rregull kontrollet mjekësore dhe të kujdesen për shëndetin e tyre.

“Bukuroshet e mija të dashura, është muaji për të bërë kontrollat kryesore të jetës suaj, lufto kundër kancerit të gjirit. Mos hezito, shko për kontroll të lutem! E ju o burra/partnerë, ndihmoni dhe suportoni femrat e juaja se sëmundja afekton të gjithë të afërmit tuaj”, ka shkruar Vera Ora në Instagram. / KultPlus.com

Rita publikon fotografi provokuese, nëna e ngacmon në komente

Rita Ora ditët e fundit ka qenë mjaft aktive me postimet e saj përgjatë pushimeve verore, ku nuk kanë munguar edhe komentet qesharake nga nëna e saj, shkruan KultPlus.

Këngëtarja së fundi ka postuar disa fotografi me bikini ngjyrë ari, në të cilat edhe këtë herë provokoi me paraqitjen.

Bikinit më të vogla se përmasat e saj, vunë në pah fizikun e këngëtares, e cila po merrte rreze dielli.

Nuk mungoi komenti i nënës së saj, e cila i shkruan “Po qaj peni shume i hollë koka”, duke e ‘ngacmuar’ për bikinit e vogla.

Këtë koment Vera e ka bërë në shqip, e në koment në gjuhën angleze, psikiatrja e përkrah vajzën e saj, duke i thënë: “Ashtu zemër, kur i ke, shfaqi”, për format e saj të trupi. / KultPlus.com

Rita Ora me familjen në malet e Rugovës (FOTO)

Familja Ora shpesh ndajnë me publikun kujtime nga e kaluara e sidomos me shumë nostalgji kujtojnë kohët e kaluara në Kosovë.

Vera Ora, nëna e këngëtares kësaj radhe ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale një fotografi të shkrepur para shumë viteve në malet e Rugovës.

Përmes kësaj fotografia ajo përçon një mesazh, se pandemia nuk do ta ndryshojë pozitivitetin e tyre.

“Duke vazhduar në vitin 2020 me shpirt pozitiv. Ky vit nuk do të na ndërrojë fuqinë e jetës dhe pozitivitetin për njëri-tjetrin”.

Kujtojmë që Vera Ora është vlerësuar lartë nga mediat britanike për veprimin e saj për tu bashkuar në vijën e parë të frontit gjatë pandemisë. / KultPlus.com

Rita Ora del vullnetare për Shërbimin Kombëtar të Shëndetësisë

Këngëtarja 29-vjeçare, Rita Ora dhe motra e saj, Elena, janë në mesin e personave që janë angazhuar si vullnetarë pranë Shërbimit Kombëtar Shëndetësor në Britani të Madhe.

Ato kanë ofruar ndihmën e tyre për personat në moshë dhe të tjerët në nevojë, në këtë kohë të pandemisë së koronavirusit si dhe do të ndihmojnë në dërgimin e porosive, për të gjithë ata që nuk kanë mundësi t’i kryejnë vet këto shërbime elementare, transmeton KultPlus.

E ëma e këngëtares së famshme, Vera Ora, për revistën “Hello!” citohet të ketë thënë: “Ajo është shumë e vendosur që ta jap kontributin e saj. Rita dhe motra e saj e madhe, Elena, janë në mesin e 750.000 njerëzve që kanë aplikuar për të ndihmuar në parandalimin e kësaj sëmundjeje që po na vjen te dera, dhe po e sforcon Shërbimin Kombëtar Shëndetësor. Ato do të jenë në mesin e njerëzve që shpërndajnë pajisje mjekësore, mbledhin receta, i kontrollojnë të moshuarit dhe i telefonojnë njerëzit e vetmuar dhe të cenueshëm të komunitetit tone.”

Revista “Hello!” po ashtu ka bërë të ditur se, Vera Ora e cila me profesion është psikiatre, ka vendosur të rikthehet në Shërbimin Kombëtar Shëndetësor për t’i ndihmuar pacientët me sëmundje mendore që të mos ekspozohen ndaj koronavirusit.

Edhe këngëtarja Ora, nuk ka hezituar ta lavdërojë nënë e saj për guximin që e ka shfaqur, me të vendosur të kthehet në vijën e parë të fronit dhe t’i shërbejë pacientëve të saj, në këtë kohë të pandemisë globale. / KultPlus.com

Rita dhe Vera Ora vallëzojnë me këngën e Dhurata Dorës (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është edhe adhuruese e këngës shqipe, këtë shpesh e ka treguar përmes videove ku shfaqet duke vallëzuar e kënduar me këngë të ndryshme shqipe, shkruan KultPlus.

Së fundmi, mamaja e këngëtares, Vera Sahatçiu-Ora, publikoi një video në Instagram, ku shfaqej teksa vallëzonte me Ritën me këngën “Zemër” të Dhurata Dorës dhe Soolking.

