Cricket dhe Dafina Zeqiri publikojnë këngën “Njëherë në jetë” (VIDEO)

Producenti i njohur Cricket dhe këngëtarja Dafina Zeqiri sapo kanë lansuar projektin e tyre më të ri, shkruan KultPlus.

 “Një herë në jetë” mban titullin kënga, e cila është punuar në studion e “Friends Entertainment”.

Ky projekt ka kohë që është paralajmëruar dhe padyshim që fansat kanë qenë në pritje, e cila sot mori fund.

Kënga është shoqëruar me një videoklip ku Dafina shfaqet mjaft bukur teksa vallëzon nën ritmet e muzikës. / KultPlus.com

Cricket rikthen këngën “Mesazhi” të West Side Family, dedikim për Dr. Florin (VIDEO)

Remiksi i këngës “Kthema kohen” bëri që të gjithë t’i kthejnë edhe njëherë sytë nga producenti i njohur Cricket i cili edhe njëherë vulosi që krijimet e tij kanë një veçanti që nuk do kohë që të marrin me vete, shkruan KultPlus.

Projektet e tij po vijnë një pas një por i fundit i cili erdhi mbrëmë është remiksi i këngës “Mesazhi”, këngë kjo e cila edhe sot dëgjohet me shumë nostalgji nga të gjithë.

Kjo këngë  e cila para shumë vitesh është kënduar nga West Side Family atë kohë kur mori zemrat e publikut, sot ajo ka ardhur në jetë edhe njëherë përmes Cricket dhe Numen.

Donat Prelvukaj i njohur si Cricket, është shprehur i emocionuar për këtë projekt të cilin e ka vlerësuar pasi ai është shprehur se më këtë këngë është rritur, madje e cilëson si kryevepër.

“Ky nuk është një projekt i radhës për mua, është më shumë se kaq. Kjo këngë më ka shoqëruar që kur isha i vogël me moshë. Tani jam shumë krenarë dhe e kam me shumë emocion ta ndajë me ju këtë kryevepër. Kjo mundësi më është dhënë falë familjes së të ndjerit DR.FLORI i cili jeton mes nesh me veprat e tij. Dua të shpreh falënderim të sinqertë për familjarët e Dr. Florit dhe dua të shpreh mirënjohjen time të veçantë për Alban Kondi-n dhe Flori Mumajes-in për lejen e dhënë për të bërë remix këtë këngë. Shpresoj të përcjell ndjenjat e përjetuara nga unë. Shijojeni!”, ka shkruar Cricket ne momentin e lansimit të këngës. / KultPlus.com

Cricket sjell remiksin e këngës “Më fal” të Elita 5 (VIDEO)

Kënga e Elita 5, “Më fal” është ripërpunuar në një version remx, vite pas publikimit, shkruan KultPlus.

Kënga ka marrë nuanca të reja duke u bërë relevante për kohën e tanishme.

Tingujve të bukur të Elita 5, i janë shtuar edhe elemente interesante në këtë versionin e ri.

Kënga është ripërpunuar nga producenti i njohur Cricket i cili kohëve të fundit ka arritur të marr dashurinë e publikut me krijimet e tij të veçanta. /KultPlus.com

Cricket befason me projektin e ri (VIDEO)

Producenti i njohur Donat Prelvukaj, i njohur për publikun si Cricket, tashmë ka marrë epitetin si producenti më i mirë kosovar, këtë e dëshmojnë edhe bashkëpunimet e shumta me artistë, shkruan KultPlus.

Por, kësaj radhe Cricket ka befasuar me një projekt krejt të vecantë.

Ai ka sjell për publikun remiksin e këngës “Ende e dua” të Shyhrete Behlulit, duke e shndërruar atë në një këngë aktuale dhe shumë të pëlqyer për publikun të cilët kanë filluar menjëherë ta shpërndajnë.

Ky remix i cili mban titullin “Kthema kohën” vjen në bashkëpunim me Numen dhe është shoqëruar edhe me një video.

Mund të themi që një krijim i tillë ende nuk është dëgjuar në tregun tonë dhe kjo e bën diferencën mes artistëve.

Përndryshe, Cricket është duke punuar vazhdimisht për të sjell krijime të reja dhe bashkëpunime më artistët më të mirë shqiptar. / KultPlus.com

Cricket sjell remixin e “Tavolina e mërzisë” nga Elvana Gjata (VIDEO)

Krijuesi i shumë hiteve, por i njohur në veçanti për krijimin e këngës “BonBon” të Era Istrefit, këngë kjo që kaloj kufijtë dhe arriti ta bëjë Erën  të njohur në botë, Donat Prelvukaj, apo i njohur si Cricket, ka sjell remixin e këngës “Tavolina e Mërzisë”, kënduar nga Elvana Gjata, shkruan KultPlus.

Ky remix është mirëpritur edhe nga vetë këngëtarja e cila e ka shpërndarë në Instagram këngën.

https://www.instagram.com/p/BvfL_mTh_nx/

Kjo këngë njëherit shënoi edhe rikthimin e Elvanës. Balada “Tavolina e Mërzisë” është realizuar nga Armend Rexhepagiqi e Aida Baraku. / KultPlus.com

“Autumn leaves” bashkon Cricketin dhe Yll Limanin (VIDEO)

Cricketi dhe Yll Limani kanë bashkuar forcat për projektin më të ri.

“Autumn leaves” titullohet kënga që ka bashkuar producentin me këngëtarin e njohur.

Menjëherë pas publikimit kjo këngë ka marrë pëlqime të shumta dhe është vlerësuar nga fansat si një këngë që të rrëmben menjëherë.

Pak ditë më parë Limani publikoi edhe bashkëpunimin me Majkin. /KultPlus.com