 “Java e vallëzimit për ditëlindjen e nënë Orës, mirënjohëse për shëndetin dhe familjen”, shkroi Vera në mbishkrimin e kësaj video, duke ua kujtuar edhe kështu ndjekësve që sot feston ditëlindjen e saj të 54-të. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/B7UQUYbFgfo/

Nëna e Rita Orës komenton tek Ledri, ka një pyetje

Rita Ora dhe Ledri Vula u bënë bashkë në AlbaFestival në Zvicër.

Me këtë rast, dy artistët nuk e kaluan mundësinë pa shkrepur një foto të përbashkët krah njëri-tjetrit, të cilën e ndanë me ndjekësit në rrjete sociale.Gati 100.000 pëlqime ka arritur Ledri t’i mbledhë për vetëm dy orë në foton me Ritën e cila është pasuar më shumë komente.

Megjithatë, janë dy që kanë marrë më së shumti vëmendje.

Vetë Rita i ka dërguar zemra Ledrit teksa nëna e artistes me origjinë shqiptare ka pasur një pyetje.

‘Ani zemra? Awwww’ – shkruan Vera Ora teksa nuk dihet saktë se çfarë konfirmimi ka dashur të marrë nga dyshja që pozonte bashkë përpara aparatit. / Insajderi/ KultPlus.com

Këshilla e Rita Orës për fëmijët

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, përmes një fotografie të vjetër ka dhënë një këshillë për fëmijët.

Teksa ka shkruar se “po i mungon e ëma”, Rita ka publikuar një fotografi të vjetër ku shihet se ishte djegur nga rrezet e diellit gjatë një pushimi.

Si këshillë, ajo u ka rekomanduar fëmijëve që të përdorin kremra kundër djegies.

Vera Ora, Ambasadore e organizatës që ndihmon në luftën kundër kancerit të gjirit

Vera Ora është përzgjedhur Ambasadore nderi në organizatën e bamirësisë “Future Dreams” në Londër.

Ajo kishte mposhtur luftën kundër kancerit para disa vitesh, e tashmë është një shembull për gratë se si duhet luftuar përballë sfidave të jetës.

Vera është shumë e lumtur që do t’i ndihmojë grave të cilat janë të prekura nga kanceri i gjirit.

“Jam e nderuar të zgjidhem ambasadore e #futuredreamcharity organizatës bamirëse në Londër që së bashku t’i ndihmojmë grave të prekura nga kanceri i gjirit, shkruan Ora, nëna e këngëtares shqiptare Rita Ora. / KultPlus.com

Vera Ora e lumtur përkrah vajzave, Ritës dhe Elenës (FOTO)

Vera Ora, nënë e Rita Orës është një përkrahëse e madhe e vajzave të saj të cilave ju gjendet gjithmonë përkrah.

Ajo shpesh është komentuar por dukjen e saj rinore dhe tejet të bukur dhe këtë vazhdon ta dëshmojë gjithnjë.

Së fundmi ajo ka postuar një fotografi ku përkrahë ka dy vajzat e saj Ritën dhe Elenën, e ku të tria së bashku duket të buzëqeshura dhe mjaft të lumtura.

Një fotografi e bukur e femrave të familjes Ora. /KultPlus.com

Ky është veprimi i Vera Orës që e bën krenare Ritën

Artistja shqiptare me renome botërore, Rita Ora, përveçse këngëtare, është e njohur edhe si bamirëse e madhe.

Tash e sa kohë ajo është shpallur ambasadore e vullnetit të mirë nga organizata më e madhe në botë, UNICEF.

Rita ka kontribuuar shumë edhe për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë, duke mbështetur kauzën “Bëhu zëri im”, e cila është e udhëhequr nga Qendra Kosovare për Rehabilitimin e Viktimave të Torturës.

Por edhe nëna e këngëtares, psikiatria Vera Sahatçiu, ju ka ardhur në ndihmë këtyre grave dhe po punon në të mirë të tyre.

Për këtë gjë Rita është shprehur shumë krenare me të ëmën. Ajo ka shpërndarë një fotografi të Nënës së saj gjatë takimit me drejtueset e fushatës “Bëhu zëri im”.

“Shumë krenare me ty Vera Ora që po përdorë mençurinë dhe edukimin tënd për t’iu ndihmuar grave që kanë qenë viktima të dhunës seksuale në luftë dhe që kanë qenë me më pak fat dhe nuk e kanë pasur një kujdes të tillë. E mrekullueshme t’i shohësh të gjitha këto gra të mahnitshme duke punuar në këtë iniciativë. Inspirim si gjithmonë.”, ka shkruar Rita për të ëmën.


Por, kujtojmë që ishte Vera e parë që sot i dedikoi një shkrim Ritës, duke shprehur krenarinë e saj për iniciativën e të bijës.

Në mbishkrimin e fotografisë, ajo shkruan se ndjehet krenare dhe e nderuar për përfshirjen e të bijës në këtë fushatë.

“‘Behu zëri im’ – kampanja përmes të cilës synon përkrahjen për mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. E nderuar që vazhdoj të punojë për kontributin dhe përfshirjen e Rita Orës në këtë fushatë shumë të rëndësishme që mbështet gratë e cenueshme dhe trajtimin e stigmës. Gëzohem të ndajë njohuritë dhe përvojën time për shëndetin mendor gjatë punës me gratë e rrezikuara në Britani të Madhe. Kjo është një shkak shumë i rëndësishëm dhe i ndjeshëm! 1.Chablise Stoner, Këshilltare për Politikë, Udhëheqëse e Ekipit të Pajtimit dhe Integrimit nga Ambasada Britanike në Prishtinë / Udhëheqëse e programeve për Pajtim dhe Riintegrim. 2.Feride Rushiti, drejtore e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e Viktimave të Torturës / Qendra Kosovare për Rehabilitimin e Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) 3.Sebahate Pacolli Krasniqi Udhëheqëse e njësisë së rehabilitimit në QKRMT 4.Erëmirë Berisha, Asistente për Dorëzimin e Politikave, Ambasada Britanike në Prishtinë”, ka shkruar Vera Sahatçiu në Instagram. /KultPlus.com

‘Be my voice’- campaign helping survivors of sexual violence in Kosovo lead by Kosova Rehabilitation Centre for Torture Victims (KRCT) ‘Behu zëri im’ – kampanja përmes së cilës synohet përkrahja për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Honoured to continue working on Rita Ora’s contribution and involvement in this very important campaign supporting vulnerable women and tackling stigma. Happy to share my mental health knowledge and experience while working with vulnerable women in the UK. This is such an important and sensitive cause! 1.Chablise Stoner,  Policy Adviser  Head of Reconciliation and Integration Team from British Embassy Pristina / Udheheqese e programeve per Pajtim dhe Riintegrim. 2.Feride Rushiti, director of Kosovo Center for Rehabilitation of Torture Victims /Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) 3.Sebahate Pacolli Krasniqi Head of the rehabilitation unit at KRCT 4.Erëmirë Berisha, Policy Delivery Assistant , British Embassy Pristina #ritaora #woman #mother #family #stigma #emotional #emotionalpain #vunerablemoments #mentalhealth #help #support #prishtina #kosovo

A post shared by Vera Ora (@veraora) on

Vera Ora vazhdon angazhimin në kampanjën ‘Bëhu zëri im’

‘Bëhu zëri im’ – është kampanja përmes së cilës synohet përkrahja për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Vera Ora, nëna e këngëtares së njohur Rita Ora, po e vazhdon kësisoj angazhimin e dy grave të fuqishme të familjes për këtë kauzë të veçantë.

Ora kësisoj ka takuar njerëz të fushës duke e vazhduar kësisoj kontributin e Ritës në këtë kampanjë që ndihmon largimin e stigmës.

“Jam e lumtur që po ndaj njohurinë time rreth shëndetit mendor dhe përvojën e kësaj fushe me gratë në Angli” ka shkruar Vera Ora në rrjetin social Facebook.

Ajo është takuar me Sebahate Pacollin, Erëmirë Berishën, Feride Rushitin dhe Chablise Stoner në Prishtinë.

Rita dhe Vera njihen për angazhimin e tyre në adresimin e çështjes së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës që Serbia bëri në Kosovë. / KultPlus.com

Vera ora uron të bijën: Shqiponja me trofe

Këngëtarja Rita Ora është shpërblyer mbrëmë në Music Vide Award me çmimin “Best Dance”, për këngën e saj “Lonely Together”, shkruan KultPlus.

Rita Ora në këtë kategori konkurroi edhe me Dua Lipën e cila po ashtu ishte e nominuar me këngën e saj “One Kiss”.

Këtij suksesi padyshim që i janë gëzuar tejmase familjarët e Ritës, posaqërisht nëna e saj, e cila përmes rrjeteve sociale e uroi atë me fjalë të veçanta.

“Bravo @ritaora, fituese e #VMA
#Shqiponja me 🏆”, ka shkruar Vera Ora për vajzën.

Bravo @ritaora #VMA winner #Shqiponja me 🏆 #avichi 🙏

A post shared by Vera Ora (@veraora) on

Ora ishte nominuar edhe në kategorinë me efektet më të mira vizuale, përsëri me këngën “Lonely Together”, në bashkëpunim me Aviciin. Mirëpo në këtë kategori ajo nuk u shpërblye./ KultPlus.com